• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Agrotekstil (polipropilenska prostirka) u voćarstvu

markone

Član
Tu od
9 Ruj 2013
Poruka
41
Pozdrav dragim kolegama!
Zanima me dali netko od vas već koristi polipropilensku prostirku u zaštiti od korova i kakva su vam iskustva s njom.
Vjerojatno će kolege iz povrtlarstva više znati reći o njoj (postavljanje, trajnost, cijene, usporedba s mulch folijom...)
Planiram ga postaviti ispod nasada goji-a zbog zaštite od korova, prljanja plodova, smanjenog isparavanja vode, ali moglo bi ga se postaviti ispod svake voćke i tako riješiti problem prskanja herbicidom ili košnje trimerom (doduše, morao bi ga svući zbog gnojidbe, ali opet bi to bilo puno manje posla nego s košnjom trave svaka tri tjedna.
Savjetuju me da postavim mulch foliju, ali ponajviše zbog njezine slabe trajnosti (do 2 god) i zbog nemogućnosti propusnosti kišnice i općenito vode mislim da je puno bolja opcija prostirka. Vjerujem i da je samo postavljanje puno lakše u usporedbi s mulch folijom, gdje je dovoljno samo očistiti teren od trave i korova, te ju pričvrstiti žicom, dok kod mulch folije treba stroj ako hoćeš da to pristojno izgleda.
eto...molim ostale da pomognu svojim iskustvom, pozdrav!
 

Najnoviji postovi

Na vrh