• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Deutz fahr agrotron 106

Tomipav

Član
Tu od
30 Kol 2018
Poruka
54
I da vas obavijestim...zbog kako kaže majstor,nisam to mogao sam riješiti,jedva sam dobio majstora iz Zg,znači zbog nevjerovatnog neodržavanja traktora prijašnjeg vlasnika,nemjenjanja ulja,oba ventila,znači i kočnica i TLS-a se ljepe te neotvaraju do kraja,šta god to značilo.
Treba novi i kočioni i od tls-a.
Koliko će to koštat nemam pojma ali nije ni bitno,bitno da se ustanovilo šta je i da to sad promijenim.

Poslano sa mog SM-A520F koristeći Tapatalk
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,390
Kočni ventil izbaci van (ili samo premosti) ako ne koristiš hidraulično kočenje prikolice.
 

Tomipav

Član
Tu od
30 Kol 2018
Poruka
54
Pa nekoristim...barem ne trenutno...nisam danas stigao zvati za cijenu,znaš li možda otprilike cijenu tih ventila,ako nisu baš preskupi radije bih izmjenio oba.
Još kad sam mijenjao ulje,prvi put,zove mene majstor da jesam ja normalan šta sam to stavio u traktor,pa reko ja ništa,takvog sam ga kupio i sad prvi put radim servis na njemu.
Kaže da je to bilo između ulja i masti,a onaj filter šta se stavlja u kućište sa napuhno da ga je jedva iščupo van iz pikse.
Sad valjda izlaze na površinu posljedice takvog održavanja...na moju žalost.

Poslano sa mog SM-A520F koristeći Tapatalk
 

jlukaci7

Iskusan lik
Tu od
1 Velj 2012
Poruka
2,506
A koje ulje je sada unutra i koje ide po katalozim,možda bi trebalo promjeniti ponovno komplet ulje i filtere hidraulike da nema gdje kakove zaostale špene pa povremeno negdje nešto poštopa pa za tose nemože nači kvar,ili ga uopče nema(kvara)
Samo razmišljam na glas.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,390
Kočni ventil smo platili 4000kn.
 

Tomipav

Član
Tu od
30 Kol 2018
Poruka
54
Opet da mijenjam ulje i filtere...pa mijenjao sam ga 2 puta u mjesec i pol dana,prvo sam stavio jd50,pa mi kažu to ti nevalja,bacaj ga van i bacaj filtere,pa opet promijenio filtere i ulje ..cca 1200kn filteri,plus opet ulje sdf-ovo,700 kuna 20 litara,u traktor ide 75,pa si izračunaj.
Pa servisi će me koštat ko crno zlato ako tako nastavim.
Kvara ima,ventili su otišli,ljepe se,kako kaže majstor i neotvaraju dokraja. Ja se u to nerazumijem,tako on kaže. Valjda čovjek zna.

4000 kuna!! Znači od tls-a isto otprilike toliko,krasno...sve bolje od boljeg,još najbolje da opet ulje zamijenim. Više sam potrošio na ulje nego na gorivo u zadnje vrijeme.

Poslano sa mog SM-A520F koristeći Tapatalk
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,735
Da možda ne postoji nešta zamjensko ili od nekog auta da paše. Kolega je ljetos na hurlimanu nešta mjenjal, original je mislim 300 kuna a od auta platio 30 kuna samo je pazio da su iste vrijednosti.
 

Tomipav

Član
Tu od
30 Kol 2018
Poruka
54
A to neznam Dado....nekak sumnjam.

Poslano sa mog SM-A520F koristeći Tapatalk
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,390
Za kočnicu nemreš sigurno najti zamjenu, a za TLS sune znam.
Možda neki kamion ima nekaj takvoga?
 

Tomipav

Član
Tu od
30 Kol 2018
Poruka
54
Nemam pojma ZJ,nekak sumnjam da paše od nekog kamiona,morat ću se raspitati kod nekoga tko se u to razumije.
Smeća nije bilo,pokazao mi ih je majstor,jedino što je ulje bilo jako gusto.
Kaže on da to nije mijenjano kako je traktora. Puno gušće od jd-a a da ne spominjem sdf-ovo,to je još i rijeđe.

Poslano sa mog SM-A520F koristeći Tapatalk
 

Tomipav

Član
Tu od
30 Kol 2018
Poruka
54
I ajmo na agrotrona opet,pazite sad,znači ovako,traktor sad nepostiže brzinu,uz brijeg kad idem jedva da se popnem,u 6toj na s prazan,nema šanse,moram ga šaltat na niže,kao da ga nešto koči.
Jedva da dosegne 35 kmh,po ravnom prazan,i nema kako bih rekao onaj šus.
Niz brijeg,znači traktor od 5 tona cca,u leru jedva da dosegnem dno brijega,jedva jedvice.
Ideje?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,390
Jel motor nema snage ili se vrti normalno a traktor nejde?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,390
Onda nekaj ne štima s kuplungom.
Jel u rikverc sve u redu ili je isto?
Krenite od tlaka ulja.
 

Tomipav

Član
Tu od
30 Kol 2018
Poruka
54
tlak ulja dobar,pumpa nova,stara ni tjedan dana,otpustio zadnju ručnu na sajlama iza kabine,opet niz brijeg u leru on jedva do dna brijega dođe,u leru! Nešto ga kao koči.Sad ovo u rikverc tesko mi je reći,moram probat.
 

Tomipav

Član
Tu od
30 Kol 2018
Poruka
54
Evo kvara dečki,membrana regulatora.
dali je moguće da je sve te probleme ona stvarala,doslovno se razletila.
Sasvim slučajno sam to pronašao,na jednom njemačkom forumu su mi rekli da to provjerim,otvorim regulator kad ono stvarno,raspucala se skroz u krug,ništa od nje nije ostalo.
 

Prilozi

  • IMG-20190824-WA0006.jpeg
    IMG-20190824-WA0006.jpeg
    88.4 KB · Pregleda: 63
  • IMG-20190824-WA0009.jpeg
    IMG-20190824-WA0009.jpeg
    128.8 KB · Pregleda: 63

Deutz

Novi član
Tu od
7 Ruj 2019
Poruka
2
Imam jedno pitanje vezano uz Deut Fahrt agrotron 85 , imam problem vec neko vrijem trakotr ljepo radi i sve super ali kad se vozim s traktorom i u 3 ili 4 brznini ako prodem 2000 obrtaja traktor pocne kociti i kolko god da mu dam gasa osjetim da mu je tesko i da koci neznam u cemu je provl3m do 2000 obrtaja trakor ide super prima gasa i sve ali cim prodem 2000 odma pocne kociti, i pocne mu biti teako , neznam u cem je problem ?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,390
Dobar dio tvojih problema je opisan u prethodnim porukama.
Nema smisla otvarati novu temu prije nego pročitaš ostale.
 

Najnoviji postovi

Na vrh