• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Australorp kokoši

amrok91

Član
Tu od
1 Ruj 2020
Poruka
62
Pozdrav svima, novi sam na forumu i otvaram temu vezanu za Pasminu koka Australorp.
 

Talijanka

Član
Tu od
26 Sij 2020
Poruka
108
Imam jednu spleh u cistoj rasi, nije neka nosilja mada je starija ali godisnje jednom ili dva puta izleze pilice
 

Mr. Pile

Član
Tu od
31 Kol 2020
Poruka
52
Pozdrav, planiram kupiti jaja i staviti pod kvočku, jaja od australorp.
Ako netko ima iskustva s tom vrstom kokoša može li malo odgovorit na neka pitanja.
Kakav instinkt za kvocanje imaju?
Koliko jaja snesu godišnje?
Koje su boje jaja?
Kolki su jaja naspram koka nosilja?
 

amrok91

Član
Tu od
1 Ruj 2020
Poruka
62
Australorp se prvenstveno koriste kao kokoš dvostruke namjene, odlikuju se veoma visokom nosivošću jaja, te zadovoljavajućem kvalitetom mesa, ali se uzgaja i kao porodični kućni ljubimci – to je zato što imaju tako miran i dobar temperament.

Godišnje mogu da snesu od 200-250 velikih svijetlo smeđih jaja. Rekord ove rase u broju snesenih jaja je 363 jaja za 365 dana.
 

Talijanka

Član
Tu od
26 Sij 2020
Poruka
108
A kakav joj je instinkt za kvocanje?
Moja jedna sto je u cistoj rasi kupljena kvoca svake godine a imam od nje 3 i one nijesu nikako kvocale- mada petlic nije bio australop nego mjesanac.
 

amrok91

Član
Tu od
1 Ruj 2020
Poruka
62
Kod mene je mlado jato australopa sto sam ih odhranio od jajeta, a stare sam rasprodao. Za nekih mjesec dana ocekujem pokoja da krene da nese, a imam i Wijandotte srebrene od koje je jedna kvocka koju sam nalegao prije 15tak dana. Sutra cu poslikat australope pa cu ovdje ubaciti.
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Ja sam odustao od australorpa prije 15 godina kad mi je pijetao napao klince. On je odma završio karijeru a kokosi tijekom vremena. Jos sam poslije imao dvije kokosi u plavoj boji ali i njih sam riješio.
 

amrok91

Član
Tu od
1 Ruj 2020
Poruka
62
Sve zavisi kakve je gene pjetao pokupio, kod mene su crni australopi, plave ne uzgajam. Pjetla hranim iz ruke, a koke su isto mirne. Ali, ako pokusa mu neko koku da uzme zna da skoci na glavu
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Klinci su se igrali u pijesku i pjeto je napao tako da je maloj sve rame bilo plavo. Za sat vremena je vec bio u frizideru.sjecam se jos da kad sam ga lovio da je jedna njegova kokos preskočila kod susjeda i ostala kod njega pet godina. Sve crvene nesilica i ta crna australorpa. Veli da je dobro i redoviti nesla samo je bila predebela.
 

amrok91

Član
Tu od
1 Ruj 2020
Poruka
62
Moj Karuzo i njegove ljubicice 🤭
 

Prilozi

  • IMG-20d1e1503817f13f4b1f10304ade4c31-V.jpg
    IMG-20d1e1503817f13f4b1f10304ade4c31-V.jpg
    97.5 KB · Pregleda: 20
  • IMG-8c034b0acbe3dd6406810350b7409177-V.jpg
    IMG-8c034b0acbe3dd6406810350b7409177-V.jpg
    112.1 KB · Pregleda: 20
  • IMG-c26887bb251ef4783af79e4681dbbff7-V.jpg
    IMG-c26887bb251ef4783af79e4681dbbff7-V.jpg
    113.6 KB · Pregleda: 20

gringo1

Novi član
Tu od
7 Pro 2020
Poruka
3
Klinci su se igrali u pijesku i pjeto je napao tako da je maloj sve rame bilo plavo. Za sat vremena je vec bio u frizideru.sjecam se jos da kad sam ga lovio da je jedna njegova kokos preskočila kod susjeda i ostala kod njega pet godina. Sve crvene nesilica i ta crna australorpa. Veli da je dobro i redoviti nesla samo je bila predebela.
:ROFLMAO: Je, primjetio sam i ja da se pjetao malo "kofrći" kad ga djeca potjeraju ispred kuće ali se ne usudi napasti!
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Pozdrav!
Za Australorp kokoske mogu reci da su zaista ogromne i da uprkos tome solidno nesu jaja!
Trenutno mi 4-5 kokica ima gotovo 3.5kg tezine, stare su oko 8 mjeseci!
Odlicna rasa jer kad god ti pukne film da ih "ukineš" imas od njih punu škrinju mesa!
Primjetio sam da se ne vole penjati na gornji dio kokošinjca(vjerovatno zbog tezine) da nesu nego se podvuku pod njega i tu nesu na goloj zemlji!
Preporuka pocetnicima da uz njih sticu iskustvo!
 

amrok91

Član
Tu od
1 Ruj 2020
Poruka
62
Poz,
kod mene je trenutno 6 koka i horoz crnih australorpa. Pet kokica je starosti 6mj, ne znam dal ce da pronesu sada ili tek na proljece, vidjet cemo. A sesta koka je starija par mjeseci od ostalih i nese svaki dan, cak i u ovim hladnim danima. To mi je odvojeno jato i uzgajam ih jer mi se svidja ta rasa i pilice planiram od njih na proljece. Ostalih koka u drugom jatu imam 17, od kojih su 2 pocele da nesu jaja od neki dan.
 

Laza1304

Član
Tu od
23 Srp 2020
Poruka
140
Pronece sigurno,dobra hrana samo i vodu uvek da imaju...moje domaće od 6ipo meseci,tacnije od 21 maja,jedna po jedna pronose u ovom hladnim periodu
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

amrok91

Član
Tu od
1 Ruj 2020
Poruka
62
Dajem im svako jutro toplu vodu, imaju redovno hranu, objekat gdje spavaju i ispust, ja sam snjima zadovoljan.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Moje toliko snesu za mjesec dana. Prednost ovih koje ne nesu je sto imam cesto finu toplu domacu juhicu.
 

amrok91

Član
Tu od
1 Ruj 2020
Poruka
62
Kod mene ove mlade australopa pronose, imam i 2 srebrene talijanke nesu isto svaki dan
 

Najnoviji postovi

Na vrh