• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Bahatost nekih proizvođača voća i povrća

Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Gledam malo prije ima neka grupa poljoprivredna na fejsu kako neki proizvođači bacaju voće i povrće.
Npr. Neki bacaju krastavce, neki lubenice, pa višnje i tikvice. I vele da ih uništava uvoz, po kojoj logici to oni zaključuju?
Kao nemogu prodat zbog niskih uvoznih cijena, a nebi oni došli na ideju da spute svoje cijene pa bi sigurno prodali. Ali ne oni bacaju. Da dobe bilo kaj bolje je nego ništa, a sa druge strane za sve traže poticaje i žale se.
Meni to nije jasno kaj si oni misle da je neko dužan otkupiti od njih ili kaj?
Mislim tolko ima gladnih i jadnih a oni bacaju hranu, to bi država možda trebala regulirati ko to napravi plaća kaznu da mu to ne pada na pamet više, ili nemoj proizvodit ako neznaš prodat.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,543
kupljenac, nije sve crno, niti je sve bijelo...
ova je godina specifična, nemaš kome prodat.
i mora ti biti jasno da je bolje bacit nego rušit cijenu u nedogled.
ako nešto u proizvodnji košta 3 kune za kg, nećeš brat i prodavat po 1 ili 2 kune jer si nabijaš trošak još više nego da je samo zaoreš...
a država...heh, baš njih briga za nečije tikvice...daj molim te...:poop:
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Pa znam, al po meni je žalosno da se to baca, mogli bi to donirat nekim udrugama, djeci u domovima ili staračkim domovima, ima načina ali oni bacaju i inate se.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,543
vjeruj, probao sam donirati...ne ide ni to!
oni svi imaju svoje dobavljače i program prehrane i tu se padobranci sa viškom ne uklapaju...
nema logike, ali tu živimo...😭
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,032
Nikad ne bi rušio cijenu proizvoda ili usluga u nekoj trenutnoj situaciji, pogotovo kada se ne možeš naplatit, uostalom vidiš sta se dešava sa afrikom, svi se naučili na pomoc i sad nitko ništa ne radi, tako bi ti bilo i u hrvata, daš mu dva puta treći će te pitat đabe
 

korisnik2508

Član
Tu od
24 Kol 2010
Poruka
119
I mi se bavimo poljoprivrednom proizvodnjom. Prije smo neprodani visak poklanjali siromasnijim obiteljima. Oni su to uzimali, ali nikad od nas nisu nista kupili. Otisli bi u trgovinu i tamo kupovali (kad imaju novca). Zbog toga smo promijenili politiku. Pa kad imamo necega viska, poklonimo kupcima koji kupuju robu od nas.
Sto se tice cijena. Njih diktiraju uvoznici i oni su bahati, a ne proizvodjaci kojima nije isplativo branje. Kad kod nas ima malo krastavaca ili neke druge robe, tada cijene uvoznih krastavaca nisu niske nego su vrlo visoke. Iako im je nabavna cijena relativno niska. Kad bi smo potpuno unistili nasu poljoprivrednu proizvodnju, tada vise ne bi imali jeftinih uvoznih proizvoda, nego bi imali skupe uvozne proizvode.
To znaci da nasi poljoprivrednici svojom proizvodnjom stite standard gradjana.
 

korisnik2508

Član
Tu od
24 Kol 2010
Poruka
119
Kupci to prepoznaju. Uglavnom direktno prodajemo, tako da izmedju nas nema posrednika. Na taj nacin kupac kupi robu po povoljnoj cijeni za njega, a ta cijena i nama odgovara. On je dobio svjezu i kvalitetnu robu po cijeni koja je malo niza od one u trgovackom centru.
 
Na vrh