• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Baždarenje vage

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Malecki problem.

Evo, došlo vrijeme za baždariti elektronsku vagu koju koristim na klupi, i nazvala maločas servis za baždarenje - veli gospon - 350 kn plus pdv. Dakle, oko 440 kn.
Fino me je zgrzio jer je to mala vaga, važe do trideset kila, i mogu takvu sličnu kupiti već za tisuću petsto kuna novu, čak i manje.

Može li neka informacija gdje jeftinije to napraviti, a i kakve su cijene općenito za to.
 

Steyr 01

Član
Tu od
25 Kol 2012
Poruka
654
Probajte nazvati u Vage Zagreb, ma da mislim da je i tamo slična cijena. Ja isto moram svoju odnjet na baždarenje, A tamo sam je kupio, vjerojatno slična koji i vaša.
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Ma da, to je njihova cijena, bili su jesenas na sajmu u Gudovcu pa smo uzeli broj obzirom da se dosta puta nađemo u Zagrebu, a i njihova je vaga kupljena preko posrednika.
 

Steyr 01

Član
Tu od
25 Kol 2012
Poruka
654
Pitajte kod tog posrednika, pretpostavljam da se radi o ISM vage..neki kod njega voze na baždarenje, Al sumnjam da je jeftiniji. A provjerite cijene i u "Vage Lukavečki"
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
I mi baždarimo kod Lukavečkog u VŽ.

@Johabica- samo je pitanje dal se ova vaga za 1000-1500kn da baždariti,jedno vrijeme ih je bilo za kupiti,ali je bila fora baš u tome.
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
neznam dali ste upoznati sa činjenicom da ih sada nije toliko ni potrebno baždariti jer je unazad godinu dana to kontrolirala carina i mogli smo biti za to kažnjeni,od sada to kontrolira zavod za mjeriteljstvo Zagreb a oni idu na teren nikada osim u slučaju prijave,što ne znači da se to neće promjeniti ali samo hoću reći da nema bojazni za sada. Bilo je nekoliko dobrih izmjena zakona unazad par godina tako je i nama koji se bavimo ugostiteljstvom i poslujemo sa hranom ukinuta obaveza baždarenja vage u kuhinji,ali imam odgovornost da mi zalihe štimaju,drugim riječima pa ne prodajemo drogu da moramo baždariti vage do te mjere da točno važe do grama. Eto nekome došlo na pamet poštovati zakone elementarne logike.
 

dario

Novi član
Tu od
20 Tra 2014
Poruka
28
Svi servisi imaju podjednaku cijenu.Svi oni odnose vage u zavod za mjeriteljstvo i vage se tamo baždare .Treba nazvati najbliži zavod i dogovoriti s njima termin.Prije godinu i pol cijena za kantar je bila oko 30 kuna.Tako je bilo kod nas u Osijeku,a tako bi trebalo biti i kod vas.
 

asestic

Član
Tu od
12 Sij 2010
Poruka
601
Malecki problem.

Evo, došlo vrijeme za baždariti elektronsku vagu koju koristim na klupi, i nazvala maločas servis za baždarenje - veli gospon - 350 kn plus pdv. Dakle, oko 440 kn.
Fino me je zgrzio jer je to mala vaga, važe do trideset kila, i mogu takvu sličnu kupiti već za tisuću petsto kuna novu, čak i manje.

Može li neka informacija gdje jeftinije to napraviti, a i kakve su cijene općenito za to.

U Osijeku samo moram provjeriti gdje ti je ispod 100 kn ti ti možda više zna Kontam sutra ću provjeriti pa ti javim.
Pozdrav!
 

kils

Član
Tu od
15 Svi 2011
Poruka
326
I kod nas u Brodu prošle godine ista cijena 440 kn,ja pito rođaka koji ima pekaru gdje on baždari vage ,veli u Osijeku i iće za par dana ,pošaljem i ja svoju ,kad je vratio baždarenu vagu pitam kolio sam dužan ,kaže 80 kn,nisam mogo vjerovati da može biti tolika razlika al eto je.Rječ je o Digitron-ovoj digitalnoj vagi do 15 kg
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Dakle, opcija mi je Zavod za mjeriteljstvo u Zg, obzirom da mi je to najbliže.

Sada imam jednu, ali slijedeći puta budu išle dvije na baždarenje.

:.@puknuti, nisi dobio zahvalu jer si zloča. :biggrin:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,577
Trebala si Puknutom dati zahvalu, jer je rekel istinu. Koliko se ta vaga može "pokvariti" u točnosti? 10% sigurno ne. A na krumpiru ima sigurno više zemlje nego kaj je pogreška vage...
Ali, mjeriteljstvo je monopol i baždarenje je porez na (bedake) vage, baš kak je i TV pretplata porez na TV prijemnik.
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Ma to sam ja njemu namjerno tako, po onoj narodnoj - tko će koga ako neće svoj svoga - piknuti. Zna on to i sigurno se samo nasmijao. Ne bih ja čovjeka koji mi je donio samoborske kremšnite i pekmez od smokvi koji je svojim rukama napravio, nemoj biti smiješan.:icon_e_wink:
A i bojim se da me ne banira na svome forumu.:icon_e_wink:

Istina je šta velite - to baždarenje je ubiranje novaca ni za šta. Zapravo i nije loše da se to napravi, ma zapravo i neka poistoji obaveza da se to napravi, ali ne po cijeni koja ja za to određena. Ne vidim šta tu može koštati više od pedesetak kuna, i da imaju tu cijenu, pedeset kuna, ja bih im odnjela svih pet vaga koje imam svake godine na provjeru.
Ovako nas kradu ko zadnje ******, zavlače ruku u đep.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,577
Da ja imam 5 vagi, samo bi naljepnicu selil:)
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Ma dvije samo trebam imati baždarene, ostale su uvijek pri ruci ako se baterija slučajno isprazni u pola radnog vremena. A kupaca oko šanda ko blata u vrijeme žetve.:icon_e_wink:
 

Najnoviji postovi

Na vrh