• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Berba Grožđa od 2007-2023...

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,570
Evo imam slika od prošle godine:

Jedna grupa je došla ovako:
Obrisan neispravan link.
A jedna ovako:
Obrisan neispravan link.
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,570
Re: Berba 2007/2008

Bit če još slika nešta Imageshack zeza... :twisted: :twisted: :twisted: :evil: :evil: :evil:
 

Milky

Član
Tu od
8 Tra 2008
Poruka
161
Re: Berba 2007/2008

Ljudi gdje vi predajete grožđe, ako ga predajete? Hvala
 

swizach

Iskusan lik
Tu od
12 Srp 2007
Poruka
1,581
Re: Berba 2007/2008

Kutjevo d.d. cjene su zadovoljavajuće,isplate brze,,,
 

Milky

Član
Tu od
8 Tra 2008
Poruka
161
Re: Berba 2007/2008

Da li mi možeš reći kakve su točno cijene u Kutjevu? Odakle si ti?
 

swizach

Iskusan lik
Tu od
12 Srp 2007
Poruka
1,581
Re: Berba 2007/2008

Iz požege,, gle cjene su ti prema sladoru,znaci dojdes istreses na u mlin izvažu i samelju te ti izmjere slador, cjenovni rang ti je minimum 3.65kn a maksimum ti je 5.85kn za 96oeksla,sve iznad 96 oeksla neplačaju,ali navodno ce od ove godine i to promjeniti,znat ce se poslje 1.9.

Nadalje Kutjevo daje 50lipa po kili grožđda lanjskog kao nekog ajd nazovimo poticaja da se ne prodaje na crno ili nekom drugom neg sve da se njimna predaje,znaci na 1000kg prošljogosišnjeg grožđa dobis 500kn povrh isplačene cjene..

eto toe za svaku pohvalu
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,570
Re: Berba 2007/2008

Evo se ja sjetio stavit ostatak slika:

Auto lego majke ti, tadnji kraj...
Obrisan neispravan link.
Da je bar puna grožđa...
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Malo pričanje...
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Pa malo popit soka, žuje...
Obrisan neispravan link.
Pa onda još malo radit...
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,570
Re: Berba 2007/2008

E onda kad se pobralo krenilo je partijanje, do duboko u noć...

jeeeeeeeeeeee
Obrisan neispravan link.

nastavak sutra, moralo bi se na spavanje.
 

Milky

Član
Tu od
8 Tra 2008
Poruka
161
Re: Berba 2007/2008

Ja planiram idućeg proljeća saditi 4 hektara vinograda, pa me zanimaju otkupne cijene! Jesi ti vezan ugovorom sa Kutjevom? Ja sam iz Đakova, a kako je Kutjevo(Moralić) kupilo Đakovačka vina d.d. zanima me sve što ima veze sa Kutjevom! Koliko sam čuo ovdje je puno manja cijena nego kod vas- od 3 do 3.5 kn maksimum, a za Kutjevo sam i prije čuo da su cijene veće! Hvala još jednom na odgovoru!
 
I

Ivan_Kos

Guest
Re: Berba 2007/2008

@ursusc360 - il mi se cini il je ovaj jaci frajer u crvenoj majci sa praznom kacom sa tvojih slika mozda Igor H.??? 8)
 

swizach

Iskusan lik
Tu od
12 Srp 2007
Poruka
1,581
Re: Berba 2007/2008

Milky kaže:
Ja planiram idućeg proljeća saditi 4 hektara vinograda, pa me zanimaju otkupne cijene! Jesi ti vezan ugovorom sa Kutjevom? Ja sam iz Đakova, a kako je Kutjevo(Moralić) kupilo Đakovačka vina d.d. zanima me sve što ima veze sa Kutjevom! Koliko sam čuo ovdje je puno manja cijena nego kod vas- od 3 do 3.5 kn maksimum, a za Kutjevo sam i prije čuo da su cijene veće! Hvala još jednom na odgovoru!


ajoj,,,traz nekog drugog za koperaciju,,,da uzeo je moralić đakovo ali će otkupne cjene ostati iste,,znači na pragu isplativosti,,,
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,570
Re: Berba 2007/2008

Ivan_Kos kaže:
@ursusc360 - il mi se cini il je ovaj jaci frajer u crvenoj majci sa praznom kacom sa tvojih slika mozda Igor H.??? 8)

Je, on je iz Kloštar Ivanića, zove se igor a neznam kako se preziva, on je od moje sestričćne iz Rijeke zaručnik. Ako znaš njega, onda znaš i Lidiju možda...
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,570
Re: Berba 2007/2008

Bela obavezno...
Obrisan neispravan link.

Ovaj u crvenoj majici mi razrađuje prednji amortizer :lol: a ostali partijaju!!!
Obrisan neispravan link.
 
I

Ivan_Kos

Guest
Re: Berba 2007/2008

da, odma sam ga skuzio, a ono mu je stari iza zagrljen s onom nekom zenom, deblji lik s brcicima.. 8) poznam ih ja dosta dobro jer sam se ko klinac igro s njim jer on zivi kod moje babe u ulici, poznamo se mi dobro makar ga nisam dugo vidio.
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,570
Re: Berba 2007/2008

dobro, kad ga vidiš pozdravi ga!!!reci od lidije bratič...
 

slatky

Član
Tu od
28 Tra 2008
Poruka
222
Re: Berba 2007/2008

mi u ponedjeljak pocinjemo. stavit ću par slika da vidite kako to ide na veliko. 150 radnika desetak prikolica dnevno i tako mjesec radni dana.
 
B

Bobo

Guest
Re: Berba 2007/2008

slatky kaže:
mi u ponedjeljak pocinjemo. stavit ću par slika da vidite kako to ide na veliko. 150 radnika desetak prikolica dnevno i tako mjesec radni dana.


Ipak se tu radi o ogromnim povrsinama koje ne smiju ostati nepobrane... Jeste li probali sa strojnom berbom, i ako DA zasto ste od nje odustali?
 
I

Ivan_Kos

Guest
Re: Berba 2007/2008

hm,hm.. prerana je ta berba bez obzira na sve. to se uostalom i vidi po vasim vinima, bez uvrede. strojna berba je po meni osobno jedino prihvatljiva za velike vinogradarske povrsine, iznad 100 ha i nuzna je zbog vise sile npr. tuca, plijesan.. u svim ostalim slucajevima je veliki minus. i enjingi je kupio strojni berac grozda ali to jednostavno vise nije to, ljudska ruka je nezamjenjiva i to se i vidi po vinima kod kojih je grozde strojno brano.. velika zalost.
 

slatky

Član
Tu od
28 Tra 2008
Poruka
222
Re: Berba 2007/2008

nije rano bere se bahus jako rana sorta naravno slador je mjeren i uredu je. strojno je probano još prij rata "91" i porošle godine i problem je u betonskim stupcima pogotovo starijih, dimenzije 10 x 10. stroj radi toliku vibraciju da otrese beton sa njega i pokupi ga s grožđem. ipak je kupljen i probat će na novim nasadima sa sa manjim stupcima. idealni bi bili pvc ali takvih imamo svega par hektara.
kvaliteta nemože bit nikad kao kod malih proizvođača a i naši stručnjaci još pucaju na količinu manje na kvalitetu.

28lyoeg.jpg
 

slatky

Član
Tu od
28 Tra 2008
Poruka
222
Re: Berba 2007/2008

Što rekoh to i uradih.
sprmno za transport otprilike 15 km do vinarije
a5ia38.jpg

hu0h2r.jpg


čekanje na vagi i košu
f2o68l.jpg

34yofew.jpg


iskipano
2qkle8p.jpg


muljača
tapxtg.jpg


presa
200ah50.jpg


i zaboravih otići u podrum malo uslikat.

i još vidljive posljedice rata :(
wl207a.jpg

adjk20.jpg
 

Najnoviji postovi

Na vrh