• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Boja za beton - pod radionice

aag14v

Dobro znana faca
Tu od
4 Kol 2011
Poruka
699
Pozdrav,

obojao bih betonsku površinu radionice, zanima me koju boju odabrati ?

Dosad sam u nekim sličnim prostorima koristio Hempel boju za asfalt ali nisam zadovoljan s njom.

Radi se o novom betonu, trebam nešto protiv protuprašnog sloja, da nije nešto što će se brzo oljuštiti.

Površina cca 30 m2.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,577
Koristil sam Herbosovu boju za beton na nitro bazi. Poslije 10+g. na mjestima se oljuštila (potrošila) i trebalo bi ju obnoviti. U novoj radionici bude tvornički pod.
 

aag14v

Dobro znana faca
Tu od
4 Kol 2011
Poruka
699
Što mislite o dvokomponentnoj epoxy boji na nitro bazi, proizvođač je češka a cijena 100 kn/kg ? treba mi cca 10 kg za dva sloja

ZJ opcija je i ta boja koju si ti koristio.

Nisam stavljao glazuru, beton je zaglađen maksimalno ali nije ravno, za epoxy pod najjeftiniji materijal je cca 1300 kn kanta a meni treba kanta i pol... 2600 kn mi je puno

U radionici nemam vrata za ulazak vozila već samo ljudi. Bila bi to finija radiona, a za nešto prljavije imam nadstrešnicu ispred radione...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,577
1000kn mi se čini skupo za "običnu" boju naspram epoksija.
 

aag14v

Dobro znana faca
Tu od
4 Kol 2011
Poruka
699
Epoxy 2 komponentna boja na nitro bazi.

Najjeftiniji pod je skuplji više od 2.5 puta i pitanje je kakve je kvalitete....
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,934
Imam doma negde piksu ili dvije te na nitro bazi 2K, ostalo kad smo farbali pod u radioni kod bivšeg gazde. U toj radioni se radilo i ta boja je kroz dvije godine na večini mjesta nestala, tam gde je nekaj opalo logički da ju je uništilo ali na ostalim mjestima se oljuštila ili ju je ispral benzin, nafta, ulje i ostala otapala koja su kapnula dole.
Farbano je bilo na suhi i novi beton koji nije baš bil pretjerano zaglađen, onak malo pod hoblu.

Ja sam si doma pofarbal s običnom vodom razredivom bojom za beton od Jupola. Pošto je podloga bila več jako zamazana od ulja i ostalih nečistoča prije farbanja sam sve opral dimerom i minivašom.
Sama podloga je bila relativno dobro zaglađena jer smo friški betom zaribali pjeskom i cementom.
Sad nakon dvije tri godine korištenja boja se nigdje nije oljuštila (mada su me upozoravali da se bu na masno teško držalo) a gde je nekaj opalo logički je da se boja oštetila.
Baš neki dan sam pral nekaj oko ulaznih vrata pa mi se dimer tam zlijal i onda sam i to omeknul s mlazom vode .... moral bi sve oprati i bilo bi ko novo.

Hoču reči, kod bivšeg gazde se dosta radilo a ta nitro se baš i nije pokazala, kod mene se nije tolko radilo ali radilo se, puno puta se zlijalo ulje, nafta, benzin, nitro... i nako istog vremenskog roka kod mene se drži dobro.
Ti sebi napravi kak hočeš ali ja sam zadovoljan i s ovim.
 

aag14v

Dobro znana faca
Tu od
4 Kol 2011
Poruka
699
MUHA, upravo sam ovo čuo i od jednog kolege koji je dosta precizan, koliko sam vidio postove od forumaša ZJ nešto njegovog ranga (svi smo iste struke ako se ne varam :D)....

Upravo to mi je bilo bitno. Hvala, vidjet ću što ću napraviti.

Jesi kod kuće išao u dva sloja ili ?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,934
Zaboravoh napisati.

Da je ZJ precizan tu nema kaj, ne poznam preciznijeg i boljeg.
Da je kojim slučajem on bil projektant kad su katedralu uklanjali ja dam koljeno vrtati ako on nebi tam dopeljal dizalicu koja bi crkvu s temeljima mogla preseliti... šalim se malo ali sve stoji.

Neznam koje si ti struke ali znam da ZJ moje struke nije. On se radije knjige lovil u životu.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,577
Moja je bila obična jednokomponentna. Ovak izgleda na najopterećenijem dijelu, kod ulaznih vrata nakon >10g upotrebe. Ovo u sredini je "iskopan" beton. 20200421_210410_resize_83.jpg
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,577
Fala Muha. Ni mi ta knjiga ni puno pomogla. S njom i bez nje ionak bi sad ovo delal ;)
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,934
Kolko te znam ovo je dosta unisteno s obzirom da se nije baš previše radilo i vleklo po nutra nekaj u nazad tih 10 let. Više se hodalo. Mislim da se moja boja bolje drži a da je više toga prošla.

Ma znam, bitna je volja ali je tak kak sam rekel. Ti radi knjige ne moraš imati zamazane ruke ali ti to voliš.... dok mene moja struka tjera da imam zamazane ruke.

I još jedno svoje mišljenje ako slobodno podijelim s vama.
U večini slučajeva razmetana i masna radiona nosi lovu. Ko je picajzla uglavnom dela za svoju dusu i takva pic pic radiona ne nosi novce. Nosi, samo se prvo moraš u masnoj radioni izboriti da bi dosel do toga...
 

aag14v

Dobro znana faca
Tu od
4 Kol 2011
Poruka
699
Diplomirao elektrotehniku, radim kao projektant.

A u biti crnčim i radim sve i svašta.
Mehanika, elektrotehnika, bravarija, poljoprivreda...

Srećom jedno nadopunjuje drugo.

Vidjet ću što uspjeti naći a da bude ok cijenom, meni je bitno da mi napravi protuprašni sloj za prvu ruku i da ne ispuca kroz 10 godina.

Radim u ZG tako da će se ova radiona koristiti vikendima ...

@ZJ u radioni koju sam dosad koristio (kod oca) je boja za asfalt i izgleda isto tako nakon 10 godina...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,934
Auuuu, ja sam nekak jedva stukel zanat i isto crnčim ko konj.
Ali moje zanimanje nema veze s vašima. Ja sam automehaničar.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,577
Ovdje se stalno hoda i donosi oštro sitno kamenje izvana. Boja nije propala, već su tu rupe u betonu od toga. Tam gdje nije fizički zguljena, boja se dobro drži.
 

Najnoviji postovi

Na vrh