• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Briggs 5HP kosilica ( problem karika ) .

Nebojsa77

Novi član
Tu od
24 Tra 2022
Poruka
3
Imam problem sa montazom uljne karike na klip pa mozda neko ima savet da podeli.
Kupio sam nov klip za kosilicu fi 68 sa karikama koje su dosle posebno upakovane, dve gornje sam lako postavio bez problema ali kad sam stavio uljnu kariku koja ima oprugu nikako nisam mogao da klip uguram u cilindar. Kao da nema dovoljno mesta da se karika sabije , potom sam probao da kariku na jedom mestu prstom stisnem da vidim da li ulazi u kanal i vidim da je starija u odnosu na spoljni deo klipa. Interesuje me da li ovaj tip karike mora da udje u unutra i sto bi rekli da zivi da bi mogao da dihtuje ili ulazi teze . Na starom klipu imam oiginal uljnu kariku koja po preseku izgleda tanja ili se potrosila pa upada skroz u klip . Jos jedna stvar uporedio sam dubinu kanala starog i novog klipa i na starom klipu je dublji kana. Sad ne znam da li je pogresna uljna karika za taj klip ili je nesto sasvim drugo.

Pozdrav !
 

Nebojsa77

Novi član
Tu od
24 Tra 2022
Poruka
3
Mislim da sam nasao problem, karika je debljine 4mm a za ovaj klip treba da je 2.6mm. izgleda pogresna karika ☹️.
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,736
To znači da se u remont motora može upustiti tek kad se raspolaže s puno više znanja i prakse. Google je ljudima uvrtio u glave da svi mogu baš sve, sve je lako gledati na filmeku.
Neka se znanja i vještine dobivaju tek nakon godina i godina rada. Potrebni su sati prakse, a svi bi danas bili google majstori.
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,878
To ti ništa ne znači jer time samo potvrđuješ da je vanjski promjer karike pravi. Unutarnji također može biti različit.
Onda nek izmjeri unutarnji promjer karike u cilindru i promjer gdje leži karika u klipu. Odmah zna za problem!
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,546
E i ovaj je dobar , htio je uvaliti duplo deblju kariku u uži utor. I kaže , ne ide, u čemu je problem? To ne može baš svatko.
Moglo bi se postaviti nekoliko pitanja, ali možda nekom drugom prilikom.:hahah:
 

ROADRUNNER

Iskusan lik
Tu od
17 Stu 2013
Poruka
966
Mislim da ovdje nema mjesta ruganju i prozivanju.
Nitko ne zna sve na ovom svijetu. Ima ljudi koji znaju sve o nukelarnoj fizici, ali ne znaju zamijeniti žarulju npr.

Ja nemam pojma o nuklearnoj fizici i nekužim ni zeru od toga, ali promijenim žarulju čak i na autu gdje se ni sposobniji ginekolozi ne bi upuštali u to ;)

Zato, Nebojša, dobro nam došao i slobodno pitaj što te zanima. Ako znamo, pomoći ćemo ti, a ako ne znamo, uputiti ćemo te na drugu adresu (y)
 

Najnoviji postovi

Na vrh