• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Broj sasije

Dejan Drug

Novi član
Tu od
28 Lip 2022
Poruka
7
pozdrav jelise ikome desilo da na traktori 539 na plocici od sasije nisu upisana 4 prva broja u saobracajnu nego samo zadnjih 5 molim za odgovor ako ko zna traktor je 83 g
 

Dejan Drug

Novi član
Tu od
28 Lip 2022
Poruka
7
hvala na odgovoru i kako steprosli na tehnickom
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Deda Marek

Iskusan lik
Tu od
25 Pro 2021
Poruka
2,350
Bez problema. Te brojke su ti obično nakucane još na spoju šasije kod mjenjača. To su ukucavali na prvom tehničkom. Ili iza sjedala
 

Dejan Drug

Novi član
Tu od
28 Lip 2022
Poruka
7
Bez problema. Te brojke su ti obično nakucane još na spoju šasije kod mjenjača. To su ukucavali na prvom tehničkom. Ili iza sjedala
e hvala ti mene vratijo sa tehnickog kaze da idem u policiju 😃
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,975
539 bi trebal imati broj sastavljen od 9 znamenaka na pločici
Prvi broj, godina proizvodnje
Sljedeča dva, proizvođač
A sljedečih 6, redni broj proizvoda od dana početka proizvodnje

Na tehničkom su tukli brojeve gde je Deda navel ali obično samo 6, prije su bili gotovi.

Znači, @Deda Marek ima sve podatke koji mu trebaju, a tebi fali jedan brojček-
Potraži možda je gde natučeno
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,975
Ja sam videl da su tukli na spoju mjenjača i kučišta diferencijala ili otraga na onim polumjesecima kroz koje ide onaj sklopivi klin.
Kolega na 549 je imal na pločici i nikad ga niko nigdje nije nalupal, tak je uredovno svaku godinu bez problema obavljal tehnički, a tak ga je i prodal.
 

Deda Marek

Iskusan lik
Tu od
25 Pro 2021
Poruka
2,350
Ajde,pa na ovim selskim pregledima je bitno da dojdeš s traktorom da ima kaj poslikati. Ko bu još brojeve gledal🤭
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,975
Je, tak je počelo.
Kad su krenuli s tim po selima sve je prolazilo nebi li čim više para ubrali, ali danas baš i nije više tak. Barem pri nama.
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,871
82. na TP, na novom 539 ukucali broj na prirubnici getribe i lijeve trube, odozada.
 

Dejan Drug

Novi član
Tu od
28 Lip 2022
Poruka
7
Hvala na odgovorima! Kod mene je problem sto sam ja kupio traktor i na plocici ima 9 brojeva a u saobracajnoj 5. pa se ovi na tehnickom pitaju zasto nisu i ova prva 4 broja uvedena 🤷🏼‍♂️
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,975
Pošto imaš pločicu nebi smelo biti problema.
Pokaži im ovu sliku

imt.jpg
 

Dejan Drug

Novi član
Tu od
28 Lip 2022
Poruka
7
e super svaka cast naj bolje da odem u policiju gdje traktor bijo registrovan i neka upisu te brojeve sto nisu upisali dabih ja mogao proci na tehnickom

B59B88E2-4520-4CA5-B5CE-1D8015522A49.jpeg
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,975
Najbolje da vidiš na tehničkom na kojem je zadnji put bil regan.
Oni moraju dati i znati razlog kak je to godinama prolazilo i objasniti ti kaj dalje
 

Deda Marek

Iskusan lik
Tu od
25 Pro 2021
Poruka
2,350
Baš tak. Meni su na trečoj registraciji skutera rekli da je krivi broj šasije u prometnoj. Ja ga pitam de je prvi put registriran. Veli lik kod nas. Onda izvoli napraviti novu prometnu o vašem trošku. I jesu
 

Dejan Drug

Novi član
Tu od
28 Lip 2022
Poruka
7
Najbolje da vidiš na tehničkom na kojem je zadnji put bil regan.
Oni moraju dati i znati razlog kak je to godinama prolazilo i objasniti ti kaj dalje
e pa da tako je naj bolje ako ga uspijem naci pokusa cu👍🍻
Baš tak. Meni su na trečoj registraciji skutera rekli da je krivi broj šasije u prometnoj. Ja ga pitam de je prvi put registriran. Veli lik kod nas. Onda izvoli napraviti novu prometnu o vašem trošku. I jesu
das tako upravu ste👍
 

Dejan Drug

Novi član
Tu od
28 Lip 2022
Poruka
7
ma neznam traktor ima sve plocice i broj motora sve pase samo sto nisu uvedena 4 prva broja od sasije koja se dobro ne vide vlasnik je jedan stari djed i nije kupit od svercera pa da je nesto muvano sve je legalno
 
Na vrh