• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Cijena rada za oranje

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

ulje

Novi član
Tu od
4 Lip 2016
Poruka
21
Pozdrav svima!

Zamolio me jedan susjed da mu traktorom izorem hektar oranice.
Zanima me cijena, jer ne želim raditi ispod cijene, niti iznad cijene.

Hvala unaprijed!

EDIT: njegov traktor...
 
Posljednje uređivanje:

haz0r

Član
Tu od
1 Lip 2012
Poruka
460
150e je kod mene u Bosni.

Poslano sa mog Picasso koristeći Tapatalk
 

haz0r

Član
Tu od
1 Lip 2012
Poruka
460
E to je druga stvar. Ne bih znao.

Poslano sa mog Picasso koristeći Tapatalk
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,913
Neznam kakav je traktor i kakva zemlja, ali budes gotov za dan sa odmorima, e sad koliko je tu kod tebe satnica dnevnica, pa racunaj, negdje oko 150 do 200kn, ovisi kao te covjek pocasti, i ovisi kakav ti je susjed. Ja bih nekome to ucinio besplatno, sve ovisi.
 

ulje

Novi član
Tu od
4 Lip 2016
Poruka
21
Da, ponudio mi je 200 kn, ručak i piće. Traktor je John Deere, a oranica je na ravnom.
Razmišljam da odbijem ručak i piće pa da tražim više... ionako ne volim jesti i piti dok radim...
Bi li bilo OK u tom slučaju tražiti 225 kn?
 

zeko

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2009
Poruka
1,633
Kod nas oranje za hektar 500 kuna

Ako je sve njegovo to ne moze koštati 50 do 100 kn
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,735
Kakav JD, kakv plug?

Nije isto izorati hektar sa malim traktorom i malim plugom ili sa velikim traktorom i velikim plugom, prema tome ide i računica.
Nek ti plati tih 200 kn, a da recimo imaš 3 sata posla, gde češ bolje, uzmi ti negde 200 kn za par sati posla.
 

TH87

Aktivni član
Tu od
8 Svi 2016
Poruka
305
Da, ponudio mi je 200 kn, ručak i piće. Traktor je John Deere, a oranica je na ravnom.
Razmišljam da odbijem ručak i piće pa da tražim više... ionako ne volim jesti i piti dok radim...
Bi li bilo OK u tom slučaju tražiti 225 kn?

Jel 25kn vrijedno pregovora?

Predložio bi ti da prihvatiš ponudu, napraviš posao... ako hoćeš jesti jedi, ako ne reci odmah da nećeš jesti i bok.... nek bude jednostavno....
 

massey595

Član
Tu od
28 Stu 2012
Poruka
822
Oprosti, ali ovo je meni smiješna tema uopće
radi se o pišljivih 200kn i ti spitavaš koliko bi računao
računaj koliko te zadovoljava, očito nemaš puno godina pa to pitaš
 

zeko

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2009
Poruka
1,633
1 hektar na ravnome se poore za sat i po ili malo više zavisi kakav je john deete a ako se 1 sat placa 20 kuna sve je jasno..
200 kn je cjelodnevna nadnica
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,737
Za te novce bi ja radje doma sjedil i šparal i traktor i plug
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,770
Ja moram za 200 kn dva dana radit u firmi a ovdje ih pobereš za par sati. Mislim da je uopće suvišno raspravljat o tome jel to puno ili malo, pogotovo kad radiš sa njegovom mehanizacijom.

Poslano sa mog F5321 koristeći Tapatalk
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,737
Ako je vlasnikova mehanizacija, onda je to druga priča .... Očito da ja nisam pročital sve što mi je mana .... Isprika moja.
 

soony-69

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
864
ili pojedi samo pola gableca i nemoj puno popiti ,pa se dogovorite oko 210-215 kn.......ali obavezno ugovor o djelu......
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,714
ak je zanimljiv traktor ja bi to da imam vremena čovijeku napravil iz gušta, zabadava. ak uz to nešt zaradim tim bolje....

Al ako je taj johan dere u rangu fergusona 533 s ćelavim gumama ni 500kn me nebi pomaklo da sjednem na njega...
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,735
Vjerojatno je neki kramp kad se ni gazdi neće s njim raditi :D:
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,659
Zlobnici..pa možda je čovjek star i bolestan, pa nemože sam, inaće nevidim razuman razlog zašto bi taj posao ponudio drugome. A BTW, u "Tunguziji" vjerojatno se to oranje može uraditi s daljinskim ispred kompjutera ili mobitela, pa dečko razmišlja koliko če mu vremena oduzeti u njegovom ONLINE rasporedu.
 

gromil

Aktivni član
Tu od
19 Ožu 2013
Poruka
260
Za dobrog komsiju i dobre komsijske odnose ostavlja se i svoj posao ako treba i stize u pomoc za badava...
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh