• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Pumpa na cisterni

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,975
Ako baca mjehuriče najvjerojatnije se ništ nije zaštopalo več negdje vuče zrak umjesto ulja.
Mislim, nemam pojma o tome, nisam to nikad čak ni videl a kamoli popravljal ali mislim da je tu problem.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,133
Ne znam kud bi vuklo zrak jer ovo kaj se vidi na slici je sve u ulju dok se natoci litra ulja unutra.
Uopce ne znam cemu sluzi ovo mala pumpica unutra ako vec sama pumpa moze vuci ulje na vakum.
Sad budem za prvu ruku spojil regulatora u nekavu bocicu s uljem i toplo se nadam da bude to sljakalo, a dok nadem vremena pumpa mora dolje i moram to sloziti.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,133
Evo kak sam rijesil podmazivanje pumpe na cisterni, flasica od dvotaktola 2 deci i nova prozirna cijevcica.
20191218_114134.jpg 20191218_114119.jpg
Inace, u originalu iz spremnika ulja jedna mala pumpica gura ulje na regulator i to je sad proradilo, ali ovo mi je puno bolji sistem.
Vidim koliko ima ulja u bocici i mogu bez brige nadotociti, a ne kao kroz onu malu rupicu na spremniku.
Puma si uredno pomocu vakuuma vuce ulje na regulator i nastelal sam da svaku sekundu kapne kap i radi super.
Jedino moram sloziti ljepseg nosaca za ovu bocicu, sad je samo privezana zicom, ali i ovako je vec izvezla preko 50 cisterni.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,975
Stavi čašicu za uka ulje od naprimjer Zetora. Košta par kuna a ima svoj nosač. Još ako nađeš kakvu staru s metalnim nosačem.... dugo buš miran.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,133
Znam za tu casicu od Zetora, al ovu sam nasel u garazi i bas mi je pasala, jer ne trebaju tu velike kolicine ulja, evo za 50 cisterni je potrosila malo vise od 1 deci ulja.
A i super mi je ova mjerica na bocici.
Budem joj ja napravil nekakvog nosaca od lima, da lijepo izgleda i to bu to.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,693
Hm, kažeš 50 cisterni 1 dcl ulja?
Moja popije na 10 cisterni tolko, možda i više.
Ako joj smanjim dotok ulja više se pumpa grije i slabije vuče.
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
Ja koristim rabljeno od auta benzinca odnosno onih koji voze na plin,,,
Takvo ulje ima vrlo malo garezi (nije crno) dosta je tekuce 5 ili 10w 40 nemam problema niti u zimi jer ga vuce bez problema,,,
Kaplje nesto vise od kapi na sekundu a visak koji izbaci pokupi mi krpa koja se nalazi ispod cijevi kroz koju izlazi zrak iz cisterne,,,
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,693
Ja točim čisto motorno ulje mada imam i tog rabljenog jer vozim auto sa plinom i mijenjam ga svakih 10tkm i na oko izgleda još jako dobro.
Čim smanjim protok slabije vuče i jače se grije, jednostavno moram otvorit regulator da to sve radi kak se spada.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,133
Da, dok sam postavil tu bocicu, natocil sam 2 deci u nju i evo vidi se na slici, jos je ima pola.
Mozda je i koju vise od 50 izvezla.
Al velim, ovaj sistem mi se jako dopada, s bocicom.
Samo sad kak je proradil ovaj stari sistem, sad mi gura ulje iz originalnog spremnika van, a nece mi se to unutra rastavljati da maknem onu metalnu cijevcicu, pa sam preusmjeril iz nje nazad u spremnik kroz otvor gdje se nadotace ulje, samo jos moram zasilikonirati malo da nejde voda unutra.
 

Tutosport

Novi član
Tu od
19 Sij 2020
Poruka
5
Pozdrav imam cisternu creina i nisam je mogao neko jutro pokrenuti kardan kad smo raskopali pumpu bila je puna leda odnosno vode pa me zanima otkud voda unutra
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,717
Nitko ne odgovara, pa ću ja koji nemam cisternu.
U pumpi bi i trebala biti voda, (vodu pumpaš sa pumpom), osim ako ima neki reduktor koji je prije pumpe, pa ti na to misliš, otkuda voda tu.....
 

Matija_E30

Iskusan lik
Premium
Tu od
13 Stu 2019
Poruka
2,931
na cisternama su vakumske pumpe, i kroz njih ne prolazi medij koji se vuče (gnojovka il voda).
tako da ti se vjerojatno kondenziralo i tako ti se stvorila voda unutra.. kad je hladnije vrijeme probaj prvo ručno okrenut kardan, ako ne ide, polij vrućom vodom ili nekim brenerom ili plinskom kartušom zagrij pumpu...
ovako možeš potrgati lamele ili neki drugi vitalni dio u pumpi.
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
Postoji velika vjerovatnost da ti kugla ne zatvori u potpunosti pa ti medij ode u pumpu a prilikom izbacivanja vode pumpa ne uspije svu vodu protjerati kroz crijevo u cisternu i onda se dogodi to sto se tebi dogodilo,,,
Ja nikad ne cekam da mi kugla zatvori vec zaustavim rucno bez da imalo postoji mogucnost uvlacenja medija (citaj gnojovke ili vode),,,
Na taj nacin nikad nemam problem sa pokretanjem pumpe, uvijek ide lagano na pokret rukom ma koliko hladno bilo,,,
Veci problem znade stvarati ventil koji se pri niskim temperaturama zaledi ako ga ne ostavim otvorenog kad je cisterna prazna,,,
Inace voda u pumpi je smrt za pumpu jer ispere svo ulje kojim se ista podmazuje i dihta em pogotovo ako je gnojovka u pitanju dolazi do hrđanja stijenki pumpe pa ona brzo ide u otpis ili remont,,,
 

Tutosport

Novi član
Tu od
19 Sij 2020
Poruka
5
To znaci ako nisi na vrijeme zatvorio rucno kad vidis da je puna ona prelije u čašicu i ako kugla dobro ne zatvori ode u pumpu govorim o gnojovki
 

Tutosport

Novi član
Tu od
19 Sij 2020
Poruka
5
Jel zna netko koje lamele idu za ovu pumpu?
20200114_074749.jpg
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,975
Kod Jakopica sam videl lamela razno raznih vrsta.
A ako baš zeliš ploče pa piliti sam onda tehnoguma u ZG.
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,871
Hvala!
Samo sam razgovarao sa firmom MORLAK, (veletrgovina).
To je za frenda, još moram saznati dimenzije
 

nihad

Član
Tu od
10 Ožu 2012
Poruka
226
Pozdrav forumaši,ima li neko ovakvu pumpu IMG_20220227_154416.jpg IMG_20220227_154416.jpg 550.jpg

Problem sa ovom pumpom je što nema snage da usisava sa dubine veće od 1 metar.
Ko yna neka pomaže..
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,871
Bilo koja pumpa neće usisavati, ako ne stvara vakum!
1. mogu biti potrošena tekstolitna pera
2. oštećen cilindar
3. negdje vuče zrak pa ćak i ne mora biti na pumpi
 
Na vrh