• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Deutz fahr agrolux 95

Miki91

Novi član
Tu od
10 Sij 2020
Poruka
6
Pozdrav svima! Nedavno sam uzeo ovaj traktor nov ali sa ljetnom kabinom u nadi da cu moci kupiti kabinu ili napraviti za njega medjutim to ne ide bas lako zasad pa me zanima ima li neko ovdje neka iskustva sa kabinama da se to napravi naruci ili nesto...hvala unaprijed!
 

Miladin

Dobro znana faca
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
1,253
Ja sam prije mjese dana postavio kabinu na Agrolux 60, pravio mi majstor iz Modriče.
 

Miladin

Dobro znana faca
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
1,253
Modernije je samo orginal, ja nisam htio orginal zato što kabinu skidam dva puta godišnje zbog obrade zemlje u plastenicima.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,633
Nema originala. To su sve "aftermarket kabine".
Ako hoćeš neku moderniju (čitaj vjerojatno skuplju), gledaj Lochmann, ili turske ili poljske kabine.
Ne znam za vas u BiH, no pri nama ima nekoliko firmi koje ih uvoze (i ugrađuju).
Znam da ovi sigurno imaju:
 

Miladin

Dobro znana faca
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
1,253
Tako je neke druge firme to rade i mislim da su preko 2500 e.
 

Miki91

Novi član
Tu od
10 Sij 2020
Poruka
6
Original kabina kao dio ne postoji to sam vec ispitao moze se uzimat dio po dio pa sklapat sto bi izaslo kao i traktor skoro novaca...sto se lochmana tice njih sam pitao pa su rekli da se obratim svojem zastupniku uglavnom hoce rec da ne prave po jednu kabinu nego njih vise u seriji...nije meni problem traktor dopeljat ni u hr ni srbiju da se to napravi kako treba a kad bi proso za 2500€ bio bi na konju jer sam spreman dat i duplo vise da to lici na nesto...kontaktirat cu ove messis i agroklas pa cu vidjet sto ce rec...hvala!
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,633
Prodam ti ja moju Brieda kabinu, ionak mi samo smeta :)
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,633
Tvornički ugrađena na Same (isto aftermarket).
 

car2607

Član
Tu od
14 Velj 2019
Poruka
40
Ja sam prije mjese dana postavio kabinu na Agrolux 60, pravio mi majstor iz Modriče.
Pozdrav

novi sam na forumu ,priije par mjeseci kupio sam agrolux 70 ali nemam servisnu knjigu kao ni knjigu dijelova

zanima me gdje se sipa ulje u hidrauliku tj koji tip ulja se korsiti.

Puno hvala na odgovoru
lp
Ivan
 

Miladin

Dobro znana faca
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
1,253
Ima nazad odušak ulja sa lijeve strane ventila od kipe, odvrne se taj odušak komplet sa dekla ključ činimise 22 i tu sipaš a ulje je za transmisiju 10w 30.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,633
Originalno ulje je Akros Multi FCT 10W-30.
 

car2607

Član
Tu od
14 Velj 2019
Poruka
40
Ima nazad odušak ulja sa lijeve strane ventila od kipe, odvrne se taj odušak komplet sa dekla ključ činimise 22 i tu sipaš a ulje je za transmisiju 10w 30.

ok , hvala moram pogledati , predpostavljam da ima na sebi mjerač ulja kolko moram sipati

sa desne strane ispod poluge postoji čep gdje piše OIL LEVEL , taj sam čep skinuo ali nema na sebi mjerač niti je ulje curilo za čega on služi? (u priloguslika sa neta)
 

Prilozi

  • IMG_20200227_214757_1.jpg
    IMG_20200227_214757_1.jpg
    73 KB · Pregleda: 8

Miladin

Dobro znana faca
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
1,253
Kad na taj čep počne da izlazi to je mjera, a kad ne izlazi onda je manjak i traktor da bude na ravnom.
 

car2607

Član
Tu od
14 Velj 2019
Poruka
40
aha Akros , može li ići drugi proizvođač ulja iste granulacije INA , PANTHREOL i sl...?

malo sam dosadan ali jbg;:)

-pitanje vezano za paljenje kardana, kardan palim direktno na račicu na 450okretaja i dosta teško ide pogotovo kada frezu hoču pokrenuti....
ručica za ručno kvačilo kardana ne radi tj .sajla je pukla da li je to razlog težeg paljenja kardana ili nešta drugo je u pitanju...
(može li preporuka gdje kupiti sajlu za tu ručicu kardana)?

hvala
lp
 

Miladin

Dobro znana faca
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
1,253
Mogu i drugi proizvođaci ulja, kardan uključuj na ugašen traktor pa onda upali ako moze tako da pali moj nemoze upaliti na uključen kardan. Moraš promijeniti sajlu, nađi broj ovlaštenog servisa oni ti mogu nabaviti sajlu ili ako ima neko da pravi sajle.
 

Najnoviji postovi

Na vrh