• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Deutz fahr agrotron 106

Tomipav

Član
Tu od
30 Kol 2018
Poruka
54
Imam problem sa klimom i ventilatorom. Neradi niti jedno niti drugo,mislio sam osigurač no na onoj šemi piše da je osigurač za klimu na poziciji f99 čini mi se. No ja taj osigurač uopće nevidim,ima samo do f34 ili tako nešto? Nije mi jasno gdje je taj osigurač?
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,856
Jesi probao direkt spojiti dal ventilator radi il kompresor klime?ako su svi osigurači ispravni onda nije osigurač.znam kad sam na autu tražio moguće i nemoguće uzroke,nakraju je nedostajalo plina jer je hladnjak klime propustio i uslijed nedovoljnog tlaka u sustavu nije se palio kompresor ni ventilator na kileru.
Od kabine ventilator je uredno radio..
Isto tako brikanjem na relejima sve se uredno palilo.tako da sam otišao majstoru i čim je dopunio klimu proradilo je sve,ali je i detektirao da plin pušta na kileru i to smo sanirali i sve radi kak se spada.
 

Tomipav

Član
Tu od
30 Kol 2018
Poruka
54
Nisam...ventilatori kabine su ispod sjedala,valjda,tako mi je kolega rekao,moram čupat sjedalo van da probam.
Ali mi nije jasno gdje se taj osigurač nalazi kad ga ja nemogu naći na ploči sa osiguračima.
 

zivisic

Član
Tu od
1 Ožu 2011
Poruka
727
prvo pogledaj prekidace od ventilatora...ja sam imao problema
To su bakreni klizaci oni znaju oksidirat ili im opruzno svojstvo oslabi.
Uglavnom, ja sam sebi rijesio.
Malo ces se namucit s demotazom...imaju vijci iznutra
 

Tomipav

Član
Tu od
30 Kol 2018
Poruka
54
Ok,budem probao to,pa isčupat ću ih nekako.
A znaš li možda di je taj osigurač,budem baš slikao ploču kad dođem doma.
 

Tomipav

Član
Tu od
30 Kol 2018
Poruka
54
Zivisic...hvala puno...bilo je točno šta si rekao...oksidirali su kontakti na prekidačima.
 

Tomipav

Član
Tu od
30 Kol 2018
Poruka
54
Ok...prvo i osnovno ovaj stroj samo znači probleme...bar u mom slučaju.
Znači ovako...indikator ulja u hudraulici,sa lijeve strane kod podizne ruke...prvo pokazuje da ulja nema..ništa.. nelijem do normal oznake..postepeno,ne odjednom dok se ne napuni naravno. Slijedeći dan,tj danas,nakon oranja pokazje debelo preko maksimuma....da nekažem do vrha indikatora. I baca ulje negdje sa desne,ispod kabine,blizu posude di se lijeva ulje,možda ima kakav odušak,zna li itko? Nije mi jasno zašto tako razina ulja na indikatoru ludi?
Drugo prilikom samog oranja.. krenem,namjestim dubinu na onom velikom kotaču hidraulike,sve super,sve radi,nakon nekog vremena poludi. Plug mi toliko zabija u zemlju da potone,idem smanjit dubinu,kotačič pomičem,hidraulika nereagira..ništa,samo ju mogu podignuti i spustiti na glavnom prekidaču.. slom živaca...fina hudraulika i taj za dubinu apsolutno nikakve znakove života ne pokazuju. Problem?
I još nešto...getriba i iza kardansko vratilo su vrući.. zašto nemam pojma. Dođe mi da ga zapalim na pol dvora?
ima li itko ikakvih ideja u čemu je problem,plaćam janje ako se riješi.
 

VuckoH

Član
Tu od
11 Svi 2015
Poruka
620
Pa cim traktor radi normalno da se sve željezno na njemu zagrije zbog prijenosa topline kako od samog mjenjača tako i od motora.

Ulje u hidraulici i mjenjaču sta ti nije isto ulje ?

Mjeriš na hladnom traktoru i na ravnom ? Dok je zagrijan razina je na večini traktora viša nego kad je hladan.
 

zivisic

Član
Tu od
1 Ožu 2011
Poruka
727
da...to su ti neki problemi s tim traktorom...
Moja hidraulika je isto neposlusna, jos se nisam uhvatio u kostac s time jer ne radim previse poljoprivredu, ali najvjerojatnije su problem kontakti na upravljackoj ploci!
Probaj malo potenciometre iscackat...i nemoj uvijek stavljat na istu razinu...mozda pomogne.
Sto se tice grijanja ulja...
Na ravnome namjesti malo iznad donje crte...buduci da ti je ocito ulje lose, nadam se ne i nesto drugo...
Kad je sve ok, ulje bi trebalo bit izmedju crta i ugrijano do gornje crte.
Jesi ulivao JD 50 ili STOU?

I jos jedna stvar...ja sam u subotu orao laksu zemlju s malim traktorom jer su svi govorili moze se, moze se, ali to je bila patnja...jednostavno je faliko vlage za lijepo oranje
 

Tomipav

Član
Tu od
30 Kol 2018
Poruka
54
Na ravnom,i hladan...no kad radim sa njim,orao sam,baca ulje van na iberlauf,kad se ugrije,a hidraulika mi počne ludit,dok je još hladan dobro je. A one lampice unutra što svijetle ukoliko dižeš ili spuštaš i ona za zaključavanje se pale naizmjence,makar ništa nediram. Da isto je ulje u mjenjaču i hidraulici. Što se tiče grijanja,pa ugrije se do tolike mjere da je kardansko vratilo toliko vruće da ga jedva mogu primiti,svjestan sam da se materijal ugrije,ali baš do tolike mjere?
ulje je jd50.


Poslano sa mog SM-A520F koristeći Tapatalk
 

zivisic

Član
Tu od
1 Ožu 2011
Poruka
727
hm...puno je to,
nemam dovoljno znanja da ti recem sto bi ga moglo toliko grijat

JD50 ti nije najbolje ulje za te mjenjace, ma sta ti drugi rekli....trebao bi drugo ulje
Mozda ga nece unistit ali sa jd 50 ne rade najbolje zf7200 serije
 

Tomi89

Aktivni član
Tu od
3 Lis 2017
Poruka
78
Na ravnom,i hladan...no kad radim sa njim,orao sam,baca ulje van na iberlauf,kad se ugrije,a hidraulika mi počne ludit,dok je još hladan dobro je. A one lampice unutra što svijetle ukoliko dižeš ili spuštaš i ona za zaključavanje se pale naizmjence,makar ništa nediram. Da isto je ulje u mjenjaču i hidraulici. Što se tiče grijanja,pa ugrije se do tolike mjere da je kardansko vratilo toliko vruće da ga jedva mogu primiti,svjestan sam da se materijal ugrije,ali baš do tolike mjere?
ulje je jd50.


Poslano sa mog SM-A520F koristeći Tapatalk

Kad se lampice pale naizmjenicno znaci da ti ehr radi, regulira ga...probaj se malo poigrati sa seraficem za finu regulaciju, mozda ti je skroz na finoj pa te zato zeza, cim mu dode teze on ga automatski dize...
Neznam ja imam 4.80 i kaj se tice hidraulike imam same pohvale, za sad haha
 

Tomipav

Član
Tu od
30 Kol 2018
Poruka
54
Kad se lampice pale naizmjenicno znaci da ti ehr radi, regulira ga...probaj se malo poigrati sa seraficem za finu regulaciju, mozda ti je skroz na finoj pa te zato zeza, cim mu dode teze on ga automatski dize...
Neznam ja imam 4.80 i kaj se tice hidraulike imam same pohvale, za sad haha
probat cu promijenit ulje...opet....taj stroj samo probleme mi stvara...hvala svejedno.

Poslano sa mog SM-A520F koristeći Tapatalk
 

Tomi89

Aktivni član
Tu od
3 Lis 2017
Poruka
78
Hm, sad kad malo razmislim, mislim da nije do ulja.....da je do ulja onda nebi mogao ni na glavnom prekidacu dizati i spuštati...vjerovatno je do same elektronike, možda spojevi...jesi probal raskopat i malo počistiti?
 

Tomipav

Član
Tu od
30 Kol 2018
Poruka
54
Hm, sad kad malo razmislim, mislim da nije do ulja.....da je do ulja onda nebi mogao ni na glavnom prekidacu dizati i spuštati...vjerovatno je do same elektronike, možda spojevi...jesi probal raskopat i malo počistiti?
ma nisam...bojim se u to i dirat,no morat cu izgleda, rekao mi je jedan kolega da probam raskopat i očistit i onaj senzor na ruci od hidraulike,draft senzor ili kako se već zove. Navodno on zna stvarat probleme.


Poslano sa mog SM-A520F koristeći Tapatalk
 

rudamaca

Aktivni član
Tu od
6 Ruj 2007
Poruka
487
Jesi riješil pregrijavanje?.

Ak hidraulika ostaje pod tlakom pa propiša negde , grijal se bude tak da ulje pregori .
 

Tomipav

Član
Tu od
30 Kol 2018
Poruka
54
Ma vraga sam riješio.. živce mi pije,sad opet idem mijenjat ulje i filtere,stavit neko drugo ulje,ne jd50,znaci par tisuca bačeno u vjetar.
Najgore od svega sta nitko od majstora nezna šta mu je,svaki svoju politiku tjera a na kraju ništa od navedenog.
Probat ću očistit draft senzore sutra,rastavit one komande od ehr-a i hidraulike i očistit.
Ako ostaje pod tlakom,zašto se to događa? Mislim ona doslovce ludi,kad se ugrije onaj kotačić za dubinu malo radi malo neradi,pa da poludiš!
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Najnoviji postovi

Na vrh