• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Dimenzija starih traktorskih guma

M

mario_n

Guest
Pozdrav svima, isprika ako ovaj post ne spada 100% u ovaj forum..

Naime o cemu se radi.. otac posjeduje stari traktor, oldtimer od nekih 30-ak ili vise godina i pomalo ga restaurira. Sada su dosle na red gume, koje bi htio zamijeniti.

Problem je u tome sto su poprilicno istrosene, a od onih oznaka koje su prepoznatljive, tesko je zakljuciti koja je tocno dimenzija, jer su se oznake u posljednih 30 godina promijenile :)

Evo sto smo uspijeli razaznati da pise, pa vas molim ako tko mozda dati kakav savjet, kako to "pretociti" u danasnji nacin oznacavanje traktorskih guma:

"13 - #26/45 "6RP 10-24AS

Ovdje gdje je znak #, ne znam da li pise 1, ili 4 nesto trece..

Eto, pa hvala unaprijed :D
 

kec-m

Član
Tu od
6 Ožu 2011
Poruka
465
Napiši koji i kakav je traktor možda prije saznaš dimenzije guma . mislim da ima tema oldtimeri .
 

kec-m

Član
Tu od
6 Ožu 2011
Poruka
465
To bi trebalo biti 10x24" . Najbolje ti poslikaj gumu da se vide oznake i stavi da i mi vidimo jer ko zna ko je kad promjenil felge ili je bil za koje drugo tržište pa je bil isporučen s drugačijim kotačima od standarda.:confused:
 
B

Bobo

Guest
Ovako...

po starom je 8 a po novom je 8.3
isto tako je 9 stara oznaka za 9.5
10= 11.2
11=12.4
12=13.6
13=14.9
14=15.5
15=16.9
i tako dalje...

Za ovo ispod nisam 100% siguran pa me ne drzite za rijec...

RP znaci rayon plies, tj "platna" na gumi
R oznacava Rayon dok bi trebala biti oznaka i S za sidewall

24,28,32 su promjeri felge, dok stare oznake gume oznacavaju sirinu felge dok bi nove oznake trebale oznacavati sirinu gaznog sloja cega se danas proizvodjaci bas i ne pridrzavaju, kao da koriste drugacije metode mjerenja pa tako u istoj dimenziji od dva razlicita proizvodjaca imamo i dvije razlicite sirine gume...
 

Najnoviji postovi

Na vrh