• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

DMB 10L-Labin motokultivator

Monteniga

Član
Tu od
8 Lip 2013
Poruka
56
Pozdrav svima.
Novi sam na forumu. Nedavno sam nabavio DMB dmk 10l motokultivator,motor je 3ld450 od 10ks po DIN normama a 14ks po SAE. 2009god,od prikljucaka frezu,frezu za snijeg i kosu. Kostao me oko 2500€. Stanje mu je vrlo dobro,stari vlasnik kaze da je radio ukupno 50 sati sa njime. Koliko sam primjetio kopcanje prikljucaka je isto kao na veliki Labin. Interesuje me kakva su iskustva sa ovim motokultivatorima,sta im je najveci problem. Svaka pomoc i savjet je dobrodosla. Hvala
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
nemoj se uvrediti ali jedan od najgorih mkt. menjaci su im uzas. jako los materijal i cesto odlazi. komsija ga je radio dva puta za dve godine i prodao momentalno . dao bog da te posluzi dobro.
 

Monteniga

Član
Tu od
8 Lip 2013
Poruka
56
e jbg,mene je privuko to sto je slican labincu,cak mu je i kuciste isto ali za kvalitet materijala ne znam,meni ovako na rad djeluje ok,mada ga nisam jos poceo koristiti,tek treba da se kosi,nisam mu menjao ulje u menjacu
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
videces u eksploataciji kako se pokaze. par komada je kod nas bilo dmb i nijedan vise nema .svi su prodati ubrzo. to je onaj sa dva toboze fara napred ako se nevaram. mislim da negresim
 

Monteniga

Član
Tu od
8 Lip 2013
Poruka
56
da taj,dva cetvrtasta fara,novi model,sa onim osiguracem na rucki,ocuvan dosta dobro,probacu ga ove god pa cu videti,mislio sam da imaju isti menjac kao labinci
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
samo oprezno i sa osecajem radi sa menjacem. zubi odu na zupcanicima samo tako. viljuske se krive.sto reko majstor jedan ko od armature delovi mekani.izgleda da su lose cementirani pa mekani ostali delovi.sa motorom nisu losi
 

Monteniga

Član
Tu od
8 Lip 2013
Poruka
56
A jel mogu nekako da proverim da li ima kakva ostecenja na menjace a da ga ne otvaram? Probao sam da protresem vratilo,sasvim malo ima pomeranja,jedva osetno,kao na novom
 

Monteniga

Član
Tu od
8 Lip 2013
Poruka
56
Da mu zamenim ulje,ovaj kaze da ga skoro menjao,u menjacu? I hvala druze na komentarima
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
ako je skoro menjao nemoras . svake 3-4 god je preporucivo zbog kondenzacije koja unisti ulje. nemoras nista pipati na menjacu. kad pocne zaglavljivati ili iskakati i brzine ili cudni zvukovi se pojave u menjacu onda znaj koliko je sati. dotle teraj igumane i nemisli na manastir sto rekli
 

Monteniga

Član
Tu od
8 Lip 2013
Poruka
56
Haha vazi. I mislim se ako mu ode menjac da li bi moglo da se ubace ti delovi od labinca
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
nisam siguran da ista tu odgovara od labina. jedino kad se otvori i uporedi ali cisto sumnjam.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
znaci dobili su licencu ili su kopirali labinov menjac. bolje onda kad pasuje. mada i za labinov menjac su kod nas losi delovi. dal ih neka mala privreda radi ili se mucka neznam. mnogi se zale da kratko potraju.ali sto sad o tome razmisljati. samo teraj razmisljacemo kad bude trebalo
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,540
Pa to je pravi mali traktor, ima dvije različite prikolice (jedna za sijeno i lakše terene a druga kardanska za drva i brdo). A ima još i frezu, barem što se vidi na slici. Katica za puno toga !:icon_rolleyes:
 

medo360

Član
Tu od
3 Lip 2015
Poruka
38
Nisu to dvije prikolice.
Ova kola se zakače kada se skine sanduk sa ove kardanske prikolice.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,540
Vrlo lukavo, nema šta. Na kardanskoj prikolici dobro bi došle gume kao i na traktoru. :icon_thumright:
 

medo360

Član
Tu od
3 Lip 2015
Poruka
38
Dobro bi došle što se tiče vuče ali što se tiče tereta mislim da bi legle pogotovu sa sandukom.
 

Najnoviji postovi

Na vrh