• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

DOLMAR motorne pile

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Kakve su kvalitete i pouzdanosti ?? U nabavci sam, a ne poznajem tu narku !??
Trgovci me ubjedjuju u njemacku kvalitetu !! Ali . . . trgovci ko trgovci . . .
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Ha... Sthilovku necu. Zamjerila mi se !! Husquarna je dobra, al mi je ova povoljnija ... e gdje si sad pameti !??
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Nije dolmar dalje od bilo kojih ..
Današnje pile treba paziti ,maziti , nositi na servis , slušati , osluškivati .
Više ne postoji pila koja može 25 godina(za valastite tpotrebe) a da ne vidi servisa .
Ljudima je teško privatiti tu činjenicu , nažalost tako je .
I najobičniji bicikel treba 2x godišnje voziti na servis makar za njega dal 10 kkn .
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Kakve su kvalitete i pouzdanosti ?? U nabavci sam, a ne poznajem tu narku !??
Trgovci me ubjedjuju u njemacku kvalitetu !! Ali . . . trgovci ko trgovci . . .

dolmar je dobra pila ali ipak stil je malo bolja neznam zakaj ti se zamjerila ja sam krenal od 041 pa do 660 samo mi je 056 stvarala probleme pumpa za ulje a radil sam sa više od 20 stilovki par partnera huzgvarni dolmar pa čak i ruskom družbom ali ipak po meni je stil najbolji za radit .
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,997
Ja sam radio malo s ujakovom po meni dobra pila njegova je dosta ispilila nije imo problema njegova je oko 6ks neznam tocno ja da kupujem pilu ulazila bi u izbor malo si pogledaj za servise i malo se raspitaj u servisu kak stoje za dijelove i cijenu dijelova pa si sve prekalkuliraj!!
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
Udio Stihla po servisima je proporcionalan udjelu stihla u populaciji i ništa drugo...:icon_idea:
Dolmar je dobra pila, s time da u gornjim klasama se kataloškom cijenom približavaju ostalim markama. Po meni zajeb je to da dijelova nema u mesnici:(rofl):
 
G

Gorki

Guest
sad je Makita kupila Dolmar pa ko će znati šta su Japanci ubacili. Radio sam doma s dolamarom ja sam zadovoljan, al stari Jonsereed 930 je neuništiv još mu original elektrolux elektronika.
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
sad je Makita kupila Dolmar pa ko će znati šta su Japanci ubacili. Radio sam doma s dolamarom ja sam zadovoljan, al stari Jonsereed 930 je neuništiv još mu original elektrolux elektronika.

Makita je u posjedu dolmara već 20 godina.
 

GreatJumbo

Član
Tu od
11 Kol 2011
Poruka
48
Po nekom njemackom agrar testu neki modeli dolmara nadmasuju stihl, husqvarnu i japance. Dolmar/Makita su dobre pile koje su kod nas nepravedno zapostavljene. Imam u familiji Dolmar 73000. Ima zdravih 5,7 ks i stvarno je odlična. Buraz ju je kupio prije 2 g. za oko 5000 kn novu. U toj kategoriji su Stihl i Husqvarna bili barem 1500 kn skupliji. Osim te odlicna je i Dolmar 5105 model. Jedino treba staviti auspuh bez katalizatora umjesto originalnog.
 

Black jack

Član
Tu od
26 Ožu 2013
Poruka
211
Odlične pile, imam njihovu 7900 profesionalni model. Nemožeš ju zagutiti. Imam i flaksericu njihovu isto je dobra. Jedno vrijeme je bio problem sa zastupništvom ali sada nema problema.
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
OK dragi forumasi !! Uzimam DOLMARICU pa bumo vidli kakva je !!
Hvala svima na javljanju !!
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,997
Evo ujakove Dolmarice dosla danas na brusenje rezo sam par puta s njom odlican stroj!!
 

TorpedoTD45

Član
Tu od
20 Ožu 2010
Poruka
785
Opet me budu brisali, ali neka.

Izgleda kao kaciga, jeftine plastike, jeftina ručka kočnice, jeftina ručka za držanje, to je slikom, ne moram u ruke niti uzimati, govorim konkretno za model Buče.

"neki njemački časopisi, znanstveni tekstovi..." bla bla, to mogu i ja napisati, zaboravite, ili priložite.

Ta pila jednostavno nije napravljena da prati Stihl/ Husqvarna, koje ipak odstupaju ozbiljnošću, kako koja kojim modelom. Japanci kupili ime, pa prodaju svoju robu na principu stare slave.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
budem se nadodal , ne kao na dolmara nego moje kritike .
Mali čepovi za uljevanje goriva , ručka čoka previše strši osim ako sad nije uključen ..to zapinje u rukavicu i granje .


Da bude i jedan plus , šalter za gašenje .
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,997
Svako ima pravo na svoje misljenje kolega @TorpedoTD45 nema potrebe da te se brise iznio si svoje misljene po meni odlicna pila kolko je izrezala i kolko je nova placena je odlicna da ima nedostataka ima al do sad s njom nikakvih problema zato je moje misljenje ko radi samo za sebe drva oko 35m godisnje za mene je bolje ovak nesto kupit gledano snaga i sve usporedbe s stihlom ili husqvarnom jer ce ispast puno jeftinije!!
 

Black jack

Član
Tu od
26 Ožu 2013
Poruka
211
Niste u pravu dečki. Ne bavim se profesionalno šumom ali sam bio u prilici nabaviti Dolmar PS 900 njihov najjači model koji je isti kao ova Bučina i mogu vam reči da je zvijer. Još nisam naišao na kladu na kojoj bi ona štucnula a kamoli stala.Svi koji su probali raditi s njom vele da je odlična i da nisu imali prilike držati u ruci tak nekaj. Jedino nije za tanka drva jer ima strahoviti povratni udarac na vrhu vodilice. Imamo doma staru štilovku neznam točno koju mislim 045 ali ova je bolja. Ručica čoka ne zapinje mada je ovo u otpuštenom stanju a rupe za uljevati gorivo su isto solidne veličine. U prosjeku godišnje napravim s njom 50-60m drva i nikakvih problema, imam ju 7-8 godina. Dolmar je kupila Makita koja ne živi na staroj slavi.
 

Aco 93

Član
Tu od
15 Lis 2010
Poruka
467
Evo i da ja nešto napišem o toj pili pošto se bavim šumom pa podosta znam o pilama i ostaloj opremi za šumu,a osobno sam bio na prezentaciji Dolmara koji mi nije uljevao neko pouzdanje za pilu.

Mogu reći da sam se ugodno iznenadijo snagom pile i brzinom vrtnje model je bio 7300 ako se nevaram i mogu reći da se STIHL 440 može sakriti šta se tiče snage pile i brzine.Ali šta se tiče estetike i nekih sitnica neprolazi ni kod mene al za osobne potrebe jednog domaćinstva sigurno dosta.

A bučo zna šta ja radim i kako radim i sa čim radim.
 

Najnoviji postovi

Na vrh