• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

E-FARM used farm equipment

soony-69

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
856
Koliko sam shvatio ovo je nešto između oglasne platforme i firme za prodaju mehanizacije.Oni za kupca rade sve u vezi kupovine strojeva diljem Evrope.Nude i mogučnost nezavisne inspekcije strojeva kao i dostavu do kupca.
Da li je netko imao iskustva s njima ,kupovao traktor ili neki drugi stroj ? Koliko su isplative njihove usluge? Molio bi ako je netko radio s njima da podijeli iskustva.
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,858
Ako sam dobro shvatio,daju garanciju.
To teoretski nešto govori.
Gledam ih svakodnevno i ono što sam primjetio da su traktori dosta skuplji nego kod nas.
Bar ovi što ja gledam.
A to mi vuće na to da nama uvaljuju izrajbana groblja naši dragi "uvoznici".
Probaj istražiti na stranin forumima o njima.
 

soony-69

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
856
Nitko nema nikakva iskustva......Velika je razlika u cijeni za iste modele traktora u vezi zemlje gdje se prodaje. Najskupli Njemačka ,Austrija.....a jeftiniji Francuska....Poljska,Litva,Ukrajina......Da li je to zbog vjerodostojnosti podataka o traktoru i boljeg ili lošijeg održavanja ili nešto drugo?
A kakvi su traktori na sjeveru....Norveška,Danska, V.Britanija....?
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,858
Ja bih izbejgavao "zimske krajeve" zbog mogućnosti soljenja cesta u zimskom periodu,pa korozija,itd...hoću reći da su možda radili zimsku službu.
Ali možda.
Koliko je "gore" jeftiniji da bi sa transportom ispao jeftinije nego da uzmeš skuplje a bliže?
Neću tvrditi jer neznam koje modele gledaš,ali vani su uglavnom opremljeniji modeli.
Prednji hidraulik,kardan i kompresor,dok su kod nas uglavnom bez toga(možda se utezi gdje nađu) jer ih prodaju odvojeno...
 

soony-69

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
856
Razmišljam....trebao bi nešto 130-150 KS s prednjim hidraulikom. John Deere je tu najvjerojatnije najbolji izbor, ali zbog cijene gledam i Deutz agrotrone....i New Holand, ali o njima ne znam ništa....možda neki TM serije ili....?
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,858
Poslao sam upit za traktor,čovjek me nazvao,razgovarali,i rekao je da postoji opcija da ti traktor dođe na dvorište i imaš 48h rok da ga platiš..da se to definira ugovorom,pa sad,vjerujem da nisu fejk.
I rekao je da im je partner claas,i da su svi strojevi uglavnom od partnera(staro za novo),pa se time "izbjegava" prekupac.
 

soony-69

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
856
To je ok.....ali šta ako ti se na kraju ne svidi? Plaćaš vračanje traktora ? Koliko bi mogla koštati dostava traktora iz npr. sjevera Njemačke? To treba dodati kad se us
 

F100666

Iskusan lik
Tu od
10 Pro 2014
Poruka
427
Komer
Da li si pital gdje se more traktor pogledati? Osobno, ja u ovu igru nebi išel. Tko ti more garantirati da bu traktor dopeljan? Dal bi ti tak nekome poslal svoj traktor 1000km dalje na labudici pa ak se čovjeku ne dopadne, da ga opet tebi vrati natrag i na tvoj trošak.
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,858
Čovjek je rekao da su traktori od kooperanta,znači daš svoj traktor njima,uzmeš novi,i oni staroga prodaju.
E sad,pitao nisam da li mogu pogledati traktor kod njih,ali nisam stekao dojam nekog muljanja...
 

F100666

Iskusan lik
Tu od
10 Pro 2014
Poruka
427
Reci mu nek ti da adresu, kakti slučajno ideš u tom pravcu pa buš usput pogledal.
Takvima ne vjerujem dok ne vidim, dobro su se oni izvještili na prevarama. Vidiš i sam po crnim kronikama za tajve prevare.
Kak i oni prevaranti na Marketplaceu kaj hitno prodaju fergija za smiješne novce pa kad ih kontaktiraš prvo želi kaparu da uplatiš. Ima ljudi koji nasjednu... (ja nisam, da nebi bilo 🤗)
 

soony-69

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
856
Ja kad sam razgovarao s njihovim predstavnikom ,rekao je da svakako mogu sam otići i pregledati i probati traktor koji odaberem. Možeš i ugovoriti da ga pregledaju nezavisni majstori agencije DEKRA i daju ti izvještaj. Oni te upute na adresu gdje se traktor nalazi.
Sad vidim da ima i mogučnost garancije.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

F100666

Iskusan lik
Tu od
10 Pro 2014
Poruka
427
Ne znam... Meni je to onak, predobro da bi bilo istinito. Moguće da sam u krivu... 🤔
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,858
Fora je što nisu strojevi jeftini..nema sad traktora za predobru cijenu.
Uglavnom su svi skuplji nego kod nas,barem ovi koje sam gledao.
 

Najnoviji postovi

Na vrh