• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

ECOTRAC 30 ili PASQUALI SIENA

sslazio

Član
Tu od
26 Lip 2015
Poruka
80
Ekipo,

Zanima me vaše mišljenje,iskustva,korisna informacija vezano za ova 2 nova traktora.
Namjena je za vinogradarstvo i masline.
Dali ih je netko koristio,probao raditi s njima itd...
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Nekadašnji Pasqualliji su bili puuuno kvalitetnije napravljeni od ondašnjih TV-a. Ne znam u kojoj je mjeri Pasqualli zadržal kvalitetu, ali primjenjena rješenja su sigurno suvremenija.

Ecotrac 30 je zglobni. Postoji li Siena u zglobnoj verziji ili je samo s prednjim upravljanjem?
Malo za početak prouči karakteristike dostupne na netu za jedan i drugi traktor pa se buš lakše odlučil s obzirom na tvoje potrebe i raspoložive financije.
 

sslazio

Član
Tu od
26 Lip 2015
Poruka
80
Siena ispod 15000e nema šanse,ima ga susjed i jako je zadovoljan

Mi bi ga koristili za vinograd jer su nam redovi preuski za IMT kojeg sad imamo i za masline da se može čim bliže doći pošto su niži.

E sad oba su zglobna, 4x4,siena ima 8+4,tv 6+3 to nije bitno

TV ima isto dobar motor, za mjenjač neznam kakav je i koliko se modernizirao
Siena je ko svemirski brod :)
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,032
Ako si u mogućnosti uzmi pasquali i prst u uho...kupnja ecotraca je kockanje
 

sslazio

Član
Tu od
26 Lip 2015
Poruka
80
Sta si cuo da je bilo nekakvih problema sa njima?Meni su rekli da je bilo nekih sa kvacilom
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Ogromna je razlika između 8+4 i 6+3, pogotovo ako je 8+4 sinkroniziran mjenjač.
Pokušaj doći do rasporeda brzina za Ecotrac.
Siena ima slijedeći:
1. 1,5
2. 2,5
3. 4
4. 5,5
5. 6,9
6. 9,2
7. 15,5
8. 30
Rikverc:
1. 1,5
2. 2,5
3. 4
4. 6,9

Po mojem mišljenju za konačnu brzinu 30 km/h sa 8 brzina je to zadovoljavajući raspored. Malo mi je problematičan rikverc. Prespor.
Za mjenjač je napomena na španjolskom koju ne razumijem:
"La transmisión ha sido diseñada para durar, con especial
atención a la iabilidad y las prestaciones sin descuidar el confort
y la seguridad. También se han reducido al mínimo los tiempos
necesarios para la manutención."

No, svatko odlučuje kak bu uložil svoje novce.
 

sslazio

Član
Tu od
26 Lip 2015
Poruka
80
Slazem se.vec kada se kupuje ako postoji mogucnost bolje uzet moderniji i bolji.
Ima netko od vas da je upoznat sa mjerom 6.3?
Dali je ista sa prijasnjim mjerama iz 2012 i 2013,pitam zbog isplate drugih 50% i koliko to u praksi traje?
 

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
siena ima 8+4,tv 6+3 to nije bitno

Ovo je jako bitno, meni najvažnije. Imam TV i raspored brzina je za propucat glavu. Druga spora je brža od prve brze.
 

Najnoviji postovi

Na vrh