• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Elektro start na motokultivatorima

vocarcg

Aktivni član
Tu od
3 Ožu 2015
Poruka
897
U posljednje vrijeme mi često na yt izlaze motokultivatori koje pokrece alanser. Mahom su to 3ld510 motori - goldoni i labin...
Sad, zanima me da li je neko od forumaša radio to na svojoj mašini, šta je sve potrebno i sami proces ugradnje: šta, kako, gdje...

Dakle, to je jedna veoma zanimljiva tema i valjalo bi o njoj da govorimo. Posebno je dobro to što na mtk mozes ugraditi signalizaciju, jer tokom ljeta najčeće se mtk koristi u kasnijim satima, a nerijetko se sa njiva dolazi po mrklom mraku... :D
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,865
Moraš ugraditi, ako ima mjesta, veliki zubčanik na zamašnjak.
Ugraditi anlaser,opet ako ima mjesta i tak...
Ili komprimirani zrak u cilindar, ali to onda nije skalamerija da anlaserom! :unsure:
 

mikke

Iskusan lik
Tu od
20 Velj 2019
Poruka
1,915
Pa njemu treba pokretanje motokultivatora,a ne tenka😉
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,968
zanima me da li je neko od forumaša radio to na svojoj mašini, šta je sve potrebno i sami proces ugradnje: šta, kako, gdje...
To je kolega Puknuti napravil davnih dana na svome.
Nažalost (večina vrednijih forumaša je otišla) on više nije član ovog foruma tak da potraži malo po temama na forumu, možda kaj pronađeš.
 

Najnoviji postovi

Na vrh