• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

f700

belscak

Član
Tu od
5 Svi 2010
Poruka
78
Pozdrav, imam F700 pa me zanima dali netko zna paše li koja koslica na nju od 600 ili 620 da je bubnjasta ili roto i može li se s tim kositi(malčirati) kukoruzovina.
 

pepapilar

Član
Tu od
12 Stu 2010
Poruka
271
Ajd stavi koju sliku tog kultivatora.
A izmjeri i visinu čeljusti od zemlje do donje strane čeljusti,
te izmjeri i širinu čeljusti.
Pa onda možemo usporediti da li su te dimenzije iste kao na 620,
pa ćeš znati da li paše.

Što se tiče malčiranja kukuruzovine, nisam baš siguran
da standardne roto kose za ove kultivatore to mogu.
Moja 620 sasvim sam siguran da ne može malčirati
kukuruzovinu, ali ne znam uopće koji motor
je na F700 i koliko ima konja.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,540
Jedva da kosi (malčira, melje ili što već), a kamoli da malčira trukinjušće.

Ma vi se šalite.:(emo):
 

pepapilar

Član
Tu od
12 Stu 2010
Poruka
271
Brgud u pravu si.
Ja imam 620 i ona se zaguši u većoj travi, a da ne bi u kukuruzovini.
Zanima me bas koji je motor ugradjivan na f700. Koliko je konja?
 

belscak

Član
Tu od
5 Svi 2010
Poruka
78
Ako se ne varam motor je G65 240cm3, getriba ima 3 brze i 3 spore i 2 rikverca.
sutra stavim slike.Znači ništa od malčiranja, a valjda bi visoka trava barem išla?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

pepapilar

Član
Tu od
12 Stu 2010
Poruka
271
Na internetu sam vidio da je motor G65
jačine 6,8 konjskih snaga
sumnjam da i s tim motorom možeš malčirati.

Ali zanimljivo mi je ovo što pišeš za getribu brze/spore
vidio sam skoro sve modele, ali ovu nikad nisam vidio
a za taj model 700 govorili su da je ustvari najjači model.

Netko mi je rekao da je to bio jedini kultivator od
mio standarda kojeg su prodavali
da je imao i montirano svjetlo naprijed.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,540
Ako je taj motor gore od 240 cm3 onda bi mogao imati 7 KS (ovako na slici me asocira na G42, ali očito nije).

Ima još jedan jači model F800 sa dva cilindra i svjetlom.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,540
Ne, kao i ovaj F700, donedavna se vrtio jedan na Njuškalu (taj 800).
 

ceki

Član
Tu od
18 Ruj 2009
Poruka
365
Ako je taj motor gore od 240 cm3 onda bi mogao imati 7 KS (ovako na slici me asocira na G42, ali očito nije).

Ima još jedan jači model F800 sa dva cilindra i svjetlom.

prema slikama koje sam vidio na internetu to je izgleda kao da na g42 staviš g65 motor, i tamo pored kardanskog izlaza ima polugicu tj. reduktor za brze/spore
 

belscak

Član
Tu od
5 Svi 2010
Poruka
78
Ne, kao i ovaj F700, donedavna se vrtio jedan na Njuškalu (taj 800).

Ovaj F700 je proizvodnja Osijek
2rcbpyq.jpg

33mvj43.jpg

1z1qu4p.jpg

egwt90.jpg
 

pepapilar

Član
Tu od
12 Stu 2010
Poruka
271
Da, to sam i mislio.
Mio standard je sklapao najveći model samo F700.
F800 nikad nisam vidio da ima od standarda,
na internetu ima slika ali sve original honda.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

pepapilar

Član
Tu od
12 Stu 2010
Poruka
271
belscak
ajd ako možeš poslikaj taj sustav poluga za brze-spore.
Nikad to nisam vidio u živo.
 

belscak

Član
Tu od
5 Svi 2010
Poruka
78
belscak
ajd ako možeš poslikaj taj sustav poluga za brze-spore.
Nikad to nisam vidio u živo.

Pogledaj sliku br 1, gore desno na slici je ručka koja se izvlači van i teko se regulira brze i spore,
ako uspijem sutra stavim video. Prati boje, crna je za spore i onda je ručak vani izvučena , brze su crvene i ručka je gurnuta unutra.Jako zanimljivo riješenje i funkcionira savršeno.Ako je nejasno slobodno pitajte.Hvala
 

solin007

Novi član
Tu od
28 Lis 2019
Poruka
3
pozdrav,
kupio sam hodndu f700 sa G65F 240cc 7ks motorom. Dosta je očuvana, samo imam osjećaj da je najviše vremena provla u garaži i da je jako malo radila. Imam dilemu da li da motor pokušam popraviti ili ne ako je to uopće i kvar? motor vruc ili hladan pali sa prvim ili drugim potezanjem, ne troši ulje, kada upali tiho, ujednačeno radi i ne gasi se. Problem je što je kompresija max. 2 do 3 bara i imam osjećaj da je "malo slabija" u radu i da više goriva troši. Pokušao sam pronaći dihtung glave da mogu otvoriti jer sumnjam na ventile, ali bezuspješno jer je motor malo stariji i više nitko to ne prodaje. Molio bih mišljenje da li ostaviti ovako dok radi ili je bolje pokušati napraviti? ali je izgleda problem sa nabavkom dijelova kojih gotovo pa i nema.
Hvala
 

pepapilar

Član
Tu od
12 Stu 2010
Poruka
271
pozdrav,
imam osjećaj da je "malo slabija" u radu i da više goriva troši.

Ne razumijem ovo što si napisao, jesi li to imao već takav motor pa znaš koliko troši ili ti je neko drugi usporedio s istom takvom pa njegova troši manje?
 

solin007

Novi član
Tu od
28 Lis 2019
Poruka
3
U tome i je problem što nemam iskustva sa honda motokultivatorima, pa tako da ne mora značiti da sam u pravu. Imam sličan stariji motor na agregatu (drugi proizvođač B&S ) za struju po snazi su tu negdje malo slabiji ali je potrošnja manja a i radi pod većim gasom, kompresija u ovog motora je 9 bara. Imam još dosta 2t i 4t motora. Ne mogu točno reći koliko potroši jer nisam puno sa njim frezao,tek u proljeće ću moći znati kada budem radio veću površinu. Jedino što me brine kompresija jer mislim da je to uzrok. Čitao sam ovdje na forumu za F600 da je sve što je ispod 6 bara nije dobro. Na svome sam mjerio i maksimalno sam uspio izmjeriti 3 bara, a većinom oko 2 bara i trenutno pada na nulu. Sumnjam na ventile jer ne troši ulje. Samo me zanima je li to u redu za ove malo starije motore pošto nemem iskustva sa istima? Volio bi da sada preko zime pripremim motor za sljedeću sezonu. Najlakše bi bilo da otvorim motor tada bi sigurno znao, ali problem je što ne mogu kupiti novi dihtung glave. Hvala
 

pepapilar

Član
Tu od
12 Stu 2010
Poruka
271
Ne znam kolika mu treba biti kompresija, nisam to nikad mjerio niti sam pročitao.
Ali sam si napisao da motorić kresne- dosta da ga "mrko pogledaš", i da ne dimi
niti troši ulje, pa si mislim da bi to trebalo biti u redu.
Ja imam model F620 koji ima G200 motor, i na njemu sam dao raditi generalku mislim
barem dva puta.
Ali to se vidjelo da je razvaljen motor, dimio je i trošio ulje.
Vjerojatno dok budeš malo radio s njime otkrit ćeš mu sve mane.
 

Najnoviji postovi

Na vrh