• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Fendt 308 LSA

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,368
Pozdrav svima vama fendtovcima ! Imam jedno pitanje za vas, koje ulje sipate u hidrauliku fendta ? Pošto sam načuo od jednog majstora da znaju sipat u hidrauliku motorno ulje da ako propuste pumpe i ulje ode u motor da se ne izmješa, nego se samo podigne količina ulja u motoru. A taj traktor kojeg sam kupio preporučio mi je taj majstor koji poznaje fendtove u dušu.. Inače traktor je kupljen u Sloveniji.
 

ratar990

Član
Tu od
9 Velj 2016
Poruka
62
očito nema raspolođenih za ovajtraktor, šteta! ja imam takav traktor I stvarno bude problema pogotovo ako je to prvi fendt, kod mene ide u hidrouliku motorno ulje super 3, u motor ide super turbo, ali nisam dokučio koje ulje ide u kolnice I kvačilo jer ispada da ide isto ulje posto ima samo jedan spremnik I onda crijeva vode jedan do kvačila I jedan do kočnica, sad mi je nestalo u tom spremniku ulja jer su mi kočnice zapekle pa mi je ulje iscurilo dok sam skidao pa trebam nadosuti, negdje sam pročitao da ide ulje LHM sad ako netko zna nek pomogne??? znam da definitivno nije UKA, jer je ovo baš ulje I ima specifičan miris
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,858
Bez uvrede bilo kome,ali dečki,imate traktore koji su stvarno pravi,i neznate koje ulje ide u getribu,motor,kočnice,a to su vrlo bitne stvari,onda stvarno neznam šta da vam kažem.
Potrošite par dolara na ebayu i kupite manual pa proučavajte!
 

ratar990

Član
Tu od
9 Velj 2016
Poruka
62
Fora je u tome što je traktor 93' godište i kupio sam ga od prvog vlasnika, koji nikad nije sipao ulje za kočnice i kvačilo jer nikad nije ni potrošio tako da ni on ne zna koje ulje ide. Natočit ću LHM ulje, jer koliko sam čitao na forumu blago djeluje na gumice tako da neću ništa zezniti, jer ulja više nema i neće doći do mješanja. A i dao si mi dobru ideju da kupim priručnik sa e-baya :icon_pray:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

MikiFendt

Član
Tu od
5 Sij 2016
Poruka
72
Vidio sam na Njuškalu ima neki čovjek koji prodaje elektronički katalog dijelova i skup servisnih upustva za traktore fendt.
To se dobije na CD-u i piše da košta 200kn
 

ratar990

Član
Tu od
9 Velj 2016
Poruka
62
Super, gledao sam ebayu većinom su na njemačkom jeziku s tim sam jezikom stvarno los, a na engleskom sam našao sam starije modele bez elektronike
 

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,368
Evo da se i ja malo pohvalim mojim strojem :icon_super: :icon_super:
Slike su malo starije jer je traktor taman tada obnovljen limarijski..
30asx8i.jpg


2i8buyh.jpg


P.S. riješili smo dilemu s uljem ;)
 

Najnoviji postovi

Na vrh