• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

FIAT 415 dt zamjena motora

JosipH

Novi član
Tu od
10 Kol 2016
Poruka
1
Pozdrav, trebao bih pomoć, imam traktor Fiat 415 koji ima motor s 4 cilindra, ali otišli su batovi. Jako je dugo stajao te želim uložiti u traktor i poraviti ga pa trebam novi motor. Znate li koji motor sve paše na njega? Jako je teško nabaviti neki dobar motor koji paše i koji nije preskup.
Čuo sam da paše i od Fiat kombija, ima li netko kakve informacije?
Hvala unaprijed.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,629
A zakaj ne pripašeš Universalov motor? Ne mora biti 4 cilindra za tih 40ks.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,975
Kaj se to nebi dalo pobrusiti na veču mjeru pa je opet "novi".
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,629
Vjerojatno nema više dijelova za taj motor iz 60-tih.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,975
Ima tih klipova za pribaviti, čak i specijale.
Zguglal sam leglo.
 

Zhaba

Član
Tu od
9 Stu 2014
Poruka
142
Pozdrav, znam da je stara tema, ali da ne otvaram novu bezveze. Novi sam vlasnik Fiata 415dt koji je u dosta lošem stanju pa bih krenuo lagano u obnovu. Za početak me zanimaju dvije stvari, na boš pumpi ima mali mjerač ulja, ali je skoro skroz suh pa bi dolijao/zamjenio ulje. Tu ide motorno ulje i nalijeva se na rupu od mjerača ili? Drugi problem je kaj traktor nema kiper ventil, da li paše od štorea/univerzala ili treba raditi neke preinake?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,975
Pogrešil sigurno nebuš ako kroz mjerač natočiš.
Motorno ide unutra.
 

Najnoviji postovi

Na vrh