• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Fiat 680

Tomislav

Član
Tu od
9 Sij 2007
Poruka
610
Pitanje za iskusnije vlasnike fiata.Nakon stajanja traktora dan dva traktor jako teško upali,isto tako kada se spuste niže temperature...u čemu bi mogao biti problem?Motor ne troši niti malo ulja i nema plavog dima tako da nije problem u samom motoru.Jel se obavezno mora grijati pri nižim temperaturama s obzirom da motor ima grijač i može li biti problem u bosch pumpi što nakon dan dva stajanja teško upali a nakon toga pali na zub?
 

Tomislav

Član
Tu od
9 Sij 2007
Poruka
610
Filteri novi.Jel ima pumpa nepovratni ventil kakav?Biti će skinuri pumpu i dizne i pregledati.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,693
Ak to nije skoro dirano bilo bi dobro da ih meštar malo pregleda.
Meni je U445 isto teško palil nakon par dana stajanja, čak mi je znal i ugasit se nakon minute rada. Nakon uređenja pumpe pali do 0 stupnjeva bez grijača i puca od snage, prije sam ga moral i na plus 15 grijat.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,693
1200 kn je bila reparacija pumpe, štelanje dizni sam gratis riješio.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,630
Probaj napuniti rezervoar do vrha, pa tak ostaviti par dana. Probaj onda, pa budeš znal više.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
znači da gorivo dobiva ....i tvoj problme nema veze s ovim kaj nakalpaju google meštri
bjeli dim je znak da nema dovoljno temperature da dođe do samozapaljenja goriva .
E sad ako sam ne planiraš popravljati a i popraviti nems amisal da dalje objašnjavam postupak traženja krivca
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,693
znači da gorivo dobiva ....i tvoj problme nema veze s ovim kaj nakalpaju google meštri
bjeli dim je znak da nema dovoljno temperature da dođe do samozapaljenja goriva .
E sad ako sam ne planiraš popravljati a i popraviti nems amisal da dalje objašnjavam postupak traženja krivca
A gle, dimil je i moj. Kad se riješila pumpa i poriktale dizne pali ko mina.
Naravno da je moguće da postoji i neki drugi razlog slabog paljenja.
 

mijo

Član
Tu od
31 Srp 2014
Poruka
246
Tomislave ,kak si općenito zadovoljan s tim traktorom ? Jako mi se sviđa taj model i jednom će sigurno biti uži izbor za kupnju.
 

Tomislav

Član
Tu od
9 Sij 2007
Poruka
610
A gle, dimil je i moj. Kad se riješila pumpa i poriktale dizne pali ko mina.
Naravno da je moguće da postoji i neki drugi razlog slabog paljenja.

I ja imam u planu pumpu i dizne odnjeti na pregled...

Tomislave ,kak si općenito zadovoljan s tim traktorom ? Jako mi se sviđa taj model i jednom će sigurno biti uži izbor za kupnju.

Traktorom sam pre pre zadovoljan...nema prednji pogon pa idem iz reda u red od šusa,okretan,mali potrošač,motor je "živčan" i puca od snage,lak je na volanu i udoban dosta traktor.Čeka me zamjena lamele na jesen i pregledati dizne i pumpu.Imao sam samo problem sa elektropokretačem,puklo je zvono unutra ali to je zavareno i vozi dalje.

Ima na njuškalu dva kao moja iz Istre.

Sviđa mi se jako što je taj traktor jednostavan kao grah i tako su ga napravili da je do svih dijelova jednostavno doći,nema tu komplikacije i stotinu điđa miđa.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

mijo

Član
Tu od
31 Srp 2014
Poruka
246
Baš zato mi se i sviđa taj model jer je motor dosta jak a traktor nije preglomazan .Već je serija 90 nešto masivnija ,pa mi je ovaj nekak
univerzalniji .Hvala za komentar !
 

Tomislav

Član
Tu od
9 Sij 2007
Poruka
610
Na Fiatu mi je kardan ostao u jednom položaju i sada rućica šeta gore dolje lagano i više ne ukapća uopće.Štift od rućice ispod kabine kod mjenaća nije puknuo i sve je u redu kod toga.U čemu bi mogao biti problem?
 

Najnoviji postovi

Na vrh