• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, chatu, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

gigii - krk

G

gigii

Guest
pozdrav ,
ja sam sa krka imam jedno polje od 2000m2 glupog oblika široko je oko 13-14 m a dugo 150m , nemam nikakvog iskustva i na prolječe sam zamolio susjeda da sve preore i prefreze i tada sam stavio ogradu i posadio sve što sam našao za kupit salatu,radić,krastavce,dinje,lubenice,pomidore,krumpire,jagode,borovnice,kupine, suncokret,biži,blitvu,mrkvu i milion drugih stvari ...i posadio da vidim dali če šta rasti pošto nema vode , na moje iznanađenje skoro sve što sam posadio je i naraslo i to u obilnim količinama (za moj pojam) nisam pljevio nisam okopavao samo sam brao plodove . sada radim malo spremište od kamena i tražim kultivator da to sve malo ljepše izgleda i da je lakše tamo radit . Nikakav biznis nije u pitanju več za osobne potrebe .
eto toliko za sada od mene !

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
2,986
Pozdrav od mene,nadam se da ce bit slika..i sretno s kupnjom...si razmišljo o tomici ipak 2000 kvadrata nije malo treba to orat i frezat....dosta je to zahtjevno,ako ti je zamlja malo tvrđa 7 dana si u banani,znam ja =)

G

gigii

Guest
Pozdrav od mene,nadam se da ce bit slika..i sretno s kupnjom...si razmišljo o tomici ipak 2000 kvadrata nije malo treba to orat i frezat....dosta je to zahtjevno,ako ti je zamlja malo tvrđa 7 dana si u banani,znam ja =)

šta misliš za tako malo polje da bi trebao uzet tomu ? put je s jedne i druge strane žice tako da je efektivne zemlje možda 1000 m2 , ja sam mislio da bi neka kopačica ili kultivator trebalo bit dovoljno samo bi htio nešto novije ili novo !
pozz

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
2,986
šta misliš za tako malo polje da bi trebao uzet tomu ? put je s jedne i druge strane žice tako da je efektivne zemlje možda 1000 m2 , ja sam mislio da bi neka kopačica ili kultivator trebalo bit dovoljno samo bi htio nešto novije ili novo !
pozz

neznam,ja imam moje polje od 500 kvadrata...pa imam tomu,ali ja ne radim samo sebi...a ja sam za svoga dao 18 000,a ima i jeftinijih,ali nije nov...neznam koliko ti se isplati kupovat novo...

P

puknuti

Guest
dobro došel kume
Ako imaš love uzmi specijala .. ako nemaš kupi ono za kaj imaš .
Sve bude bolje i lakše od motike i načekivanja uslužnog traktoriste .

mtd001

Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
4,197
,,

Uploaded with ImageShack.us
,,
ovo mi je hobi !

Uploaded with ImageShack.us
pozz

ovo polje je ko rođeno za specijala ili za manjeg tomicu,ali bi dao laganu prednost motokultivatoru jer s njime možeš ići sa frezom između gredica.....
a kakav ti je to hobi,kakav je to proizvod....:scratch

baustelac99

Član
Tu od
5 Sij 2009
Poruka
511
Dobro došao!
Ne znam s kakvim buđetom raspolažeš, al ja ti preporučam nešto dizelsko, svejedno dal je 8, 10 ili 14ks.
a benzince samo ako ti je benzin u krvi i imaš živaca za zajebanciju. imam i dizela (13ks) i benzinca (imt 506) pa znam što pričam

Najnoviji postovi

Na vrh