• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

gigii - krk

G

gigii

Guest
pozdrav ,
ja sam sa krka imam jedno polje od 2000m2 glupog oblika široko je oko 13-14 m a dugo 150m , nemam nikakvog iskustva i na prolječe sam zamolio susjeda da sve preore i prefreze i tada sam stavio ogradu i posadio sve što sam našao za kupit salatu,radić,krastavce,dinje,lubenice,pomidore,krumpire,jagode,borovnice,kupine, suncokret,biži,blitvu,mrkvu i milion drugih stvari ...i posadio da vidim dali če šta rasti pošto nema vode , na moje iznanađenje skoro sve što sam posadio je i naraslo i to u obilnim količinama (za moj pojam) nisam pljevio nisam okopavao samo sam brao plodove . sada radim malo spremište od kamena i tražim kultivator da to sve malo ljepše izgleda i da je lakše tamo radit . Nikakav biznis nije u pitanju več za osobne potrebe .
eto toliko za sada od mene !
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,032
Pozdrav od mene,nadam se da ce bit slika..i sretno s kupnjom...si razmišljo o tomici ipak 2000 kvadrata nije malo treba to orat i frezat....dosta je to zahtjevno,ako ti je zamlja malo tvrđa 7 dana si u banani,znam ja =)
 
G

gigii

Guest
Pozdrav od mene,nadam se da ce bit slika..i sretno s kupnjom...si razmišljo o tomici ipak 2000 kvadrata nije malo treba to orat i frezat....dosta je to zahtjevno,ako ti je zamlja malo tvrđa 7 dana si u banani,znam ja =)

šta misliš za tako malo polje da bi trebao uzet tomu ? put je s jedne i druge strane žice tako da je efektivne zemlje možda 1000 m2 , ja sam mislio da bi neka kopačica ili kultivator trebalo bit dovoljno samo bi htio nešto novije ili novo !
pozz
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,032
šta misliš za tako malo polje da bi trebao uzet tomu ? put je s jedne i druge strane žice tako da je efektivne zemlje možda 1000 m2 , ja sam mislio da bi neka kopačica ili kultivator trebalo bit dovoljno samo bi htio nešto novije ili novo !
pozz

neznam,ja imam moje polje od 500 kvadrata...pa imam tomu,ali ja ne radim samo sebi...a ja sam za svoga dao 18 000,a ima i jeftinijih,ali nije nov...neznam koliko ti se isplati kupovat novo...
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
dobro došel kume
Ako imaš love uzmi specijala .. ako nemaš kupi ono za kaj imaš .
Sve bude bolje i lakše od motike i načekivanja uslužnog traktoriste .
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,563
,,


Uploaded with ImageShack.us
,,
ovo mi je hobi !


Uploaded with ImageShack.us
pozz

ovo polje je ko rođeno za specijala ili za manjeg tomicu,ali bi dao laganu prednost motokultivatoru jer s njime možeš ići sa frezom između gredica.....
a kakav ti je to hobi,kakav je to proizvod....:scratch
 

baustelac99

Aktivni član
Tu od
5 Sij 2009
Poruka
584
Dobro došao!
Ne znam s kakvim buđetom raspolažeš, al ja ti preporučam nešto dizelsko, svejedno dal je 8, 10 ili 14ks.
a benzince samo ako ti je benzin u krvi i imaš živaca za zajebanciju. imam i dizela (13ks) i benzinca (imt 506) pa znam što pričam
 

Najnoviji postovi

Na vrh