• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Hela

itfzoran

Član
Tu od
23 Ožu 2011
Poruka
42
Odnedavno sam vlasnik ( tj.biti ću kad dobijem ugovor ) traktora u godinama kojeg je najlakše naći pod imenom HELA D36. Traktor namjeravam urediti iako bih mogao reći da me iznenadilo u koliko dobrom stanju je. Inače, ovaj model je iz 1959.g. , tri cilindra sa odvojenim glavama, vodom hlađeni, 6+1 brzina, kardan, hidraulika, i veoma ugodan upravljač. Oni koji imaju modele traktora Hermanna Lanza, eto neka pišu, a također oni koji imaju iskustva kojima mogu pomoći nama vrlim vlasnicima, i oni su dobrodošli. Pa bih ja postavio pitanje: koja ulja i gdje sipati prema preporuci ( motor, mjenjač, pumpa-to sam našao da traži ulja, hidraulik se hrani motornim uljem koliko sam vidio). Kasnije, više detalja...
 

jurek

Dobro znana faca
Tu od
6 Srp 2013
Poruka
670
Odnedavno sam vlasnik ( tj.biti ću kad dobijem ugovor ) traktora u godinama kojeg je najlakše naći pod imenom HELA D36. Traktor namjeravam urediti iako bih mogao reći da me iznenadilo u koliko dobrom stanju je. Inače, ovaj model je iz 1959.g. , tri cilindra sa odvojenim glavama, vodom hlađeni, 6+1 brzina, kardan, hidraulika, i veoma ugodan upravljač. Oni koji imaju modele traktora Hermanna Lanza, eto neka pišu, a također oni koji imaju iskustva kojima mogu pomoći nama vrlim vlasnicima, i oni su dobrodošli. Pa bih ja postavio pitanje: koja ulja i gdje sipati prema preporuci ( motor, mjenjač, pumpa-to sam našao da traži ulja, hidraulik se hrani motornim uljem koliko sam vidio). Kasnije, više detalja...

Jako lijep traktor. Na internetu ima jako malo podataka o njima. pretpostavljam da je to MWM kd 12d motor. ugrađivali su i akd120d motore sa zračnim hlađenjem. Na njkuškalu su se neko vrijeme koturali jedna i druga varijanta za sitne novce. Kolko si dal za njega,ak nije tajna?:tractor:
 

itfzoran

Član
Tu od
23 Ožu 2011
Poruka
42
Traženo mislim 8000, ali bez akumulatora ( što sam poslije vidio i zašto ),hladnjak curio, gume loše, uspio sam sniziti cijenu da bih kad sam ga dovezao kući utvrdio ono što pametan zna uraditi ranije- izmjerio kompresiju. Kompresija je za polugeneralku, ima mjerač pritiska ulja po kojem sam mišljenja da bih mogao proći bez obrade radilice. Uglavnom, kak su mi otišli grijači, mercedesove sam zamijenio ( uz ugradnju adaptera ) grijačima od 1,9 tdi-a, u međuvremenu mi otišla brava pa i to se mora kupiti, gume prednje sam također upario...iako su me cijene ( i pretpostavljena tehnika nabavke dijelova ) dobrano ošamarile, zvuk motora i rad te općenito osjećaj-kao kad recimo voziš skutera, pa prijeđeš na nekog eRa od 800-1000 ccm. Čim stanu poslovi koje još planiram njime raditi, otvaram ga i nadam se svojoj dobroj procjeni-druge stubline, karike, brtve, testiranje bosch pumpe i dizni, novi akumulator, i valjda ću biti sretniji! Sa navedenim ulaganjem, ako ne bude iznenađenja, dobiti ću ono što sam želio.
 

itfzoran

Član
Tu od
23 Ožu 2011
Poruka
42
Kada me i nakon kupnje novog akumulatora počeo zatezati sa paljenjem, odlučio sam se na generalku. E sada-dijelovi. Košuljice i klipovi upareno minimalno 250 eura puta tri...za to nisam bio spreman, plus brtve, ležajevi, ruke, i ne znam što a traktor će tko zna kada to zaraditi. Tražio sam jeftiniju varijantu i u dogovoru sa majstorom naručeni ležajevi, brtve, klipovi, košuljice i karike i to uglavnom rađeno u Srbiji. Koliko je bilo zajebancije da to netko napravi, ozbiljno sam razmišljao da ubacim neki drugi motor 30 i više konja, sigurno bi mi više živaca ostalo. Uglavnom, jučer ubačeni klipovi, i kreće se u ozbiljno sastavljanje. Za svaki slučaj jer imam dosta pali -gasi situacija i rad pod malim gasom, ići će i alternator. a kad završim pjeskarilicu, ide i uređenje skidanjem hrđe i boje. Nadam se samo da ekipa iz Srbije nije sfušarila srce motora, ostalo će mi uvjeren sam samo pružiti užitak.
:(rofl):
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
ubaciti veći motor na takav traktor je grijeh. mene bi bilo strah da mu ne pojede getribu. i sve ostalo što može :D:
nego, hoće li biti i slika od tog traktora?
 

jurek

Dobro znana faca
Tu od
6 Srp 2013
Poruka
670
Slažem se. Najviše ih volim originalne. Makar mu motor od 30 i kusur konja nebi pojel getribu kad mu je originalni 36 konja.
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
nisam obraćao pažnju na detalje :D: prva asocijacija na ugrađivanje motora na oldtimera mi je motor od 533, njih ima more. i svi izgledaju jako ružno :)
 

jurek

Dobro znana faca
Tu od
6 Srp 2013
Poruka
670
Slažem se. Al ne kužim zašto takvo nešto raditi. Jeftinije je popraviti originalni motor nego kupovati drugi ,pa ako ni taj motor nije baš nešto, pa međuploča. Ja bi slagal originalni.
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
tim više što većina tih traktora nije za rad. a motor od 533 ispod 2500 nisam vidio, barem u nekom normalnom stanju. doduše, mogu biti problemi s djelovima, ali barem se danas sve može sve nabaviti...
 

Najnoviji postovi

Na vrh