• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, chatu, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Razmjena Heljda - hajdina

karlo.bozic

Član
Tu od
27 Svi 2011
Poruka
697
Prodaje se heljda (hajdina). Pogodna za sjetvu, preradu u brasno ili hajdinu kasu. Cijena je 20kn/kg. Upita slati u PP.

Posljednje uređivanje:

motohod

Član
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
781
Sjetva je sve bliže... cijene padaju! Mene je neki tip zval prije 2 tjedna (jer i ja prodajem hajdinu :) ) i prvo kaj me je pital je bilo da li bi ju dal za 12 kuna kilu...

12 kuna?
Hahahahahaa!

karlo.bozic

Član
Tu od
27 Svi 2011
Poruka
697
Ma problem je u tome sto puno ljudi vise ni ne zna skoro sta je to, kako to izgleda i cemu sluzi. Imali mi prosle godine upit, covjek htio neku mizernu cijenu jer bi on to sijal hajdinu za zelenu gnojidbu..

motohod

Član
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
781
Budem napravil temu Heljda u dijelu "Ratarstvo" pa nek se ljudi informiraju. Priključi se i ti s svojim iskustvima...

Ovo bi administratori mogli smatrati spamanjem oglasa,no niti je spam,niti komentiranje vlasnikove robe ili cijene.

Hajdina je nepravedno zapostavljena kultura s kojom se dogodilo kao i s češnjakom,bilo ih je jeftinije uvoziti nego proizvoditi.

Vidi link: http://dnevnik.hr/vijesti/hrvatska/zasto-kupujemo-cesnjak-iz-kine-a-krumpir-iz-maroka.html

Admine ne briši,neću više ;)

Nixa

Član
Tu od
24 Kol 2008
Poruka
193
Momci ako ste pogledali na bilo kojem pakiranju Heljde, zemlju podrijekla mogli ste vidjeti da piše Rusija. U Rusiji se ta kultura sije na ogrominm površinama, jer je tradicionalna u prehrani, i to ne samo u Rusiji nego i u Ukrajini. A kako oni barataju sa površinama koje mi nikada nećemo imati tako je i cijena barem za nas vrlo niska. Nisam baš siguran koliko ćete se usrećiti sa Heljdom.

motohod

Član
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
781
Momci ako ste pogledali na bilo kojem pakiranju Heljde, zemlju podrijekla mogli ste vidjeti da piše Rusija. U Rusiji se ta kultura sije na ogrominm površinama, jer je tradicionalna u prehrani, i to ne samo u Rusiji nego i u Ukrajini. A kako oni barataju sa površinama koje mi nikada nećemo imati tako je i cijena barem za nas vrlo niska. Nisam baš siguran koliko ćete se usrećiti sa Heljdom.

6 minuta prije tvog posta sam napravio temu Heljda u ratarstvu,ima odgovor na sva tvoja pitanja u njoj.
Ukratko: neću rusku heljdu,sijem ju za svoje potrebe a zarada od nje je jednaka kao i za sve druge kulture. Ne idem u to samo zbog love,da ciljam na lovu bi sijal marihuanu! ;)
Ovo je primjer kako ljudi razmišljaju,kako su nas sve izdresirali - zašto bi se ja mučil s tim ako mogu kupiti u Lidlu,Mercatoru ili Konzumu. Za banane ili kikiriki je ok,ali ono što mi može rasti to budem sijal...

Admine,prebaci što ne spada u oglas u temu Heljda.

Nastavljamo raspravu tu - http://www.poljoprivredni-forum.com/showthread.php?p=800766#post800766

Najnoviji postovi

Na vrh