• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

hidraulični volan

newTomo

Član
Tu od
25 Ožu 2011
Poruka
122
Bok svima,
Molim za pomoć ako je moguće.

imam antonio carraro i zadnje vrijeme probleme sa volanom. postao je težak i nekad zapinje, dok sa druge strane mi nekad radi dobro. Ima hidraulični volan zajedno sa hidraulikom( MITA) kao odvojen sustav. Dakle ide, pumpa - volan - zadnja hidraulika. filteri su pregledani i nisu krivi, pumpa je testirana a cilindar je nedugo obnovljen. ostaje mi jedino glava volana - orbitrol. Ima li netko nekih sugestija? Jel mogu to doma nekako testirati? Šta se u većini slučajeva desi sa orbitrolom? generalno, volan mi se kreće i nije full tvrdi, ali je puno teže motati nego je bilo prije.

hvala za sada
N.
 
Posljednje uređivanje:

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,073
Bok svima,
Molim za pomoć ako je moguće.

imam antonio carraro i zadnje vrijeme probleme sa volanom. postao je težak i nekad zapinje,
N.

Imaš li mogućnost da u rezervoaru ulja pogledaš ima li mjehurića dok radiš?
Jeli ti pumpa na remen ili ......?

Jedan jednostavan test koji možeš uraditi a ta bi informacija bila jako korisna : Povratno crijevo sa orbitrola do rezervoara probaj na neki način otkačiti i povrat stavi u bocu odozgo da možeš da vidiš ulje koje se vraća , e onda radi volanom i gledaj dali se ulje vraća ili je smanjilo protok u momentu kada volan zapinje kako ti kažeš.
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Ako sam te dobro razumio imas i ventil prioriteta.Prvo njega pregledaj pa zatim skidaj orbitol.
 

newTomo

Član
Tu od
25 Ožu 2011
Poruka
122
pumpa nije na remen i nema mjehurića. testirana je.

Najgore je što se jedva miče kada je hladna tekućina. da je pumpa mislim da bi bilo drugačije.

Orbitrol sam rastavio. Nije ništa popucano. Jedino sam primjetio da je na vrhu orbitrola na onom cilindru koji se vrti malo pohabano. Nisam još uspio testirati ovo sa bocom.

Također kada sam rastavio orbitrol primjetio sam da onu zvijezdu je jako teško moguće rukom pomaknuti unutar one zvjezdaste šablone. Jel to normalno ponašanje?

lp,

N.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,073
Jedan jednostavan test koji možeš uraditi a ta bi informacija bila jako korisna : Povratno crijevo sa orbitrola do rezervoara probaj na neki način otkačiti i povrat stavi u bocu odozgo da možeš da vidiš ulje koje se vraća , e onda radi volanom i gledaj dali se ulje vraća ili je smanjilo protok u momentu kada volan zapinje kako ti kažeš.

Na ono najbitnije nisi odgovorio a razvalio si orbitrol iz radoznalosti.
 

newTomo

Član
Tu od
25 Ožu 2011
Poruka
122
bok,

pokušat ću testirat danas.

Jel mi možete reći što znači ako se protok ne smanji. Danas sam ga mislio skinuti dolje pa dati negdje na servis.

N.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,073
Samo pazi da ti pri tom pokušaju volan ne otkine ruku ako neznaš sastaviti orbitrol.:icon_rofl:
 

Najnoviji postovi

Na vrh