• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Hidrauličko kočenje prikolice

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: hidrauličke kočnice

Hehe....bitno da smo sredili.

Poslikaj sutra dok počistiš i pofarbaš da se detaljno vidi sve kaj treba.

A i nek ti nebude teško opet sve zakapčiti i poslikaj kompoziciju i stavi par slika u odgovarajuču temu da napokon ljudi vide toga Fendonju! :) traktor je inače par exselans :D:
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Re: Hidraulične kočnice!

Evo slika, ako kome zatreba, ovaj sistem koči jako dobro. Danas sam još našpanao prednju osovinu i sad se praktički ukapa. Ideju sam isto kopirao sa slika u ovoj temi.



 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: Hidraulične kočnice!

Ako me slika ne vara, našpanal si na šerafu skoro do kraja??

El ne ostaje malo zakočena prikolica dok je cilindar skroz zatvoren?? Da nje malo previše?

Verujem da si probal, pa valjda je onda ok.
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Re: Hidraulične kočnice!

Tak mora biti jer na prednjoj osovini je hod dulji nekih 5 cm nego na stražnjoj i to je ta duljina koja je na šarafu.

Inače je sve opet rastavljeno i pofarbano pa dok se posuši sastavljam.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: Hidraulične kočnice!

A iza nisi ništ posebno moral povečavati hod??
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Re: Hidraulične kočnice!

Ništa, stražnje blokiraju kotače. Jučer smo povukli par crta po ulici da nismo ni znali da jesmo. :)
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Re: Hidraulične kočnice!

kolika je klipnjača (dio koji izlazi van ) fi 20 ili fi 22 ?

vaš velečasni
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Re: Hidraulične kočnice!

Nisam do sada mjerio, evo baš sam otrčao, fi 25 mm
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,627
Re: Hidraulične kočnice!

Prednje ti moraju malo slabije kočiti, inače zanose peikolicu pri kočenju. Poznanici su na troosovinki iz toga razloga izbacili prednje kočnice, a zadnje dvije osovine koči jedan cilindar preko letve.
Inače, ne sviđa mi se kak si postavil nosač cilindra. Podupri zadnju stranu (tam ispod bolcna) flahom od ispod osovine, jer ti se bu ovaj U profil savijal.
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Re: Hidraulične kočnice!

O tome sam i sam razmišljao i najvjerojatnije ću to riješiti koji dan.
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Re: Hidraulične kočnice!

cabage koliko te kompletno skladanje kočnica izašlo sa cilindrima,crijevima i svime?? dali je potreban neki majstor od zanata da to napravi ili bi to mogao recimo sam napravit povarit nosače i spojit crijeva,vidim da si to slagao sa šananom pa mi se to nečini baš veliki problem.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: Hidraulične kočnice!

Očeš reći da mi nismo majstori????????????ccc :)
 

Metalko

Član
Tu od
28 Stu 2013
Poruka
236
Re: Hidraulične kočnice!

el treba kakav ventil na prikolici ili samo cilindar i lajtung,te na traktoru ventil za hidrauličke kočnice
:icon_toilet::icon_toilet:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,627
Re: Hidraulične kočnice!

Za ovakav tip treba samo cilindar i lajtung.
Na traktoru ventil za čenje hidraulično kočenje, francuskog tipa. U nedostatku istog može poslužiti i kiper ventil.
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Re: Hidraulične kočnice!

Šanana možda si me krivo shvatio nisam te htio uvrijedit,mislio sam na pravog majstora profesionalca koji se s time bavi.Ja nisam neki majstor za takvo šta pa sam mislio dali bi si mogo sam spojit ta crijeva dali je to jako komplicirano,po slikama mi se nečini jako. Nego dali su tamo neki posebni dijelovi,ili samo spojiš crijeva na cilindre privariš nosače i to je cijeli posao_Ozračit kočnice na prikolici i neki posebni ventili su potrebni ili samo cilindar crijeva i tjt?

ZJ dali se nemože nešto dogodit ako se spoji na kiper ventil? Recimo bzvz govorim izbije cilindar,ostane zakočen pošto je to jednosmjerni cilindar nije dvoradni ili nešto,pošto su to kočnice s tim se baš i nije za zajeb.
 

Metalko

Član
Tu od
28 Stu 2013
Poruka
236
Re: Hidraulične kočnice!

na mom dx-u 3.70 postoji taj ventil,pa me zanima el treba neki drugi element
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,627
Re: Hidraulične kočnice!

Pa otkočiš ih ili tjeraš preko jednoradnog izvoda.
Ionak na tehničkom gledaju kolilo koči, a ne i kak su kočnice aktivirane.

Odzračivati netreba, samo kad priključiš, zakočiš par puta.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: Hidraulične kočnice!

Dado....ma kaj bi se uvrijedio....predpostavljam da nisi shvatio iz mog posta da se zezam :)

Nije to komplicirano za izvesti, nosače treba dobro isprojektirati i to je to, kupiš cilindre i crijeva i treba samo jedan T komad i normalno utičnica, sve se pospoji i stvar funkcionira odlično!
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Re: Hidraulične kočnice!

Ma mislio sam si,al neznam da nisi ko neki drugi forumaši koji se lako uvrijede,lakše se ispričat nego se svađat.

Znači nije niki problem.Imamo zračne kočnice na prikolici,a nemamo zrak na df-a pa bi htio u nekoj skoroj budučnosti prepravit na uljne kočnice.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,627
Re: Hidraulične kočnice!

Dado, prodam ti ventil. Pri meni je ugrađen lani, no do sad nije kočil, mislim da mi ni nebu trebal. Planiral sam registrirati prikolicu, no nebu nikaj od svega toga...
 
Na vrh