• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Hidrauličko kočenje prikolice

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: Hidraulične kočnice!

Meni se čini da Dado ima ventil za uljne kočnice na traktoru...

Nego kad več spominješ prodaju tog ventila, jel to paše na naš Explorer??
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,550
Re: Hidraulične kočnice!

Paše na bilo kojega Sameja. Protok mu je dovoljan. Treba samo pripasati dvije cijevi.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,550
Re: Hidraulične kočnice!

Dam po nabavnoj cijeni (iako me montaža koštala 1000kn više).
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Re: Hidraulične kočnice!

ZJ zaboravio sam kakvu ti mašinu imaš u dvorištu?? Nemam na traktoru priključak za uljne kočnice a htio bi ga imati pošto je jeftiniji od zraka. Neznam kolko dođe priključak al mislim da nebi trebao bit skuplji od 3 000-4 000kn. Sam to nemožeš namontirat?? Znači to nije samo prišarafit 3-4 šarafa i problem riješen??
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,550
Re: Hidraulične kočnice!

Same Argon 70.
Ventil za kočenje ugrađen je pred manje od godinu dana, i još nije isproban ...
Nije baš jednostavno. Nađeš mjesto gdje ga montirati, a da postojeće cijevi budu dosta duge (inače trebaš nove), povežeš ga u hidraulički sustav, te treba spojiti davač tlaka za kočenje.
More se doma napraviti, ako si to jednom delal. Inače trebaju upute i blizu radiona koja ti more napraviti neke hidraulične cijevi.
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Re: Hidraulične kočnice!

Hidraulična crijeva su koštala 950 kn sa svim redukcijama i spojevima,spojnica 230 kn, dva cilindra nekih 550 kn, materijal za nosač i potrošni materijal još 100 i to je to. I dobra kapljica da majstori nisu žedni. Nije nikakav problem napraviti, ja sam nikakav majstor pa sam to riješio.

Ozračili smo sistem tako da dok smo spojili crijeva na cilindre nismo ih zategnuli do kraja, već smo prikopčali spojnicu na traktor i ulje je samo pod tlakom lagano izguralo zrak do cilindara. Spojnica mora biti original za kočnice, jer kažu da nema šanse da se prilikom spajanja uvuče zrak u crijeva. Inače to je ženska spojnica, a na traktorima je original muška.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,550
Re: Hidraulične kočnice!

Kak to misliš?
Uopće se ne vidi shema na njemu i ne kužim kak bi ga se moglo primijeniti.
Ak je za hidromotor, pretpostavljam da taj regulira protok, a za kočenje treba regulirati tlak.
Ventili za hidraulično kočenje su proporcionalni ventili, s povratnom vezom, i nemru tak malo koštati.
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,912
Re: Hidraulične kočnice!

Imam na traktoru hidraulicne kocnice, e sad nazad ima nekakav ventil koji je spojen na instalaciju, Mjator mi rece da on sluzi za podjelu sile kocenja, Npr da neda da se zablokira samo jedan tocak posto se radi o duplaku, Nego da dio sile prebacuje na drugi tocak da ne dozvoli lomljenje traktora, To i nema smisla, jer bez obzira iako se radi o uplaku kocnice i jesu razdvojene iz razloga pomaganja okretanju i manjem radijusu okretanja.
 

VFR1

Član
Tu od
2 Lis 2014
Poruka
34
Re: Hidraulične kočnice!

Imam trenutno hidraulične kočnice na Tehnostroj prikolici ,ali ide kopmletna instalacija u prodaju ., znam da nebi ovdje trebao to oglasiti ali skupljam postove da mogu staviti oglas.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,550
Re: Hidraulične kočnice!

Mene zanima, pošalji mi detalje na PP.
 

cro1509

Novi član
Tu od
11 Ožu 2016
Poruka
1
Re: TEHNOSTROJ prikolice

planiram ugradit hidraulične kočnice na prikolicu, imam traktor Renault 120-54 i te kočnice planiram spojit na izlaz kočnica tj. kada pritisnem kočnice traktora da koči i prikolica
kočnice koriste uka ulje, traktor ima posudu u koju ide cca. pola litre ulje tj. kada pritisnem kočnice u traktoru neće ostat ništa ulja

zanima me dali će kočnice koristit to uka ulje ili će koristit na neki način ulje iz getribe?

naime taj izlaz za kočnice ide prema ploči gdje su ti svi kip ventili
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Re: TEHNOSTROJ prikolice

ulje za kočnicu prikolice ide iz sistema kako i na sve izlaze .
uka ulje je za kočenje traktora i nema direktne veze s kočenjem prikolice
 

Goldy

Član
Tu od
11 Ožu 2012
Poruka
30
Pozdrav, ovako nisam otvarao novu temu kad već ima ovdje ali mene zanima kako da spojim hidraulične kočnice na prikolicu preko traktora znači traktor je zetor 7245 on ima uljne kočnice jel tako? znači a prikolica ima osovinu od zastave kamiona koja već u sebi ima ugrađene uljne cilindre jer ta zastava znači koči normalno ko auto e sad ja iz trombli imam izvedenu sajlu još koja je vjerojatno bila od ručne,e sad mene zanima kako da spojim od traktora da mi preko tih uljni cilindrića u tromblama preko lajtunga koči kad ja pritisnem kočnicu na traktoru..??? a sajlu ću posebno spojit onda na ručnu ili parkirnu kočnicu...hvala unaprijed !! ako može i slike za primjer ...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,906
To ti nebude kočilo iz više razloga.
Problem ti največi bude i kak spojiti i rastaviti da zrak ne uđe, ostalo se bi i riješilo.

Ako baš mora biti hidraulični sistem od traktora onda to nakalemi na rudo da vuče sajle, mada ni to nije bog zna kaj.
 

Goldy

Član
Tu od
11 Ožu 2012
Poruka
30
Ahaa, a kaj mi je najbolje napravit onda kad su mi vec uljni cilindri u tromblama?
 

Najnoviji postovi

Na vrh