• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Home made agregat

luka1002

Član
Tu od
27 Kol 2015
Poruka
58
Pozdrav,

Gledao uzeti neki agregat disel, no međutim cijena je paprena. Kako doma imam tomicu koji mi stoji, razmišljao sam da od njega složim agregat. Motor je 21KS 1 klip. Koliko sam gledao to bi bilo dosta za cca 10 KW, no meni treba 5. Ne bih išao na kardan jer su gubitci preveliki već bi radio remenicu (duplu) sa nekakvim motorom od 6KW. Sad ima li netko iskustva u tome? Kako ispeglati napon i složiti da ako isti padne ispod 210V da gasi izlaz? Kojeg ste vi mišljenja? Isplati li se to?
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,858
Prodat tomicu ak već stoji i kupit agregat?mislim da nije to samo tak složiti,a i opet će koštati neke novce...
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,871
Nabavio sam agregat 3x3kW i dizel dvocilindrični motor. Sve skupa 6k kuna. Sad to čeka da sve mehanički skuplam.
 

domy_os

Iskusan lik
Tu od
18 Lip 2021
Poruka
722
Nabavio sam agregat 3x3kW i dizel dvocilindrični motor. Sve skupa 6k kuna. Sad to čeka da sve mehanički skuplam.
Jesi li složio nešto? :)

Sebi gledam nešto sastaviti uz pomoć susjeda, ali kako smo svi u nedostatku vremena, mislim da ću ipak ići na gotovo rješenje pa ako može i tu neka preporuka. Ne trebam neku snagu, realno mi je dosta i 600-700 W da pogoni tri frižidera, rasvjetu i IT opremu. Ovo mi se sviđa, ali cijena je paprena...

 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,871
Moraš računati s tim da kad krenu, u isti trenutak, sva tri motora tri frižidera, hoće li biti dosta 600-700W
Svojeg još nisam složio!
 

domy_os

Iskusan lik
Tu od
18 Lip 2021
Poruka
722
Kako ne, nijedan ne troši više od 80 W dok radi. Neka u samom startu povuče i tri puta toliko, opet dosta.
 

ivica1946

Novi član
Tu od
11 Sij 2018
Poruka
24
Jesi li složio nešto? :)

Sebi gledam nešto sastaviti uz pomoć susjeda, ali kako smo svi u nedostatku vremena, mislim da ću ipak ići na gotovo rješenje pa ako može i tu neka preporuka. Ne trebam neku snagu, realno mi je dosta i 600-700 W da pogoni tri frižidera, rasvjetu i IT opremu. Ovo mi se sviđa, ali cijena je paprena...

I ja gledam za kupit i nebi trbalo biti nevažno, honda je najtiša od svih koje sam gledao.
Dilema je uglavnom omjer snage i novca, kao i obično.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,627
Bilo je takve vrsti agregata (s inverterom i dvije brzine vrtnje) u Lidlu svojevremeno...
Znači, nije Honda sveta krava.
 
Na vrh