• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

MIO Honda F600/620

madarHR

Član
Tu od
21 Ruj 2018
Poruka
30
prosli petak se je palila, no nije bila u pravom radu kakvih 3 tjedna.
rezervoar je puni a pipica za gorivo ostala je otvorena od proslog petka
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,543
Rezervar pun, karburator pun, usisna grana puna (naravno goriva), baš čudno da baca goriva na filter ! A i vjerojatno ti se povećao nivo ulja u karteru.:biggrin:

Nepotrebno si citirao moj post !
 

madarHR

Član
Tu od
21 Ruj 2018
Poruka
30
Netko drugi je ostavio otvorenu pipu, nisam provjeravao za tom osobom, a prije sam napunio rezervoar da spriječim hrđu preko zime u njemu :icon_hang:

I sta sad napraviti?:(sweat):
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,543
Isčupaj cijev goriva sa špine i provjeri da li ti špina zatvara (ako da) natakni cijev kako je bila. Odšarafi onaj vijak što drži filter zraka nagni cijeli mtk nazad i isicuriti će višak goriva van, i probaj upaliti (bez da otvaraš gorivo) jer imaš dosta goriva u karbu i grani. Kad upali pustiš da malo radi i onda zatvoriš špinu (dok se ne ugasi).

Prije sveg tog provjeri nivo ulja (jer je moguće da je određeni dio goriva dospio u karter). Znači ako je gorivo u ulju onda treba zamijeniti novim uljem.

I na kraju skineš šalicu karba i očistiš je i pustiš da se karb osuši, šalicu možeš ovlaž namazati uljem.
 

madarHR

Član
Tu od
21 Ruj 2018
Poruka
30
špina je slavina goriva?
a kater je čep iz kojeg se ispušta ulje?

kad si napisao šalicu karba to je onaj kao bakreni donji dio karburatora?
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,543
Prvo je točno, čep je čep, karter je karter (iako se tu ne radi o klasičnom karteru), nego za to služi blok motora + poklopac motora (bočni).
Za šalicu si pogodio, ali nije bakrena !:(talk):
 

madarHR

Član
Tu od
21 Ruj 2018
Poruka
30
izgleda da je karburator unistila korozija, covjek od kojeg sam kupio stroj me izgleda prevario :icon_axe:

koji je inace najcesci razlog tome sto karburator korodira?
 

pepapilar

Član
Tu od
12 Stu 2010
Poruka
271
Ja bi reko da je najčešći razlog korozije dugotrajno stajanje bez goriva.
Tako i rezervar korodira, kad se ostavi potpuno prazan,
kad ga ostaviš sa gorivom neće korodirat, ali moraš ga u proljeće bacit
a to je nekom problem.
Ista stvar je s karburatorom, ostavljen stroj da stoji ko zna koliko i u kakvim uvjetima
a nitko se nije pobrinuo o bilo kakvoj konzervaciji.
Gorivo ishlapi i evo ti korozije.
Možda griješim, ali to je moje shvaćanje.
 

madarHR

Član
Tu od
21 Ruj 2018
Poruka
30
da moguće bivši vlasni je rekao da je stroj bio nekorišten i da je dugo stajao jer je bio višak
također rekao mi je da je uvijek prije zime ispraznio rezervoar i karburator te meni savjetovao isto da bih kasnije saznao da to uzrokuje koroziju rezervoara

nesretna kombinacija :mur:
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,543
Rezervar ili pun ili prazan, ako je prazan onda ga osušiti i pustiti otvoren čep (da se smanji mogućnost kondezacije). Problem kod karburatora je da uvijek ostane nekoliko benzina u njemu (ili ako ga se ostavi punog) benzin hlapi i na duže vremena promijeni svojstva pa je to uzrok koroziji.

A i šalica je od običnog lima pa to samo pospješuje brže korodiranje, zato je uvijek bolje da za dužeg stajanjan treba ga isušiti.
 

madarHR

Član
Tu od
21 Ruj 2018
Poruka
30
Dali rajcer za hondu f620 ima još kakvu funkciju osim uništavanja korova između redova?

I šta osobno preferirate motike ili vučnu frezu (imam motike), motike idu dublje ali s njima je teže radit te zemlja nije ravna i zaglađena kao kod rotobrane, pa jeli isplativo ako imaš motike investirati u rotobranu?
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,717
Ako frezuješ sa motikama, ako hoćeš fino pripremit zemlju moraš više puta frezovat po istom, (jedino ako je baš rahla zemlja onda bi mogao i sa jednim prohodom fino napravit).
Sa vučnom frezom sa manje prohoda dobiješ finu zemlju, ali je problem što honda nema snage za punu dubinu.
Zato je najbolje kombinirat motike pa onda vučna freza gornji sloj da fino pripremi.
Da opravdana je kupnja vučne freze, ako imaš mogučnosti.
 

madarHR

Član
Tu od
21 Ruj 2018
Poruka
30
Ovako

Znaci na frezi je prije 2-3 tjedan bio zamjenjen korodirani fergazer. Također promijenjeni je bio remen. I sve je radilo super, Majstor mi je rekao da je sad poštelana do kraja i da na proljeće neću imati brige te neka ju palim svaki tjedan jednom tolko malo da motor zagrijem. I to sam uradio ali sam ju morao premjestiti. I naravno opet neki problem, znači freza složena isprobana kod majstora stoji u garaži nitko ju ne dira, danas ju upalim zagrijem ju i stavim ju u brzinu, fergazer otvoreni sve kako treba dam joj gas kada je u brzini i ugasi se. Ponovno probam 5-6 puta tako i opet isto čim dam gas ako je freza u brzini bez obzira kolko mali gas i bez obzira na brzinu (rikverc, prva, druga) ona se ugasi.

Neznam šta da više uradim....:icon_hang:
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,543
Samo ću se osvrnuti na napisani post. "karburator je bio zamijenjen", "remen je bio zamijenjen". Isto tako mtk. je bio poštelan do kraja ! :(happy):
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,717
Ovako

Znaci na frezi je prije 2-3 tjedan bio zamjenjen korodirani fergazer. Također promijenjeni je bio remen. I sve je radilo super, Majstor mi je rekao da je sad poštelana do kraja i da na proljeće neću imati brige te neka ju palim svaki tjedan jednom tolko malo da motor zagrijem. I to sam uradio ali sam ju morao premjestiti. I naravno opet neki problem, znači freza složena isprobana kod majstora stoji u garaži nitko ju ne dira, danas ju upalim zagrijem ju i stavim ju u brzinu, fergazer otvoreni sve kako treba dam joj gas kada je u brzini i ugasi se. Ponovno probam 5-6 puta tako i opet isto čim dam gas ako je freza u brzini bez obzira kolko mali gas i bez obzira na brzinu (rikverc, prva, druga) ona se ugasi.

Neznam šta da više uradim....:icon_hang:
Malo si nejasno objasnio.
Dali ste kod majstora dok je još bila freza tamo, probali dodavat gas ?
Dali si probao krenuti sa njom kada si dodao gas i ona se ugasila 5-6 puta, ili si samo dodao gas kad je u brzini i ona se ugasila?
 

madarHR

Član
Tu od
21 Ruj 2018
Poruka
30
Ispričavam se. Da kod majstora i nakon transporta do kuće freza se je kretala u prvoj, drugoj brzini i u rikvercu sa dodavanjem gasa

Znači ja ubacim frezu u brzinu sa nultim gasom i ona se lijepo miče sve pet.
Čim i malo dodam gas odma se ugasi (freza se kreče i u brzini je!).

Po takvome ispada da se je pokvarila nakon 2 tjedna stajanja u garaži!
Ja sam već polako paranoičan ispada da netko po noći hoda u moju garažu i prčka po njoj :icon_lol:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,717
Moraš joj dodati malo gasa prije nego kreneš, i onda kad kreneš postupno joj dodavat gas još.
Ako vučeš prikolicu i ti se voziš na njoj onda moraš još malo više dodati gasa prije samog kretanja.
To je stroj od 5ks, nije to golf 2 hehe.
Probaj tako napraviti, ja mislim da je samo to problem.
 
Posljednje uređivanje:

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,717
Zamjenjeni semering desne poluosovine i brtva mjenjača.
Sad više ne pušta ulje:
IMG-20181228-131552.jpg


IMG-20181228-132520.jpg
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Najnoviji postovi

Na vrh