• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

MIO Honda F600/620

Patrik

Aktivni član
Premium
Tu od
15 Kol 2007
Poruka
719
Nebih znao jer mi je ovo prva honda.
Znači ovaj koji je montiran na motokultivatoru ima izvod za remenicu preko čega.
Koje su oznake tih mojih motora?
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
2,983
jedni motori su preko radilice ,a drugi imaju pogon na bregastoj,(nisu ti isti okretaji na pogonu)
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,540
Nisam previše siguran da je godište koje si naveo ! Bez obzira na to mtk je sigurno dobar. Ovaj drugi motor je isto G 200, samo što je on pogonio pumpu za vodu. Tako da ne bi odgovarao za F600. Ali bi meni odgovarao, naravno ako ti je višak. Zainteresiran sam.😻
 

pepapilar

Član
Tu od
12 Stu 2010
Poruka
271
Taj rezervni motor ima istu oznaku modela, ali neće ti pasati na F620 kultivator.
Puno je brži.
Ali pašu svi ostali dijelovi, pa može dobro doći kao donor dijelova.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,540
E da, 91. je već moguće.
Brži kao lisica - zec ili kao košuta - tigar ?🐅
 

Zokaaa

Novi član
Tu od
26 Pro 2019
Poruka
1
Pozdrav forumaši!


Imam Mio Standard F620 koju sam kupio polovnu prošle godine. Većinom sam sam ju koristio za prijevoz drloga u prikolici.Na motoru sam promjenio ulje i remen i to je to. Radi dobro no ne mogu nikako napraviti da ima normalan ler gas. Na vijku za štelanje ako i smanjim do kraja gas je još uvijek previsok. Isto tako kada radi u leru nekad si sama dodaje gas kao da turira. Nije baš da se nešto razumijem u te motore pa ako netko ima kakav savjet šta napraviti bio bih zahvalan.
 

mikidragi

Novi član
Tu od
14 Velj 2019
Poruka
10
može li mi netko reći da li vučna freza za 620 odgovara za 630.

naime imam 630 i čim freza zagrabi zemlju ugasi mi motokultivator.
jedan čovjek mi kaže da ne pašu omjeri vrtnje (tako nešto, nisam stručan)

hvala
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,717
Ja mislim da bi trebala odgovarati.
Razlika između 620 i 630 bi trebala biti samo što 620 nosi g-200 motor, a 630 gx - 160 motor.
Mjenjači bi trebali biti isti, pa bi i pogonska remenica na jednom i drugom motoru trebala biti na bregastoj.
Dali si pogonski remen postavio na spori prijenos?
 

mikidragi

Novi član
Tu od
14 Velj 2019
Poruka
10
Jesam, ali nažalost nešto očito ne štima. još mi jedan čovjek rekao isto, da freze nisu kompatibilne.
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,717
Ne znam onda.
Jel možeš skinit poklopac pogonskog remena pa poslikat tu stranu motokultivatora.
 

mikidragi

Novi član
Tu od
14 Velj 2019
Poruka
10
zvao danas eurometal. potvrdili da vučne freze od f620/630 nisu međusobno kompatibilne

i kaže usput da ih više niti ne proizvode.
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,717
Probaj ih pitati dali se može prilagodit nešta da se može radit sa frezom od 620.
 

pepapilar

Član
Tu od
12 Stu 2010
Poruka
271
Koju verziju motora gx160 imaš,
da li je ova :
GX160RH2-2T.jpg


ili ova
22802
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

pepapilar

Član
Tu od
12 Stu 2010
Poruka
271
Ima li netko tvorničku vrarijantu 630 kultivatora,
da postavi sliku remenice i ovog prijenosa, baš me zanima kako su to riješili,
ako su zaista koristili identičnu getribu kao na starim modelima.

Jedno vrijeme je bilo i u agro-honor za nabaviti među ploču,
ali nije mi jasno kako su riješili prijenosni omjer.
Jer dosta je bilo po oglasnicima slučajeva da je netko ugradio
novi motor gx160 i onda hitno prodaje kultivator,
Baš se pitam zašto....
 
Na vrh