• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

MIO Honda F600/620

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,540
Hvala za sada na odgovorima. Naručio sam polovnu Al lulicu/koljeno za honda karburator, trebala bi doći slijedeći tjedan, izvijestim poslije za primanja.

Fi mjere koje sam spominjalo odnose se na karburator i Al lulicu. Na Dellorto karburator šarafi prihvata lulice su 35 mm, na honda karburatoru razmak tih šarafa je 45 mm. Nije moguće zašarafiti i postaviti na Hondin karburator lulicu od Dellorto karburatora. I u katalogu MIO za Honda g 200 motore označene su obje verzije i karburatora i lulice...

Ma to je ovaj Deloorto 20 16, razmak rupa za na blok su 46 mm, a za lulicu filtra 35 mm. Dok razmak vijaka za Ke&ih je 46 mm. Tako da se ne može pripasti drugi karb.
IMG_20200330_090803[1].jpg
Taj dell odgovara samo na Mio G200c.
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,717
Pozdrav...imam hondu f420 i imam problem sa paljenjem kad je hladna i kd duzi period nije paljena onda moram uzet svjecicu ocistiti i onda upali i kad je topala onda pali bez problema pa me interesuje u cemu je problem i koje je rijesenje.
Probaj promjeniti svječicu, možda je loša a možda je i neodgovarajuča.
Na 620 ide Bosna f70 ili Ngk B-4HS, a za 420 neznam
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,717
Evo našao sam u katalogu,(ako je original motor na njoj-g 150), ako ima ugrađeno indukcijsko paljenje idu NGK B-4HS ili NGK BR-4HS, a ako je ugrađeno elektronsko paljenje onda idu NGK BP 4HS-10 ili NGK BPR 4HS-10.
 

Adis

Novi član
Tu od
26 Ožu 2020
Poruka
4
Evo našao sam u katalogu,(ako je original motor na njoj-g 150), ako ima ugrađeno indukcijsko paljenje idu NGK B-4HS ili NGK BR-4HS, a ako je ugrađeno elektronsko paljenje onda idu NGK BP 4HS-10 ili NGK BPR 4HS-10.
Ok hvala druze od skora sam zaljubljenik u hondu imam neku f600 al mi preskace desni prenos rekli su mi da probam otpustit sajlu jer kandza neuspije uklopit i to sam probo al isto a drugi mi rece da ima neki konus i zupcanik u desnoj strani pa bi to trebalo zamjenit a imam ponudu da zamjenim za f 420 al teze pali pa da provjerim jel to kakav veci problem da odustanem od zamjene a nemam ja puno toga za obradjivat pa bi mi vise odgovarala ta manja 420-ka neznam kakvo je tvoje misljenje
 

drelkovic

Novi član
Tu od
18 Ožu 2019
Poruka
7
Ma to je ovaj Deloorto 20 16, razmak rupa za na blok su 46 mm, a za lulicu filtra 35 mm. Dok razmak vijaka za Ke&ih je 46 mm. Tako da se ne može pripasti drugi karb.
View attachment 24420
Taj dell odgovara samo na Mio G200c.
Uspio sam složiti hondin karburator sa 46mm razmaka i na bloku i na lulicu filter uz naravno nabavljenu polovnu lulicu sa 46mm prihvat za karburator. Sve upogonjeno ali treba malo poštelati, uglavnom palio i radio na ovu verziju. I onda ovo korona ograničenje kretanja i do daljnjega ne mogu do mtk...
 

kozar

Član
Tu od
19 Lip 2011
Poruka
37
Poozzz!
Može pomoć ?
Nabavio zamjenom, MIO F-Y 600 sa Briggs motorom 5 HP (Ks),
pogon na motoru sa lijeve strane, remenica pogonska 86 mm vanjska mjera, remenica na pogonjenom reduktoru 100 mm, Najvjerojatnije od pogona kosilice. Ali smeta kod šaltanja u 3 brzinu.
Čitam ranije na forumu na motoru 140mm a na reduktor 120mm.
Dali ovo moje može tako raditi?
Malo sam probao, ali mi sumnjivo da se kopačice brzo vrte.
Bojim se da se sve skupa ne razleti kod većih brzina, a i samo kučište je bilo razbiveno kod donjeg djela, gdje je lanac zajahao lančanik, i malo ga oštetio.
Svaki savjet dobro došao!
Hvala MOTOKULTIVATOR f620  pogon.jpg
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,540
A joj! Koja kemija. Koliko se vidi sa ove slike pogonske remenice su na desnoj strani, remenica na mjenjaču je za pogon kose (premala). Poslikaj to malo bolje cijeli mtk.
 

Patrik

Aktivni član
Premium
Tu od
15 Kol 2007
Poruka
719
Za transport je možda i ok, vidi se i po montiranim gumama, ali frezanje sa takvom brzinom nema šanse
 

roxa

Novi član
Tu od
11 Lis 2013
Poruka
19
Pozdrav, imam pitanje za znalce u vezi vucne freze za f620 :)

Nemam iskustva u frezanju, i u posjedu ovog stroja sam zavrsio slucajno, pa da ga iskoristim barem za frezanje vrta.

Ali nejde baš kako sam ocekivao, ne znam dali se više muci honda ili ja😅
Pogledao sam na yt par filmica di vidim da ljudi doslovno puste stroj i on sam lagano freza, kod mene je situacija da se freza zakopava u zemlju i imam osjecaj kao da mkt nema dovoljno snage da vuce frezu, pa ga ja stalno moram podizati iz zemlje. (remen je prebacen na sporo)


Jedino šta sam primjetio da na frezi nije orginal crtalo (ili kako se vec zove), dosta je krace nego zaokruzeno na slici, i na dnu nema taj plugic, pretpostavljam da je to moguci uzrok mog problema?
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
2,983
Ja nemam takvu frezu,ali to"crtalo" ti je inače graničnik dubine,pa ako ga nema ili je skraćeno vjerojatno ide preduboko i "guši" motor
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,717
Poozzz!
Može pomoć ?
Nabavio zamjenom, MIO F-Y 600 sa Briggs motorom 5 HP (Ks),
pogon na motoru sa lijeve strane, remenica pogonska 86 mm vanjska mjera, remenica na pogonjenom reduktoru 100 mm, Najvjerojatnije od pogona kosilice. Ali smeta kod šaltanja u 3 brzinu.
Čitam ranije na forumu na motoru 140mm a na reduktor 120mm.
Dali ovo moje može tako raditi?
Malo sam probao, ali mi sumnjivo da se kopačice brzo vrte.
Bojim se da se sve skupa ne razleti kod većih brzina, a i samo kučište je bilo razbiveno kod donjeg djela, gdje je lanac zajahao lančanik, i malo ga oštetio.
Svaki savjet dobro došao!
Hvala View attachment 24559
Ako je taj motor u dobrom stanju, napravi međuploču i u tom položaju ga postavi na ljevu stranu mtk. tako da možeš koristiti originalne remenice na mjenjaču i onda češ moći koristiti motike umjesto točkova u prvoj brzoj brzini.
Ali ja bi ovaj motor probao prodati i stavio bi gore original motor sa reduktorom,(pogonska osovina na motoru sa bregaste osovine), jer kažu majstori da nije dugoročno dobro za mjenjač koristiti ove motore koji imaju izlaz sa radilice......
 

frenkynivea

Novi član
Tu od
6 Tra 2020
Poruka
1
Pozdrav :)
Ja sam Franjo, novi sam ovdje.
Imam Hondu f620 g200 motor, prošle godine ugrađen novi karburator onaj za 200-300kn, no neradi mi motor kako treba, trokira dosta i zna krepat u leru. Karburator je čist ima filter. Honda pali ko mina. Majstor mi tvrdi da je kriv karburator.
 

Franjonivea

Novi član
Tu od
6 Tra 2020
Poruka
6
Ispričavam se morao sam promjeniti pošto nisam mogao verificirat e-mail.
Počeo je curit, čašica je bila smotana neznam majstor je rekao da je potrošen. Bio je keihin karburator.
 

kozar

Član
Tu od
19 Lip 2011
Poruka
37
Hvala, drazenhonda !
Danas probam frezati sa dva reda kopačica. Pa budem vidio.
Remenice sam privremeno poštelao podloškama, više me buni dali je pogon mjenjača na maloj ili velikoj osovini.
LP
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,540
Taj mtk je ružno samo za vidjeti, a kamo li za nešto raditi sa tom skalamerijom.
Koliko sam uspio vidjeti na slici i po opisanome, to je neispravan mtk. I kao takav može biti i opasan za rad. Stavi još po koju sliku (da vidim malo bolje) kakva je to zvijerka?
Možda ti mogu pomoći da ga osposobiš za rad na sigurniji način.
 

drelkovic

Novi član
Tu od
18 Ožu 2019
Poruka
7
Ispričavam se morao sam promjeniti pošto nisam mogao verificirat e-mail.
Počeo je curit, čašica je bila smotana neznam majstor je rekao da je potrošen. Bio je keihin karburator.
I ja sam ugradio novi karburator na honda f620, također jeftiniju varijantu (kineza). pali od prve pod čokom ali čim vratin čok natrag ugasi se. Pokušao sam poštelati na šarafićima ali ponavlja istu grešku, na mjestu pod čokom radi normalno.
 

Franjonivea

Novi član
Tu od
6 Tra 2020
Poruka
6
Moja f620 pali bez čoka i nakon 3mj. Stari karburatoj je presiljen onaj šaraf pa curi na čaški to je i bio razlog promijene. Sa novim karburatorom pali radi, ali jako trokira i u leru krepa. Pregledane su platine ventili, i sve uredu.
 

Patrik

Aktivni član
Premium
Tu od
15 Kol 2007
Poruka
719
Šta je tolika razlika između original i kinez karburatora?
Koliko košta original?
 

Najnoviji postovi

Na vrh