• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

MIO Honda F600/620

mirzy

Član
Tu od
4 Tra 2020
Poruka
48
Zaljepio sam nekim ljepilo plava bocica, drzi, vidjet cemo do kad, nekad mi se zabija kosa u zemlju, nije da je uspori vec vidim da ima zemlje, ona dva klizaca su na najvisoj tacki, mada bi mozda ih trebalo jos podignut da je vislja kosa, al to je maksimum,
Gledo sam ove roto kose, ima jedna kod nas, razmisljam da je uzmem
 

Prilozi

  • 328E517A-65E7-49C2-8D98-ED3537DF2951.png
    328E517A-65E7-49C2-8D98-ED3537DF2951.png
    263.7 KB · Pregleda: 24

pepapilar

Član
Tu od
12 Stu 2010
Poruka
271
To što ti se zabijaju šiljci u zemlju uzrok je vjerojatno to što to nije originalna kosa za taj model.
Kose su bile različite za pojedine modele zbog same visine prihvata,
pa ako se to ne podudara onda ti se desi da su zubi popiknuti prema naprijed,
što god napravio ili podesio klizače ne vrijedi.
I ja sam imao takav problem, pa onda to treba doraditi odnosno ili navariti nešto prijelazno
ili korigirati postojeće nosače.
Ja sam na originalnoj kosi, mada je bila od tog modela, išao odrezati prihvat i ponovo ga variti
da dobijem da zubi stoje kako sam htio, jer nije mi se sviđalo kako je to sve skupa navareno.
Kad sam to popravio kosi odlično. Jer i samo malo zemlje kad uhvati mulja travu i pravi problem.
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,717
Po njegovim slikama kosilice bi rekao da je original kosilica za 600/620 hondu.
Ako je teren neravan, ako ima brijegova to isto može biti razlog da se na tim mjestima zabija u zemlju.....
 

mirzy

Član
Tu od
4 Tra 2020
Poruka
48
Kosilica je kupljena od covjeka koji ju je koristio na f600, a teren je bas neravan i ima krticnjaka i mravinjaka i mozda je i to rzlog zemlje na siljcima.
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
2,983
Ako je zemlja na šiljcima i još mokra teško ćeš lijepo pokositi,više ćeš počupati
Neznam kako bi ti to objasnio,ali kad kosilicu staviš na ravno,zadnji dio šiljaka mora dodirivat pod,a prednji mora biti na zraku barem 3 cm,a može i više
Ako ti vrhovi šiljaka "gledaju" u zemlju,teško ćeš tako kositi pa ćeš morati preurediti kako je rekao kolega u prethodnom postu
 

mirzy

Član
Tu od
4 Tra 2020
Poruka
48
@drazenhonda ovo je extra samo da je velika ravnica, pa ukljucis klimu, muziku, zatamnis ga, felge, spojleri i to hahahahahaha

Jutros kreno kosit, bacim jedan otkos, ugasi se, krenem palit nece, vratim cok kao kad prvi put hoces palit, upali, vratim cok ugasi se, dam malo gasa, radi al neravnomjerno, ko da preskace, pripukne iz auspuha, skido sam karb, ocistio, ispustio gorivo iz njeg, nisam iz rezervoara, skido svjecicu, uredna, kontam jos zamjneit gorivo iz rezervoara pa vidjet sta ce bit, nezz sta bi moglo bit, uredu je bila kad sam je upalio, al nije paljena nekih 4 dana
 

Patrik

Aktivni član
Premium
Tu od
15 Kol 2007
Poruka
719
Meni se uvijek začepi od rezervara do onog ventila koji zatvara/otvara benzinu, malo je hrđav rezervar i uvijek potegne prljavštinu.
Od kad sam je kupio trudim se da bude uvijek pun rezervar, ali hrđa je unutra i sta ces.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,540
Tako nešto slično sam ja imao pred neki dan. U pitanju je bio Honda G150 (ali sa sličnim simptomima). Palio i radio samo pod čokom, nisam mogao dobiti da radi bez čoka, nisam mogao dobiti min i plus toga još se i zaletavao (kom mutav).👹
 

mirzy

Član
Tu od
4 Tra 2020
Poruka
48
Ja kad je ostavim da radi na coku, i dam gasa pocne pucat, u razamu nekih 2,3 sekunde, pocela mi je bit malo crnija svjecica i vidi se na njoj benzina malo, mozda je bogata smjesa, mozda preljeva? Nezz gdje se stima kolicina benzina na karburatoru? Ima sa strane neki saraf sa oprugom, gledano na lijevoj strani karburatora, suprotno od pipe za gorivo.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,540
IMG_20200619_190305[1].jpg
Nigdje se ne štima količina benzina (osim za minimum), a za to je ovaj mali vijak (na iglu), na koji dolazi benzin zasebnim kanalima unutar karburatora. To je taj karburator koji me zeza, pa sam ga danas opet rastavio i čistio. Pogotovo sam posvetio pažnju ti kanalima kojim dolazi gorivo za minimum. Glavna dizna regulira količinu goriva (a ona je 75) za G200, dizna na slici lijevo dolje.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,540
Imao sam drugi karb koji sam montirao, a ovaj čeka svoju drugu priliku za isprobati (da li bude bolje funkcionirao ?).
 

mirzy

Član
Tu od
4 Tra 2020
Poruka
48
Gledajuci ovaj klip sto je @brgud metno, i jos par njih, rastavio sam karburator i propuho diznu, i jos neku diznu nezz kako se zove, sklopio sve, upalio pod cokom, odradio nekih 10 sec, vratio cok i motor je nastavio da radi, znaci hvala tebra @brgud zivio
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,540
Ovdje sam snimio jedan mali filmić o karbu. Honde G150 i G200. Pa si pogledajte.
 

reCenter

Član
Tu od
2 Srp 2011
Poruka
117
Pomagajte, kosio rotacionom možda 10ak minuta, niska trava, da bi mtk f620 počela gubiti snagu i nešto je počelo glasno zveketati i lupkati iz motora, baš dosta resak pomalo metalni klepet. Skinuo poklopac glave, klip i ventili odozgo izgledaju, iako podosta prljavi, dosta dobro, ne čini se ništa slomljeno ni otkinuto. Dalje nisam otvarao jer me evo noć hvata.
Šta bi moglo biti?
 

Najnoviji postovi

Na vrh