• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

MIO Honda F600/620

reCenter

Član
Tu od
2 Srp 2011
Poruka
117
Moguće, misliš da je napukla ili? Treba sve raskopat da se dođe do nje. Gdje još naći dijelove motora? A trebao bih i brtve koje kakve, motor i mjenjač su masni sa svih strana.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,935
Neznam, treba rastaviti i provjeriti.
Brtve ako nemreš kupiti složiš doma.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,535
Nema se tu što provjeravat, zribala u velikoj pesnici. Rastaviti motor prva stvar provjeriti stanje radilice, da li je bila brušena i da li se može još brusiti. Potom utvrditi istrošenost cilindra itd.. Kad se ustanovi ove dvije stvari onda nabavljati odgovarajuće dijelove. Ima dijelova za kompletnu reparaciju motora.
 

reCenter

Član
Tu od
2 Srp 2011
Poruka
117
U Agrohonoru u Osijeku bi trebalo biti brtvi, ili Eurometal bivši Mio.Ili 0915117120.
Možda znaš solidnog majstora VK, VU, OS?

Ima dijelova za kompletnu reparaciju motora.
Na što obratiti pažnju kod nabave djelova, pretpostavljam da ima različitih proizvođača i kvaliteta?
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,713
Čuo sam da ima u Nuštru kod škole jedan stariji majstor da radi honde,ali nisam nikad išao kod njega.
A Eurometal kažu da radi remont motora, 1000 kuna navodno komplet generalka.
 

reCenter

Član
Tu od
2 Srp 2011
Poruka
117
Za ovog iz Nuštra znam , radio prije par godina neke kosilice i nisam bio oduševljen.
U Eurometalu radio neke sitnice kad sam tek kupio f620, solidno odrađeno, al imali su i cijenu podobru. No bit će da ću kod njih opet, zapravo sam mislio da ne rade više..
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,535
Uvijek je bolje ugrađivati originalne dijelove ako su dobavljivi i sve zavisi u kakvom je stanju motor (kolika je istrošenost). Što se tiče klipa - cilindra (ako još može na standard), pod predpostavkom da je klip - bolcn dobar onda karike original. Ako pak treba honat cilindar onda nabaviti klip + karike (po želji) i prema njemu honat. Za radilicu isto tako nabaviti klipnjaču i prema njoj brusiti radilicu. Ali prije svega rastaviti motor i u utvrditi što je sve potrebno.
Evo obećanog filmića.
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
2,972
Pitat ću ovdje makar nije prikladna tema
Radi se o samohodnoj kosilici,Tata je prije par dana kosio,i kaže nešto neide i gasi se,idem pogledat,kad ono bez ulja ili sa vrlo malo ulja,idem po ulje,pustim je da semalo ohladi i upalim i radi,ali dimi,tj troši ulje,nije puno,ali ipak dimi
Kužim da su karike dobile po p..ki,a vjerojatno je i ostalo malo načeto
E sad pitanje,da li bi bilo dobro zamjenit samo karike,i lupat dok ide,ili bi bilo bolje ne dirat ništa nego dolijevati ulje,ili postoji neka treća solucija?
Neke velike poravke,čini mi se da je neisplativo radit
Radi se o alpini sa motorom vm 65
Kakva bi bila preporuka?
 

pepapilar

Član
Tu od
12 Stu 2010
Poruka
271
Ili primijeniš stari Hrvatski recept, uobičajenih 5 koraka :
Korak 1. Promijeniš ulje i unutra ubaciš aditiv
Korak 2. Staviš stroj na oglasnik
Korak 3. - ovo je najbitnije - procjena koliko je kupac sklon nasilju, i da li dobro barata
sa bejzbol palicama, ako je neki grmalj preko sto kila i bez vrata sa
glavom nasađenom na trup, kažeš da je već prodano,
ako ti dođe šmokljan (ovakav kakav sam ja osobno) ispričaš sve najbolje
Korak 4. Ako si dobro procijenio korak 3, isključiš mobitel neko vrijeme ili zamijeniš broj.
Korak 5. Odeš i kupiš si novi stroj
Šmokljan (ja) se nakon nekog vremena poklopi po ušima i kaže da je eto
naučio još nešto o životu...
 

mirzy

Član
Tu od
4 Tra 2020
Poruka
48
@brgud ne vidi ti se taj klip

Evo slika o polozaju strizne kose, zapinje u zemlju cim je malo neravno, vadi zivce, dns kad je nisam od zemlju otreso

Ev na slici se vidi gdje mi pusta ulje, znaci desno od cepa za ulje u mjenjacu, jel tesko to popravit
 

Prilozi

  • 5C0AE626-9A54-4004-BB98-63164478D037.jpeg
    5C0AE626-9A54-4004-BB98-63164478D037.jpeg
    72.7 KB · Pregleda: 21
  • 8CE5691F-FDFC-43B3-A35D-EA1B6218205B.jpeg
    8CE5691F-FDFC-43B3-A35D-EA1B6218205B.jpeg
    86.2 KB · Pregleda: 22
  • AEA3E389-5BA0-46BF-92A9-6068CB8A5F3B.jpeg
    AEA3E389-5BA0-46BF-92A9-6068CB8A5F3B.jpeg
    46.5 KB · Pregleda: 22

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,713
Ovako se nemože vidjeti gdje bi bio problem. Uslikaj na betonu komplet kosilicu sa motokultivatorom, sa skinutim zaštitnim limovima.
 

mirzy

Član
Tu od
4 Tra 2020
Poruka
48
Samo ispravka jedna vidi se klip od brguda

@drazenhonda bice sutra slike s betona,, ne mogu sad slikat, a sto se tice te trece slike gdje curi ulje sta bi to moglo bit?
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,535
Očito je da greben kose previše tuče u zemlju (mora gledati ravno !). Ulje pušta na osovini pogona kose. Samo skineš remenicu i zamijeniš semering (ako je ležaj sa manjim luftom).
 

mirzy

Član
Tu od
4 Tra 2020
Poruka
48
Ulje pusta na ovom smedjem metalnom cepu il sta vec, znaci tik do cepa od ulja, nije ispod remenice

Sad sam ovako postavio kosu pa cu probat kako kosi i javim utiske
 

Prilozi

  • 5C7925A8-4B34-46AF-B6FB-6E25930C0A4D.jpeg
    5C7925A8-4B34-46AF-B6FB-6E25930C0A4D.jpeg
    63.5 KB · Pregleda: 33
  • D2382ADA-F0D4-4534-8A79-942E3D0DF334.jpeg
    D2382ADA-F0D4-4534-8A79-942E3D0DF334.jpeg
    55 KB · Pregleda: 33

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,713
Da, taj prihvat kose nije original, nego je vjerojatno od kosilice za hondu 420/450. Sad dali je to tvornička greška ili je neko kemijao to neznamo. Ovako kako si sad naredio bi moglo biti dobro.

Ovo što ulje gubi na tom čepo, nagni mtk-a na drugu stranu da se ulje u mjenjaču premjesti tako da taj čep nije pod uljem, i dobro očisti taj čep sa benzinom i onda kad se osuši čep namaži okolo dobro sa diht masom i ostavi da se osuši 24 sata i onda vrati mtk-a u prvobitni položaj, i onda nebi trebalo tu više teći ulje.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,535
Ova kosa ti je koma! Ne odgovara, vidi se sam položaj motora (previše je nagnut nazad - napred), obično kad je sve OK motor je skoro uvijek u horizontali (ili malo nagnut nazad), kad je mtk sa noževima na pogonskoj osovini (ili kad je složen da ide napred. Sam položaj mjenjača ti sve govori (stoji skoro vertikalno) a to nije njegov položaj! Položaj mjenjača treba biti (i je njegov položaj) zakošen nazad za cca 10 - 15 stupnjeva (kad je mtk u funkciji za napred 3 brzine). Jedan od mogućih razloga da ti pušta ulje na taj čep je to što je u nivou ulja, (neprirodan položaj mjenjača). Znači ova kosa ti ne valja!
Koje ulje je u mjenjaču ?
 

reCenter

Član
Tu od
2 Srp 2011
Poruka
117
Evo samo da javim, bio u Eurometalu, više se ne može do radione nego ispred kapije ima kao neka trgovinica. Lik koji tamo radi reče da se generalka motora kreće od 2800 pa gore, iako ga nisam nešto pohvato jer je cijelo vrijeme divanio u prvom licu jednine, valjda on to ko kuće radi. E sad jesu ovi u servisu skuplji il jeftiniji tko će ga znat, do njih se ne može, a na telefon se ne javljaju. Kako god, ako je riječ o tolikim novcima odustajem od popravke.
 

Najnoviji postovi

Na vrh