• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

MIO Honda F600/620

ŽeljkoKa

Iskusan lik
Tu od
18 Stu 2020
Poruka
569
Kupio sam noževe sa ovoga oglasa, poslao mi ih tiskom čovjek, već tri godine rade bez problema.
 

Acme

Član
Tu od
9 Srp 2019
Poruka
45
Kupio ovakvu "rotokosu"ali nema remenja.
Ako tko zna koja velicina remena ide na kosilicu, a koja od pogonske remenice do kosilice ?
 

Prilozi

  • 20210821_124304.jpg
    20210821_124304.jpg
    59.3 KB · Pregleda: 15

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
2,984
Ako ti nitko ne odgovori,najlakše je da uzmeš komad špage ,provučeš kroz remenice i izmjeriš dužinu i sa tom mjerom u trgovinu
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,873
Ako ti nitko ne odgovori,najlakše je da uzmeš komad špage ,provučeš kroz remenice i izmjeriš dužinu i sa tom mjerom u trgovinu
To je malo problematično! Postoje standardi.
Recimo DIN mjeri vanjski promjer remena, bivši JUS uzima neki srednji, a na oznaci remena imaš simbole koji označavaju je l vanjska ili unutarnja mjera remena.
Ja bih povukao špagu po vanjskim obodima remenica i s tim otišao u trgovinu!
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,542
E tako da kako je sugerirao kolega # Lee Champa. Da nadodam onda se ta dužina očituje sa oznakom na remenu xx (širina) x 000 La (dužina), La (large autside) = vanjska dužina remena.


Iako na po ovoj tabeli piše sa se remenje poručuje po Li (za navedene dimenzije), a tu se radi o remenu širine 13 mm, ali bitno je imati jednu dimenziju (koju možeš izmjeriti) a to je La i po njoj tražiš određeni remen.
 

Acme

Član
Tu od
9 Srp 2019
Poruka
45
Remenja zamjenjena.
Remen na kosi je 13x1150, a pogonski remen je 13x1350 s time da se on moze podesiti pa moze malo dimenzija i varirati.
Mozda ovo jednog dana nekome bude od koristi.
Kupljeni u trgovini autodijelova oni nazubljeni.
 

zh1

Novi član
Tu od
17 Ruj 2021
Poruka
12
Meni se čini da je sve to li-la,ovisno o proizvođaču i materijalu. Kod mene se deformirao remen (čini mi se od previše gasa/brzine) pri košnji i našao sam negdje podatak kojeg sam i napisao(1330 la) jer sam mjereći starog izmjerio 1325..Kupio sam i onog od 1350 misleći da će biti prevelik ,radi dobro,no čak ni taj ne "odvaja". Jedva ga napnem ali vrti nož i kad je otpušten. Probati ću i sa 13x1370La,možda će biti najbolji izbor.
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
2,984
Li ti je unutarnja dužina,la ti je vanjska dužina,a postoji lw koja je neka srednja dužina,to što ti novi ne odvaja ne mora značit da je prekratak nego si vjerojatno imao podešeno prema starom koji je bio potrošen i upadao dublje u remenicu pa je samim time bio "prividno" duži
 

Acme

Član
Tu od
9 Srp 2019
Poruka
45
Meni se čini da je sve to li-la,ovisno o proizvođaču i materijalu. Kod mene se deformirao remen (čini mi se od previše gasa/brzine) pri košnji i našao sam negdje podatak kojeg sam i napisao(1330 la) jer sam mjereći starog izmjerio 1325..Kupio sam i onog od 1350 misleći da će biti prevelik ,radi dobro,no čak ni taj ne "odvaja". Jedva ga napnem ali vrti nož i kad je otpušten. Probati ću i sa 13x1370La,možda će biti najbolji izbor.
Gornji klizač na rotokosi se moze podesiti ,tako da duzina remena moze malo varirati.
S tim klizačem podesiš visinu da ti remen odvaja.
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
2,984
A kako radi sa zakrenutim ručkama
Ideja je dobra,samo je alternator postavljen na krivo mjesto
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,873
Onda skida remen! A i nije mi baš to jasno, čemu služi alternator!
Ako je za rasvjetu onda je jeftinije LED
 

Acme

Član
Tu od
9 Srp 2019
Poruka
45
U planu je kupiti vučnu frezu za f620.
Iskustva s tom frezom i na sto obratiti pažnju kod kupovine ?
 

Acme

Član
Tu od
9 Srp 2019
Poruka
45
Poslje okvirno koliko sati rada se mjenja ulje u motoru G200 ?
Koristi se za freziranje, nema praznog hoda tj.ne sluzi za transport.
Znaci motor kad radi frezira ili ne radi.
Ulje u motoru je shell 10w40.
 

Najnoviji postovi

Na vrh