• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

MIO Honda F600/620

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,714
u motor i mjenjač ide motorno ulje, pitao u trgovini rez djelova u tvornici.
 

reCenter

Član
Tu od
2 Srp 2011
Poruka
117
Da nasao sam da ide motorno i u mjenjac, no obzirom da ga treba preko 3 litre, to budem odradio s nedjelje kad kupim.

Promjenio sam sad ulje u motoru, ovo sto sam ispustio staro je bilo sive boje, i rijetko jako, doduse ispustao sam ga toplog. Takva siva boja starog ulja bi bila znak cega, loseg motora?
Uglavnom nasuo novo i cini mi se da motor radi puno bolje, tise, iako jos poprilicno zvecka i lupa, a kod naglijeg oduzimanja gasa cuje se kao kad bacis petardu :|, pretpostavljam paljenje?

I da, rijesio problem pogona na lijevom kotacu, podesio zategnutost sajle, hvala dlesa18.

Spaga pokretaca bolje vraca nakon sto sam to malo rastavio ocistio od smeca, trave i komada prasine i masnoce, i sve presprico wd-om.
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,714
Da nasao sam da ide motorno i u mjenjac, no obzirom da ga treba preko 3 litre, to budem odradio s nedjelje kad kupim.

Promjenio sam sad ulje u motoru, ovo sto sam ispustio staro je bilo sive boje, i rijetko jako, doduse ispustao sam ga toplog. Takva siva boja starog ulja bi bila znak cega, loseg motora?
Uglavnom nasuo novo i cini mi se da motor radi puno bolje, tise, iako jos poprilicno zvecka i lupa, a kod naglijeg oduzimanja gasa cuje se kao kad bacis petardu :|, pretpostavljam paljenje?

I da, rijesio problem pogona na lijevom kotacu, podesio zategnutost sajle, hvala dlesa18.

Spaga pokretaca bolje vraca nakon sto sam to malo rastavio ocistio od smeca, trave i komada prasine i masnoce, i sve presprico wd-om.
nemora biti da je loš motor ako je ulje sivo i rijetko, prije bi reko da to ulje nije dugo mjenjano.možda bi se trebo raspitat kod mehaničara u vezi lupkanja jer možda se nešta popustilo u motoru ili samo treba preštelat ventile i podesit paljenje. a možda se i razvodni lanac istego i lupka i remeti paljenje, neznam točno koji je tvoj tip motora moj je mtk mio f620 i ima razvod preko lanca, dok stariji modeli koliko sam upoznat imaju razvod preko zubačnika.
 

reCenter

Član
Tu od
2 Srp 2011
Poruka
117
nemora biti da je loš motor ako je ulje sivo i rijetko, prije bi reko da to ulje nije dugo mjenjano.možda bi se trebo raspitat kod mehaničara u vezi lupkanja jer možda se nešta popustilo u motoru ili samo treba preštelat ventile i podesit paljenje. a možda se i razvodni lanac istego i lupka i remeti paljenje, neznam točno koji je tvoj tip motora moj je mtk mio f620 i ima razvod preko lanca, dok stariji modeli koliko sam upoznat imaju razvod preko zubačnika.

Kako saznati koji tip motora je. Znas za nekog pouzadnog majstora?
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,714
Kako saznati koji tip motora je. Znas za nekog pouzadnog majstora?
ja sam svoj motor nosio u osijek u tvornički servis i zamjenili su mi lanac i lančanike i brtve i podesili paljenje. moj je 1999 godište.koštalo je 500 kuna.
 

reCenter

Član
Tu od
2 Srp 2011
Poruka
117
ja sam svoj motor nosio u osijek u tvornički servis i zamjenili su mi lanac i lančanike i brtve i podesili paljenje. moj je 1999 godište.koštalo je 500 kuna.

E da moj je iz 1988. Nazvat cu i ove iz tvornickog servisa da cujem sta misle o svemu.
 

reCenter

Član
Tu od
2 Srp 2011
Poruka
117
E da moj je iz 1988. Nazvat cu i ove iz tvornickog servisa da cujem sta misle o svemu.

Nazvao servis, kazu dovezite stroj mi ga pregledamo i kazemo vam sta treba raditi i koliko novaca, posteno.
Trgovina rezervnih djelova, skupo brate, npr. orig. remen u tvornici borovo, koja radi remenje za hondu, 30 i nest kuna, kod njih u mio-u duplo skuplji, ona mala spuzvica za zracni filter 40 kn. I inace strojevi i prikljuci u njihovoj tvor. trgovini za nijansu skuplji nego inace po trgovinama, bas i nema neke logike :|.

I jedno podpitanje, jesu li motori na f620 i na f450 isti? Tj. moze li se motor sa f450 bez problema pripasati na f620?
 

Žuti

Član
Tu od
29 Lis 2008
Poruka
609
Ja mislim da nisu isti , f620 je 6 ks , a mislim da je f450 4,5 ks :scratch
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,714
Nazvao servis, kazu dovezite stroj mi ga pregledamo i kazemo vam sta treba raditi i koliko novaca, posteno.
Trgovina rezervnih djelova, skupo brate, npr. orig. remen u tvornici borovo, koja radi remenje za hondu, 30 i nest kuna, kod njih u mio-u duplo skuplji, ona mala spuzvica za zracni filter 40 kn. I inace strojevi i prikljuci u njihovoj tvor. trgovini za nijansu skuplji nego inace po trgovinama, bas i nema neke logike :|.

I jedno podpitanje, jesu li motori na f620 i na f450 isti? Tj. moze li se motor sa f450 bez problema pripasati na f620?
po katalogu su motori isti g-200 3.7 kw ili 5 ks, ali mjenjači nisu isti pa mi se čini da pogonska remenica je drugačija ali i to se da riješit ako možeš povoljno kupit motor. to je moje mišljenje.
 
S

staffmen

Guest
bio sam danas u bauhausu tu u na jankomiru u Zagrebu.
imaju rasprodaju prikljuckaka za honde.

Roto kosa je sa 3200kn spustena na 1600.
utezi isto u pola cijene, zeljezni kotaci takoder, freza isto.

Na sve prikljucke je popust 50%.


ko ima hondu mislim da je ovo i vise nego dobra prilika.
 

klopa

Novi član
Tu od
26 Svi 2011
Poruka
23
pozdrav,kako se sada ponasa remen na Hondi,ja stalno imam problema sa prebrzim trosenjem remena,i jos nisam tacno siguran koji br remena ide.evo danas sam remenicu nosio da je malo tokar obradi,kaze da je tu negdje da nije losa,ali sam ipak malo skinuo na strugu dio vece remenice,jer mislim da mi na kultivatoru malo baca i da zakacinje remen za tu vecu remenicu,nisam jos namontirao ali cu uskooro,u pitanju nije pogonska.
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,714
pozdrav,kako se sada ponasa remen na Hondi,ja stalno imam problema sa prebrzim trosenjem remena,i jos nisam tacno siguran koji br remena ide.evo danas sam remenicu nosio da je malo tokar obradi,kaze da je tu negdje da nije losa,ali sam ipak malo skinuo na strugu dio vece remenice,jer mislim da mi na kultivatoru malo baca i da zakacinje remen za tu vecu remenicu,nisam jos namontirao ali cu uskooro,u pitanju nije pogonska.
gledo sam neki dan remen i za sada nema ni najmanjih oštečenja, to je taj navodno originalni remen 16.7x930, sad neznam zbog čega se remen još tako dobro drži jer sam i podešavao paralelnost remenica i pomaknuo jedan graničnik remena za koji mi se činilo da je preblizu remena.
 

klopa

Novi član
Tu od
26 Svi 2011
Poruka
23
gledo sam neki dan remen i za sada nema ni najmanjih oštečenja, to je taj navodno originalni remen 16.7x930, sad neznam zbog čega se remen još tako dobro drži jer sam i podešavao paralelnost remenica i pomaknuo jedan graničnik remena za koji mi se činilo da je preblizu remena.

da li je to zubcasti remen i je li tu postoje dva granicnika za remen,kod mene ima samo jedan a na slici sam vidio dva,pa mi nije najjasnije bas
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,714
da li je to zubcasti remen i je li tu postoje dva granicnika za remen,kod mene ima samo jedan a na slici sam vidio dva,pa mi nije najjasnije bas
nije zubčasti remen, probo sam ja i sa zubčastim i isto se brzo trošio, i u servisu su mi rekli da nikako zubčasti više ne stavljam. a graničnika kod mene ima dva i oni su na sporom prijenosu a ja sam čak više radio na brzom tako da mislim da mi ti graničnici nisu bili uzrok trošenja remena. mislim da podešenost remena treba biti idealna kolioko sam shvatio, znači grubo podešavanje treba napravit sa pomicanjem motora, a onda fino podešavanje na sajli kvačila na onoj matici za podešavanje.
 

klopa

Novi član
Tu od
26 Svi 2011
Poruka
23
sad vise neznam sta da radim,kod mene je na brzoj remenici stalno,a probao sam da stavim i na sporije pa mi nesto presporo se ucinilo,dal mozda stvarno ne treba na njoj da bude,mislim na sporijoj brzini,sumnjam malo i na onaj đavo kak se zove sto izlazi iz getribe a na njega se nabija remenica,dal se on sta moze razlokati tj.dal moze dobiti lufta,ili je mozda sama remenica pojedena,to mi kaze tokar,nema mesa na njoj da ga on moze malo istokariti,u svakom slucaju ti se zahvaljujem sto malo ovo komentarisemo,jer ja sam to nabavio i nikakvog iskustva oko toga nemam,nisam pokosio max.20 sati a pokidao sam 6-7 remenova,pozzz
 

klopa

Novi član
Tu od
26 Svi 2011
Poruka
23
pozdrav,jos uvijek nisam nasao taj remen 16,7x930,ovde kod nas ga nema,i koga god pitam kaze da to ne postoji,navodno svi stavljaju 17 x 930 ili 925,nosio sam jednu remenicu kod tokara i kaze da je ok,ovu drugu nisam mogao lako skinuti pa je nisam ni nosio,mada potrudicu se da i nju skinem i provjerim,elem,mislio sam ako vam nije problem ,da mi kupite jedan taj remen i da mi porukom posaljete da ste uzeli,ja bih sjeo u auto i dosao do Vinkovaca po to da izregulisem i da preuzmem,ili da mi date adresu gdje se nalazi ta trgovina ili servis,sta je vec,eventualno i njihov br telefona,moze i ime sajta ako imaju, pa bih ja kontaktirao njih da vidim da li imaju,da ne bih dzaba zapalio za Vinkovce,evo moj br mobitela 00387 65 970 589.hvala
 

reCenter

Član
Tu od
2 Srp 2011
Poruka
117
pozdrav,jos uvijek nisam nasao taj remen 16,7x930,ovde kod nas ga nema,i koga god pitam kaze da to ne postoji,navodno svi stavljaju 17 x 930 ili 925,nosio sam jednu remenicu kod tokara i kaze da je ok,ovu drugu nisam mogao lako skinuti pa je nisam ni nosio,mada potrudicu se da i nju skinem i provjerim,elem,mislio sam ako vam nije problem ,da mi kupite jedan taj remen i da mi porukom posaljete da ste uzeli,ja bih sjeo u auto i dosao do Vinkovaca po to da izregulisem i da preuzmem,ili da mi date adresu gdje se nalazi ta trgovina ili servis,sta je vec,eventualno i njihov br telefona,moze i ime sajta ako imaju, pa bih ja kontaktirao njih da vidim da li imaju,da ne bih dzaba zapalio za Vinkovce,evo moj br mobitela 00387 65 970 589.hvala

Remen odi kupi u tvornicu Borovo, kosta ti 30ak kuna odes samo u vrijeme radnog vremena - do 15 sati mislim, i rijesio si problem, oni rade bas za Hondu dakle taj 16,7.
A koja to trgovina u Vinkovcima prodaje djelove za f620?
 

klopa

Novi član
Tu od
26 Svi 2011
Poruka
23
izgleda da sam greskom poslao poruku vama,neznam za prodavnicu u Vinkovcima da ima,samo sam predpostavljao i greskom poslao vama poruku.ako ima u Vinkovcima ja bih dosao i kupio taj remen,.pozz
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,714
izgleda da sam greskom poslao poruku vama,neznam za prodavnicu u Vinkovcima da ima,samo sam predpostavljao i greskom poslao vama poruku.ako ima u Vinkovcima ja bih dosao i kupio taj remen,.pozz
u Vinkovcima nema servis i trgovina rez. djelova za mio honda a nema ni u Vukovarsko srijemskoj županiji , u Osijeku je broj telefona o31/514687 ili 031/514600 jedan je servis a jedan trgovina rez. djelova neznam točno koji je koji, a ima i u Bosni Gračanica-035/704284 i Gradačac 035/816174 ako vam nije daleko, oni bi isto trebali imat prodaju rez. djelova jer su zastupnici za mio honda , ima sve na stranici Mio Osijek, imaju i katalozi rez. djelova.
 

reCenter

Član
Tu od
2 Srp 2011
Poruka
117
izgleda da sam greskom poslao poruku vama,neznam za prodavnicu u Vinkovcima da ima,samo sam predpostavljao i greskom poslao vama poruku.ako ima u Vinkovcima ja bih dosao i kupio taj remen,.pozz

Nisi poslao poruku meni nego na forum :confused: ;) ... za remen ti rekoh, ako si vec planirao do Vinkovaca, produzi jos 20 km do Borova i tamo si kupi originalan remen, jer u Vinkovcima ionako neces naci nista, znam to jer sam nedavno i sam trazio.
 

Najnoviji postovi

Na vrh