• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

MIO Honda F600/620

oki198713

Član
Tu od
13 Srp 2010
Poruka
223
A da ti nisu sajle blokada L/D previše zategnute? Mio je to tak fino napravil da se blokirajući vijak sajle automatski špana i zateže od vibracije :(

Kod mene je bilo takvih zvukova radi toga, teško da je nešto otišlo u mjenjaču premlado je to... no možda materijal repa, nikad se nezna...

probavao sam i stezati i otpuštati sajle međutim opet isto s time da mi je počelo prije cc 2-3 dana flisati ulje na tome mjestu gdje sajle ulaze u mjenjač,znači jako malo ali crno ulje mi doslovno flisa iz toga dijela pa me interesira kada budem mogao dali je komplicirano rastaviti kučište mijenjača i sastaviti ga

Jel ima puno razlike između tvoje 630 i 620 modela ?

mislim da ti je jedina razlika u izradi ručki i što ti je na novima sigurnosno uključivanje i isključivanje kvačila,dok na starim tipama prebacuješ ručicu i na mome ti je hondin motor gx160 5,5ks dok na starijm tipovima nisam upoznat
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

pepapilar

Član
Tu od
12 Stu 2010
Poruka
271
Mislim da mi propušta lagano ulje iz getribe,
i to gore na remenici izlaza za pogon priključnih strojeva.
Jel se može promjeniti semering PTO vratila
a da se ne rastavlja getriba ?
 

pepapilar

Član
Tu od
12 Stu 2010
Poruka
271
Nije previše ulja, ali mi curi i na plastičnom čepu.
Zglajhan je navoj
i probavao sam pronaći taj čep, ali nigdje ga nema.
Ne paše od motora, probavao sam,
mada isto izgledaju, navoj je nešto drugačiji.

Jel zna netko da li paše od nečega drugog,
a da se još proizvodi pa da se može pronaći kao rezervni dio ?
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,717
Za prvu pomoč možeš na čep stavit komad najlonske vrečice i onda uvrnit čep.
Ja sam tako kod sebe stavio.
 

pepapilar

Član
Tu od
12 Stu 2010
Poruka
271
Izgleda da nejde više ni tako, već je netko to radio
pa je toliko zglajzan navoj
da više niti nema zuba na njemu.
Izgleda da bi više držalo da nabijem plutani čep,
al bojim se bilo što bez veze nabijatii unutra,
neka padne komad u getribu
imat ću problema zbog gluposti.
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,717
Probaj onda naći neki gumeni okrugli komad, da je malo širi od rupe i onda ga nagurat unutra. Možda gumeni prst za čerupaljke za piliće.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,543
Kod tokara da ti napravi čep od PVC (cca 30 kn).
Trebalo bi provjeriti odzračnik na mjenjaču !
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,543
Na vrhu mjenjača ispod nosača upravljača. Otpustiš ona dva vijka M10 dugačka (onaj prednji izvadiš a zadnji samo otpustiš i upravljač zarotiraš nazad).
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Malo danasnjeg posla oko 8000 m2 malo tvrdje zemlje, ali za kipora nema problema
007.jpg

009.jpg
 

Buba

Član
Tu od
29 Tra 2015
Poruka
43
Svaka čast!!!

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

denisvalesic

Član
Tu od
24 Svi 2016
Poruka
122
Re: MIO standard F-400

Molim pomoć.Kupio sam motokultivator F620 ove zime.(tip me izgleda dobro zasukao). U zadnje vrijeme primjetio sam da mi curi ulje negdje na mjenjaču ali nisam znao gdje,jel se sa motokultivatorom susrećem prvi put nisam ga nikad imao.Danas sam skuzio da ulje curi na kućuštu mjenjača.Zanima me od kojeg je materijala kučište dali se pukotina možda može zaljepiti ljepilom za metal ili se mora sve mjenjati i koliko bi koštalo.U prilog vam stavljam par slika molim pomoć:Unaprijed hvala https://s11.postimg.org/luikfuvrn/20170408_134637.jpg
https://s21.postimg.org/jv03iyi93/20170408_134648.jpg https://s28.postimg.org/vqg53eh99/20170408_134658.jpg https://s23.postimg.org/sdsioa3bf/20170408_134718.jpg
https://s24.postimg.org/b74ccbl7p/20170408_134718.jpg
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,975
Re: MIO standard F-400

Kučište je aluminijsko i trebalo bi ga zavariti a radi toga bi bilo poželjno rastaviti mjenjač.....
Trebal si uzeti onu, ono je bil stroj, a gledal sam malo cijene i cijena je bila ok.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,543
Re: MIO standard F-400

Baš je puknuto na nezgodnom mjestu. Razlog pucanje kućišta je vjerojatno prezategnutost remena ili je rađeno bez stabilizatora motora (veza između motora i mjenjača). Kod varenje treba paziti da se ne deformira kućište na spoju!

Ovo je F600 ! Pliz # MUHA, prebaciti u odgovarjuću temu.
 

tomislav0602

Novi član
Tu od
9 Tra 2017
Poruka
4
Lijep pozdrav svima. Novi sam na forumu te imam nekoliko pitanja vezano uz f620 pa molim pomoć.
Naglašavam da nemam neka iskustva ni u poljoprivredi ni u radu tih strojeva. Koristim predmetni mtk vec duzi niz godina, uglavnom za frezanje vrta. U posljednje vrijeme događa se da mtk nema snage kod hladnog motora. Znaci kad ga upalim, krenm kopati u drugoj brzini, on se "gusi" i gasi se. Problem nestaje kad se motor ugrije. Također sam primjetio da iz motora izlazi topli zrak i sa suprotne strane auspuha, na samo kod izlaza predviđenog za ispuh. O cemu bi se moglo raditi? Samo da naglasim da od servisa na mtk svake godine zamjenim motorno ulje, svjecicu te provjerim filter dok svake druge mjenjam i ulje za transmisiju. To je uglavnom to od poslova koje na njemu radim i do sad je sve funkcioniralo.
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,717
Dali ti topli zrak izlazi sa druge i kad je motor ugrijan, ili samo kad je motor hladan?
 

Najnoviji postovi

Na vrh