• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

MIO Honda F600/620

antondj

Dobro znana faca
Tu od
30 Kol 2015
Poruka
726
20180113_134601_zpsw3ty3ygp.jpg


Kupio sam plug prekretac. Nisam nikad orao. Imam zeljezne kotace sa utezima. Ima li tko kakav savjet kako orati? Treba li prednji uteg? U kojoj brzini?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

mali.alen

Član
Tu od
13 Kol 2012
Poruka
452
Ja sam orao običnim plugom (nije prekretač). Prva brza. Ja sam orao sa gumenim kotačima s utezima i koristio prednji uteg
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,717
Ja sa njim ogrčem vinograd, namjenjen je za vađenje krompira , on baca zemlju daleko, (ne okreče zemlju kao pravi plug za oranje) nije ga loše imati jer je cjena povoljna.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,544
Dobar plug, ima za regulirat nagib napred - nazad i za rotirat lijervo - desno.

Priključak ne odgovara za Hondu, a i preveliki zalogaj za nju.

Taj plug bi mogao odgovarati za neki malo jači i robusniji mtk (cca 10 KS) npr. Labin.
 

sumadinac

Član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
815
Ja sam plug sam napravio bila je i proba danas i gde je meksa zemlja i nema trave lepo ore.Ima mogucnost podesavanja napred-nazad gore-dole i levo-desno raonik je od 2 motike sa freze a ostalo uradjeno od materijala koji je se tog dana nasao na lokalnom otpadu














 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,544
Jednostavno i da bude funkcionalno, jedino da si mu još napravio da se može štelat bočni nagib (sad je on fiksan, koliko sam skužio).
 

sumadinac

Član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
815
Ima i mogustnost bocnog nagiba i to i 3 tacke,donji saf je fiksan a pomocu gorenjeg ga je moguce zakosavati,bocni nagib mi je neohodan zbog ogrataca za krompir kojeg sam takodje napravio pa da bi mogao i njega i plug na isti ram kaciti.



 

putnicara

Član
Tu od
27 Velj 2013
Poruka
291
Dobro je napravljeno, ali mislim da sad nemas potrebe za tim kad imas holdera, a holder bi taj plug polomio u 50 m, ne pitaj me kako znam
 

mark007

Član
Tu od
28 Pro 2017
Poruka
63
Pozdrav.
Dali je netko imao iskustva s pumpom za vodu koja se montira na mio f620.
Zanimaju me iskustva?
 

Prilozi

  • Screenshot_20180203-135608.jpg
    Screenshot_20180203-135608.jpg
    16.9 KB · Pregleda: 58

rusba

Novi član
Tu od
5 Velj 2018
Poruka
2
pozdrav imam hondu f600 kupljena nedavno i gore na getribi ispod volana je bio šaraf sa rupom kroz koju je curilo ulje i ja sam ga uklonio i stavio novi bez rupe.dal treba biti takav šaraf iline jer mi je glupo da ulje van curi u vožnji
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,544
A si možda kojim slučajem kontrolirao nivo ulja u mjenjaču i koje je ulje unutra ?

Taj šuplji vijak je odušak, ako ti na tu rupu ide ulje znači da ga ima previše ili je neodgovarajuće ulje u mjenjaču.
 

mark007

Član
Tu od
28 Pro 2017
Poruka
63
Pozdrav. Znam da je bilo dosta govora o ulju koji ide u motor.
Iman hondu f606 sa dizel motor yanmar l60.
Dali ovo ulje odgovara za njega.
Slika u prilogu.
Lp
 

Prilozi

  • 20180214_153542.jpg
    20180214_153542.jpg
    44.5 KB · Pregleda: 48

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,976
A kaj bu delal s njom po zimi? Naročito na lokaciju odakle dolazi..... ja sam svoju trebal prošlu zimu jednom i onaj dan sam se zaklel da ide anaser gore.... imam skoro sve djelove ali nemam volje.
Naravno da je upalila ali drugi dan, nakon kaj se preko noči utoplila kraj peči.
Ulje u njoj je prvo kaj je došlo pod ruku, mislim super 3 ili eventualno 5. A trebal bi ga i prije sezone promjeniti...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,976
Ja sam nabavil od Yanmara, a napasat se more kojekakav ako je isti korak zuba s vjencem kojeg napašeš gore.
Imam i tu soluciju skoro spremnu, treba samo malo poraditi na zamajcu, to bu možda išlo na benzinca, samo kad :icon_redface:
 

Najnoviji postovi

Na vrh