• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

MIO Honda F600/620

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,717
Ovaj zamjenski motor Loncin gx200 me svaki put iznenadi sa malom potrošnjom, ali ovo danas je rekord ,pola litre benzina za dva sata ne baš lagane košnje.
Sve pohvale inženjerima:icon_pray:
 

deangggalli

Član
Tu od
9 Svi 2018
Poruka
89
Postovanje, ako bi netko bio dobar da mi izmjeri na kojoj visini je početak kačila kad je kultivator u ravnom položaju. gdje ide pin. OD PODA DO POČETKA KAČILA. Varim si kacilo za nogar od mio f620 na jednoj drugoj kopačici. Volio bi da mi je na istoj visi
L4ozLPDhmX41BqEA8
ni. Hvala

https://photos.google.com/share/AF1...?key=LUI5Y1I5aU53OTZQOFZnOXFFWndlZWo4cWlpQTFn
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

antondj

Dobro znana faca
Tu od
30 Kol 2015
Poruka
726
procurio mi je mjenjač u visi poteznice za prikljucke. nije jako, mozda pola deca u dva dana dok stoji. kako ce se mjenjac rastavljati, trebam li jos nesto promjeniti? osovine su suhe.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,543
Ako otvaraš mjenjač (samo radi zamjene brtve kućišta) onda možeš skinuti samo desnu polutku kućišta (tako da ti zupčanici ostanu na svom mjestu). I kako kažeš da ne pušta na semerinzima, drugo ne treba niš mijenjati, osim da provjeriš semering na toj skinutoj polutci i one ležajeve najviše.
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,717
Da to je desna polutka, na ljevoj je birač brzina i viljuške.
I napravi si nekakav drveni stalak i izbuši rupe za osovinu točka i još jednu rupu za osovinu mjenjača, da ti bude lakše radit i dati se nebi cjeli mjenjač rasuo.
Osovine moraju ostat na ljevoj polutki( donjoj) kad budeš dizao desnu polutku.
I još možeš odmah pogledati viljuške, da nisu možda potrošene.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,543
Možeš i uzeti jedno drvo (kvadratno 20 x 20 cm) i položiti mjenjač na njega (tako da ti pogonska osovina i polužje birač brzina ne dodiruju stol), i polako odigneš desnu polutku kućišta i paziš da ti zupčanici i osovine ostanu na svom mjestu. Jedino će ti se pomaknuti zupčanik i opruga spojke.
 

antondj

Dobro znana faca
Tu od
30 Kol 2015
Poruka
726
hvala na preporukama. htio sam zamjeniti gumice na osovinama od kvacila. u mio standardu ih nemaju.
postoje li neke univerzalne? mislim na one koje se kupe u kompletu.
 

deangggalli

Član
Tu od
9 Svi 2018
Poruka
89
Pozdrav.Koja je tocna dimenzija seterokute osovine kotaca od f620? Saznao od f400-ice. Radim neke preinake. hvala
 
Posljednje uređivanje:

deangggalli

Član
Tu od
9 Svi 2018
Poruka
89
Pozdrav. Imam priliku uzeti hondu f620y, pa me sad zanima koja je razlika izmedju f600, f620 i f620y. I na šta trebam pripaziti tj pogledati prije kupnje. Hvala unaprijed
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,543
Razlika je da f620 ima Dellortov karburator i vanjsku bobinu (ostalo je isto). Zavisi u kakvom stanju je radnom ili je bila više vremena van upotrebe? Samo pogledaj šalicu karburatora i da li je zauljen motor ispod karburatora i škariga. Da i prije svega kakvo je ulje u motoru (koliko ga ima), ulje u mjenjaču, da li su vlažne pogonske osovine itd....
 

deangggalli

Član
Tu od
9 Svi 2018
Poruka
89
Je li godišta rade kakvu razliku, Šta je taj Y? Znaci, trebalo bi biti sve suho tj. da ne slini ili je je bolje da je zauljen malo?

Kaze decko da je mjenjac novi.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,717
Stavi neki link ako je sa oglasnika, 600 su prijeratne serije ili poslje nekoliko godina jer bilo je sigurno zaliha, i trebale bi biti kvalitetnije, normalno ako su sačuvane. Iako ni ove 620 nisu loše.
 

mali.alen

Član
Tu od
13 Kol 2012
Poruka
452
Razlika je da f620 ima Dellortov karburator i vanjsku bobinu (ostalo je isto). Zavisi u kakvom stanju je radnom ili je bila više vremena van upotrebe? Samo pogledaj šalicu karburatora i da li je zauljen motor ispod karburatora i škariga. Da i prije svega kakvo je ulje u motoru (koliko ga ima), ulje u mjenjaču, da li su vlažne pogonske osovine itd....

Kod mene na f 620 japanski karburator
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,543
Pa moguće je zašto ne (vjerojatno se na određene serije ugrađivali ti krb.), ili moguće prema godištu izrade.

Nekako po logici da su starija godišta sa japanskim a novija sa dellortom, prijelaz tamo negdje 91 - 92 (promijene).

A, da li ta tvoja ima spojene ručke ?
 

Najnoviji postovi

Na vrh