• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

MIO Honda F600/620

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,493
Ovi novi su stvarno smeće, neke isporuke skroz neupotrebljivi, a neke onako malo bolje.
A što se može očekivati od proizvoda kojemu je prizvođačka cijena 1,4 eura = 10, 54 kn !
 

madarHR

Član
Tu od
21 Ruj 2018
Poruka
30
Koje ulje nalijevate u motor a koje u getribu? Rečeno mi je da ide isto. E sad dali 10W-40 ili neko drugo. Te dali je bolje nalijevati mineralno, sintetičko ili polusintetičko ulje, navodno je mineralno bolje za starije 4-taktne motore
 

xexe

Novi član
Tu od
5 Ožu 2019
Poruka
3
pozdrav
Treba mi pomoc oko honde f620
Nedavno sam dosao u posed honde f620, delortov karburator, 99 godiste.
Bio mu pukao karburator na spoju gde se sarafi za motor pa sam uzeo novi u Osijeku. Stavio novu original svecicu i upalio i radi. Motor nov, nije radio nest malo samo.
Ali posto nisam ja skidao karburator vec sam dobio sve tako rastavljeno pa ne znam sad kako tacno povezat one sve oprugice na karburatoru posto mi ne prima gas preko sajle bas najbolje ali kad mu direkt na karburatoru dam gas onda sve ok. I kako se cok povezuje, ne vidim nigde da ga mogu povezati.
Pa ako neko ima takav karburator pa da mi poslika sve to ako bi bio ljubazan i da mi skrati muke :)
I jos jedna molba. jel ima neki link sa uputama za hondu f620 jer nisam dobio uputstva i ne mogu da ih nadjem na netu a ovde sam procitao oko 70 strana ove teme i bilo je par linkova za upute ali ni jedan ne radi.
hvala
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,701
Imam rastavljen motor, mogu ti poslikat karburator i polužje ako se nitko drugi ne javi.
 

xexe

Novi član
Tu od
5 Ožu 2019
Poruka
3
Ajd please. bio bih ti zahvalan. samo tu par slika oko karburatora da vidim kako je sve povezano sa oprugicama.
moj je motor g200.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

xexe

Novi član
Tu od
5 Ožu 2019
Poruka
3
hvala puno.
fali mi onaj pleh gde pise choke i rucica koja povlaci cok ali to nije problem.
bacit cu uskoro koju sliku od honde i prikljucka :)
 

madarHR

Član
Tu od
21 Ruj 2018
Poruka
30
Pozdrav! Polako mi kaplje i pušta ulje s getribe radi se naravno o semeringu osovine. Probao sam ga danas zamijeniti ali sam skuzio nazalost da moram maknut cijelu getribu od nosača na kojem je i motor da bih mogao skinuti štitnik i doći do semeringa. Interesira me što sve točno moram učiniti i koliko je teško odvojiti getribu dovoljno da se skine štitnik i zamijeni semering ako se uopće on i može zamijeniti bez otvaranja kučišta getribe.
 

Prilozi

  • slika 1.jpg
    slika 1.jpg
    28.8 KB · Pregleda: 45
  • slika 2.jpg
    slika 2.jpg
    34.1 KB · Pregleda: 49
  • slika 3.jpg
    slika 3.jpg
    29.8 KB · Pregleda: 46

mali.alen

Član
Tu od
13 Kol 2012
Poruka
452
Skine se motor i nosač motora. Zatim skineš zaštitne limove i onda dolaziš do semeringa. Može ga se promijeniti izvana.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,493
Ispusti svo ulje iz mjenjača, skini remen, demontiraj natezač remena, odvidaj vijak veznog lima i sva tri vijka koja drže nosač motora, motor sa nosačem podloži i malo ga odmakni napred da možeš skinuti zaštitne limove. I eto te kad semeringa. Kod skidanja prstena sa semerinzima pazi da što manje oštetiš prstenove (ako budeš išao na verziju mijenjanja semeringa sa postojećim prstenom).

Nema potrebe skidat motor sa nosača.
 

Ibro1969

Novi član
Tu od
17 Ožu 2019
Poruka
1
Poštovanje,
Da ne otvaram novu temu, postavit ću pitanje ovdje
Kupio sam Hondinu kosačicu, benzinka, model minieffe 502 rm pa me zanima da li postoji mogućnost postavljanja kose sa šiljcima i koje su mogućnosti
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,701
Evo da odgovorim ja, iako nemam i nisam vidio u živo taku kosilicu.
Pod šiljke vj. misliš na prste kao što je na mio-standard strižnoj kosilici i kao što je na traktorskim kosilicama.
Probaj vidit ako ti susjed ili poznanik ima koji komad tih šiljaka pa probaj dali bi se dalo pripasat.
Ili ako imaš neku trgovinu pa pitaj da ti posude koji komad tih šiljaka da probaš.
 

deangalli

Član
Tu od
9 Svi 2018
Poruka
89
Rastavio sam mjenjac da mogu brtvu promjenit. Ali imam problem vraćanja poklopca. Ima li kakva caka za vraćanje.
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,701
Ako si samo poklopac digao i drugo ništa nisi dirao, jedino moguče je da nisi polugu blokade zakrenuo tako da može vilica u mjenjaču uskočit na svoje mjesto .
Ako si to dobro napravio onda ti vani poluge blokade zapinju jedna za drugu i nemožeš zato poklopac do kraja postaviti, moraš samo malo jednim prstom "prebaciti"jednu polugu preko druge, i onda poklopac sjeda na svoje mjesto.
 

deangalli

Član
Tu od
9 Svi 2018
Poruka
89
Da, te poluge su me zezale. Na kraju sam skinuo lezaj i stavio u utor poklopca tako mi je bilo lakse ubaciti vilicu i poluge prebaciti. Namucio sam se ali sam uspio. Postoji li inače gdje shema za slaganje tih zubčanika i ležajeva.
 
Na vrh