• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

MIO Honda F600/620

madarHR

Član
Tu od
21 Ruj 2018
Poruka
30
ralo 1.jpg
razgrtac-080320190922139862.jpg


Pozdrav! Imam pitanje u vezi rala (dubinomjer) za motike te rala na plugu razgrtaču.

1. Slika - Ako pomaknem crveno označeni dio bolje prema gore u odnos na žuto označeni dio koji se montira na frezu dali sam smanjio ili povećao dubinu frezanja? Prema mojem pomicanjem prema gore smanjujem maksimalnu dubinu frezanja ali nisam siguran.

2. Slika - Tu bi pak trebalo biti obratno ako zeleno označeni dio pomaknem prema dolje u odnosu na plug onda sam smanjio maksimalnu dubinu koju plug može postići?
 

pepapilar

Član
Tu od
12 Stu 2010
Poruka
271
Krenuo danas malo pripremit stroj i vidim da mu fali cca deci ulja u getribi. Sumnjam da pusta na semeringu pto vratila jer ne curi jako i čitava ta strana je masna.
Jel zna netko tko je raskopavao getribu može li se ovaj semering zamjeniti izvana?
 

Prilozi

  • F1D5E88A-7020-483D-B670-1CA8A751DD25.jpeg
    F1D5E88A-7020-483D-B670-1CA8A751DD25.jpeg
    94.5 KB · Pregleda: 25

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,701
Raskapao sam getribu i mijenjao ležaje, ali semering nisam mijenjao.
Jedan deci, to nije puno ulja u odnosu da u mjenjač ide 3.5 litre ulja.
Upali stroj, stavi ručicu mjenjača u ler i onda uključi kvačilo i prati dali curka na semeringu, (malo nagni mtk na tu stranu) dok pratiš.
 

pepapilar

Član
Tu od
12 Stu 2010
Poruka
271
Ustvari uopće nisam siguran da tu curi. Vidi se da je odozgora jer da je dolje na motikama onda bi gore bilo valjda suho. Danas sam oprao sve pa ću sad pripazit otkuda curi. Već dugo se spremam da ga rasturim skroz jer imam problem i sa upravljanjem ne hvata uvijek kad stisneš ručke.
Ovo je slika s prednje strane i tu je bio sav zauljen.
 

Prilozi

  • 67D8525A-444E-48E3-B905-8E784847A3E0.jpeg
    67D8525A-444E-48E3-B905-8E784847A3E0.jpeg
    102.2 KB · Pregleda: 31

pepapilar

Član
Tu od
12 Stu 2010
Poruka
271
U mjenjaču je INA delta 5.
Brgud što su simptomi ako se odušak začepi ?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

madarHR

Član
Tu od
21 Ruj 2018
Poruka
30
To nije kapanje iz semeringa. Ja sam nedavno mijenjao semeringe osovine i getriba je bila nauljena skroz odispod i malo je kapalo i po podu.
Uglavnom kod mene se semerinzi nisu mogli promjeniti izvana, bili su previše zapečeni jer nikad nisu bili mjenjani pa ih je nemoguće bilo povući van. Moralo se ići na rastvaranje getribe i izbijanje iznutra. Naravno morao sam i kupiti novi dihtung getribe jer stari nakon otvaranja više nije bio upotrebljiv.
 

pepapilar

Član
Tu od
12 Stu 2010
Poruka
271
Znam da sam prije vidio negdje video zapis kako čovjek sklapa kompletno getribu za 620.
Mislim da je to bila snimka iz tvornice ili nekog servisa.
Ali sad nigdje ne mogu naći taj video.
Zna li netko link?
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,701
Video je maknut sa you tubea.
Znam čovjeka čiji je.
Pitao sam ga hoće li ga ponovo postaviti, rekao je da ne zna.
 

pepapilar

Član
Tu od
12 Stu 2010
Poruka
271
Skužio sam gdje curi ulje. Na vilicama na koje se kvače sajle za upravljanje lijevo-desno, na njihovim osovinicama imaju prstenasti dihtunzi. Jedan je izbačen dosta prema van i tu curi ulje. Uspio sam ga ugurati nazad ali pitanje je što je uzrok da ga je izbacilo tako iz ležišta. Ove vilice nemaju nikakve vijke sa vanjske strane. Ima li netko kakav savjet u vezi toga?

Evo slika, označeno je strelicom gdje curi.
 

Prilozi

  • mio22.jpg
    mio22.jpg
    71 KB · Pregleda: 36

mali.alen

Član
Tu od
13 Kol 2012
Poruka
452
I kod mene tu malo masti ali toliko malo da u tri godine nisam morao dolijevati ulje. Mrvicu je ispod čepa. Jedino što je ružno za vidjet.
 

pepapilar

Član
Tu od
12 Stu 2010
Poruka
271
Uspio sam nagurati prsten natrag u utor, osušio sam sve i sada više ne slini ulje.
Ali pitanje je zašto je uopće izašao van i vrlo vjerojatno će ponovo kad stroj bude u intenzivnom radu.
 

fergomil

Aktivni član
Tu od
2 Ožu 2019
Poruka
257
Provjerite dali ta vilica ima lufta unutra-van. Po nekakvoj logici nešto mora držati taj prsten na svojem mjestu, dali je to nekakva pločica, distancijer ili sama poluga. Ako ima lufta to bi moralo značiti, iako ja nisam to nikad rastavljao, da unutar getribe postoji neka matica ili slično, što drži tu vilicu na svojem mjestu, pa bi je trebalo pritegnuti da se anulira taj luft a time bi i prsten ostao na svojem mjestu. Ali prije svega bilo bi dobro imati nacrt tih djelova da se vidi dali na tom djelu postoji neka pločica koja je tokom rada možda pukla i otpala.
 

deangalli

Član
Tu od
9 Svi 2018
Poruka
89
Pitanje o vučnoj frezi. Kako sam je rastavio, izbrusio nanovo složio, nova mast ulje. Nikako da naštelam ručku uključivanja. Ako je pretegnem ne vrte noževi. Ako vidu previše otpustim onda ručka skakuče. U nekoj sredini radi ali povremeno skakuče. Bojim se da mi nešto ne polomi. Je li ima neko štelanje te ručke. Freza je normalno radila. Nisam ništa prčkao niti otvarao.
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,701
Možda ti je opruga ispala kad si rastavljao frezu, ili neki drugi dio.
Pogledat ću ti ja na svojoj koliko je matica zategnuta.
 

deangalli

Član
Tu od
9 Svi 2018
Poruka
89
Sad sam stavio maticu prema prijašnjim slikama i kad ukopčam je ok ali ka iskopčam ručka vibrira pa je moram još 5mm pomaknuti da ne vribtira

Poigrat cu se još malo
 

Najnoviji postovi

Na vrh