• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

MIO Honda F600/620

deangalli

Član
Tu od
9 Svi 2018
Poruka
89
Kupujem remen za mio 620. Imao sam 930 i 950x17. Sad trazim neki kvalitetniji pa sam naisao na stranicu gdje ima, Remen Honda F600/SB38 - 16,7 x 996 La, ali mi se čini to malo predugačko. Jer baš tražim 16.7mm. Zna li netko gdje ima neki ali da je 16,7mm. I je li paše jedan remen na obje remenice jer neki kazu da mora biti duzi za sporohodno, a za brže kraći remen. lp
 

pepapilar

Član
Tu od
12 Stu 2010
Poruka
271
Kad već pričate o remenu,
zna li itko zašto su uopće išli na tako nestandardnu dimenziju ?
Ima li nekakav razlog za to ?
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,700

Teško je naći 16,7mm, a neki kažu da dosta znači usporedno sa 17mm.
Po cijeni nije to neki kvalitetni remen, ali ima iznimaka....
Danas nisam stigao, poslikat ću ti svoj remen, oko 120 kuna je bio, preko 100 sati je odradio ali teških uvjeta, kreni stani kod košnje a to je najgore za remen.I još vozi a drugi novi je u pripremi.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,489
Remen 17x950Li (izmjerena širina leđa 16 mm, izmjerena dužina 1020 La), predug.
IMG_20190611_113016[1].jpg

Remen SKF BX37 (širina u leđima 17 mm, izmjerena dužina 1010 La). Pošto je taj remen u leđima širok stvarnih 17 mm (ne upadne u remenicu kao remen koji je 16 mm u leđima). Na ovoj slici se lijepo vidi kako nasjeda na remenicu.

IMG_20190611_113343[1].jpg

Tu je montiran remen Borovo 17x996 La (izmjerena širina leđa 16mm). Vidi se na slici koliko upada u remenicu. Znači da je ovaj remen bilo lakše dobiti da kvačilo dobro odvaja i funkcionira. Ali to ne znači da je taj remen najbolji (što se tiče kvalitete i trajanja).

IMG_20190611_112610[1].jpg

PS Ako se montira ovaj remen kojeg je #MUHA linkao B36, biti će prekratak (jer pliće upada u remenicu).
 
Posljednje uređivanje:

deangalli

Član
Tu od
9 Svi 2018
Poruka
89
940x17 je taj. Malo ću narihtati pomicanjem motora. 47kn dodje. To je ista duzina kao od Dražena ja mislim.
20827

Ima li neka fora kako naštelati savršeno remen ili je ono cca "kao što piše na poklopcu"
 
Posljednje uređivanje:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,797
Idealno je kad odvaja, a ne klizi.
Ovaj remen s slike je usukan i trebalo bu mu jedno vreme da omekani pa ga tek onda možeš naštelati da bude savršeno.

Na mojoj je lani ili predlani napokon otišel onaj orginalni pa sam uzel naj jeftinijeg 17 koji je bil dostupan u dučanu i stavil ga gore bez štelanja. U početku je malo lošije odvajal ali nakon par poslova se prilagodil i tak je dan danas gore. Posto je gore poklopac sam bog zna u kakvom je stanju.
 

deangalli

Član
Tu od
9 Svi 2018
Poruka
89
Trebam info. Treba mi dimenzija navoja M i duzina, vijak ručke vučne freze. Bio sam u Istri a zaboravio izmjeriti, pa ako nekome nije teško da mi izmjeri jer radim si neku naruđbu pa da si to stavim. Hvala
20857
 

madarHR

Član
Tu od
21 Ruj 2018
Poruka
30
Imam još jedno frezanje za obavit pa moram pripremiti svoju hondu za mirovanje do proljeća druge godine.
E sad planiram napraviti slijedeće:

1. Očistiti filter zraka (onaj koji je u ulju) sa benzinom te zamijeniti ulje u posudici filtera zraka
2. Odšrafiti donji dio karburatora koji je star oko godinu dana te očistiti tu šalicu
3. Očistiti taložnik rezervoara kraj pipice
4. Natočiti benzinom rezerevoar do vrha da spriječim koroziju preko zime
5.Očistiti svijećicu od čađe ako je ima

Ulje u motoru mislim kompletno mijenjati na proljeće staro je 1 godinu (Ina Delta 5) kao i ulje u getribi ali to nebi ipak mijenjao jos barem 1 godinu.

E sad je li to dovoljno ili treba još nešto uraditi te dali je ovo navedeno ispravno. Također isplati li se paliti frezu reda radi preko zime 1 put na tjedan te utječe li to loše na motor i karburator i ima li smisla uopće to raditi?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,797
Sve kaj si napisal je po mojem mišljenju dobro. Jedino mislim da je motor dovoljno upaliti jednom mjesečno i ostaviti ga desetak minuta da odradi.
I ja bi isto tak trebal napraviti ali naravno da nebum ko ni svake jeseni i opet bum na prolječe boga molil da upali
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,489
Dobro si sročio sve ono što bi svatko trebao napraviti u sezoni ne korištenja mtk. Za povremeno paljenje motora u zimsko periodu bilo bi dovoljno ga paliti 3 - 4 puta (ali i neće mu škoditi i češće paljenje). A i ne bi ga trebalo uopće paliti (u periodu mirovanja), ako možeš skužiti (potezanjem špage) kad je klip u GMT. U tom slučaju je cilindar nauljen (i tako je zaštićen od eventualnog korodiranja).
Ulje u mjenjaču (ako mtk koristiš) za manje potrebe ne treba mijenjati 4 - 5 godina.
 

Patrik

Aktivni član
Premium
Tu od
15 Kol 2007
Poruka
717
Evo i pridošlice kod mene za frezanje maslina i ponekad u vrtu. kupljena od prvog vlasnika, 91 godište, dosta opreme.
Danas zamjenio ulje u mjenjaču, motoru i filteru, te naručeni neki dijelovi tipa remen, spužvica filtera te sajle za gas.
Imat cem vjerovatno pitanja ali za sada radi ko bubica.









 

Patrik

Aktivni član
Premium
Tu od
15 Kol 2007
Poruka
717
Da, malo cijenkanja i pustio covijek da mu ne stoji bez veze. Inace ga njegov pokojni tata kupio za nedaj bože 1998 god.
Upalio ga je ispred mene punog prašine i sa malo nove benzine.
 

Najnoviji postovi

Na vrh