• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

MIO Honda F600/620

zziga

Novi član
Tu od
13 Sij 2014
Poruka
9
Ja mislim da bi trebala odgovarati.
Razlika između 620 i 630 bi trebala biti samo što 620 nosi g-200 motor, a 630 gx - 160 motor.
Mjenjači bi trebali biti isti, pa bi i pogonska remenica na jednom i drugom motoru trebala biti na bregastoj.
Dali si pogonski remen postavio na spori prijenos?
Prijatelju motor od 600 i 620 ima u sebi reduktor na 1600 oktretaja a motor od 630 je noviji i ima 3000 a drugačiju getribu.
sve ćeš tako polomiti.
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,701
Napisao sam da mislim, to znači da nisam siguran u tu tvrdnju.
Evo ti si se javio sa sigurnim podatkom, a to smo i čekali.
Jel možeš poslikat 630 ako ga posjeduješ, prijenos i priključke i tako to?
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,701
Sad zvao čovjeka koji servisira honde i kaže da honda 630 ima izvod pogonske remenice direktno na radilici i da u mjenjaču ima jedan dodatni zubčanik koji reducira okretaje, i da vučna freza od honde 620 mora odgovarati na hondu 630.
A "mikidragi" kaže da je kod njega motor sa reduktorom, sad mi ništa nije jasno.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,489
Ako je tome tako, onda je taj zupčanik dodan u mjenjaču poslije vratila praznog hoda (tako da reducira okretaje na pogonskoj osovini). Tako da na taj način noževi se okreću brzinom kao kod F600 (kad je remen na brzima). A to znači da ako se stave kotači umjesto kopačica mtk će se kretati prebrzo (da se može koristit vučena freza). To je jedno. I drugo pogon za frezu ide direktno na vratilo praznog hoda. A to znači da pogonjena remenica se vrti istom brzinom kao i lančanik za pogon freze.
Zaključak je da su pogonski kotači i pogon freze prebrzi!

Ovaj post je napišen samo na osnovu prethodnih postova i prema tome ne mora biti da je tome tako!
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,701
Ako je to tako, pogon freze je prebrz jer gonjena osovina(remenica)i pogon kardana su jedna osovina.
Pogonski kotači nebi bili prebrzi jer taj dodatni zubčanik ako postoji reducira okretaje i dobiva se brzina kao i 620 i 600.
Treba to sve dobro provjerit još.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,489
E neće biti, jer taj zupčanik ne postoji (kao takav)! Da bi taj mtk mogao raditi sa vučenom frezom mora imati spore, a to vjerojatno nema.
 

gasans

Član
Tu od
25 Ožu 2017
Poruka
51
MOTOKULTIVATOR F-630
Tip motora: HONDA GX-160 ,benzinski, četverotaktni, jednocilindrični
Obujam: 163 cm³
Spojka: zatezni remen
Mjenjač: 2x (3 brzine naprijed i 1 nazad)
23224

Fabricki nema reduktor,remenica na radilici.
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,701
Ako je tvoj mtk. jel možeš izmjerit promjer pogonske i gonjene remenice(dovoljno je samo na vanjskoj strani prvi kanal promjer da izmjeriš)
čini mi se da su tvornički smanjili pogonsku remenicu a povečali gonjenu remenicu i tako reducirali okretaje. Ali može biti i da na slici se čini da je tako.
Evo sad sam išao izmjeriti na hondi 620 i promjer vanjskog kanala pogonske remenice je 14cm, promjer vanjskog kanala gonjene remenice je 12 cm. Na slici je očigledno da je na hondi 630 pogonska remenica manja od gonjene remenice.
To sam i mislio da su tako reducirali okretaje.
 
Posljednje uređivanje:

gasans

Član
Tu od
25 Ožu 2017
Poruka
51
Nije moj, prednja na radilici su ista oba kanala a na menjacu veci i manji.I meni treba taj podatak onda bi resili zamenski motor.
 

Rera

Novi član
Tu od
16 Velj 2018
Poruka
8
Raskapao sam getribu i mijenjao ležaje, ali semering nisam mijenjao.
Jedan deci, to nije puno ulja u odnosu da u mjenjač ide 3.5 litre ulja.
Upali stroj, stavi ručicu mjenjača u ler i onda uključi kvačilo i prati dali curka na semeringu, (malo nagni mtk na tu stranu) dok pratiš.
U koju getribu ide 3.5 litre ulja honda f620??? G200
Ja taman iz ovlaštenog servisa honda lik mi proda 2 litre ulja da ide u getribu?

Promjenio sva ulja novo gorivo i svjećica upalila od prve zadnji puta sam je kod prijašnjeg vlasnika samo upalio 2001g ,danas vožnja cijeli dan
Jel se sićaš koliko ulja ide u getribu, a koliko u motor? Iman istu pa bi je malo dovea u red...hvala
 
Na vrh