• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

MIO Honda F600/620

antondj

Dobro znana faca
Tu od
30 Kol 2015
Poruka
722
Remen je na sporim brzinama, znaci treba ga prebaciti na druge remenice. Raspored motika ima na forumu. Ja sam stavio prije nekoliko godina
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,495
Uradio sam slicno ko sa slike sto je @brgud postavio, nije indeticno hagagag, funkcionise, frezo sam sa vucno frezom, radi dobro je, imam u planu uzimat i striznu kosu, pa cemo vidjet kako ce se ponasat granicnici kad se prebaci remen na brze brzine, nisam dns sliko, bice slike u utorak, hvala opet na pomoci

Za raditi sa vučenom frezom i kosom trebaju ti spore brzine a ti ih nemaš! 🤔
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,701
Brgud se malo šali. Tako je vučna freza radi na sporom prijenosu.
Strižna kosilica treba raditi na brzom prijenosu.
Kod honde jedino vučna freza i možda vadilica krompira, nisam siguran rade na sporom prijenosu. Svi ostali priključci koji koriste kardan bi trebali raditi na brzom prijenosu.
 

Zoltan1313

Novi član
Tu od
9 Svi 2020
Poruka
26
Hvala kolega na konkretnom odgovoru.i dalje nemogu naci slike rasporeda moticica pa ako nekome nije tesko neka objavi sliku.l.p
 

antondj

Dobro znana faca
Tu od
30 Kol 2015
Poruka
722
20200518_223318.jpg

Bitno je kada kopacice ulaze u zemlju da ide prva, druga pa treca, po crvenoj liniji
 

borg_1

Novi član
Tu od
19 Svi 2020
Poruka
1
hi

Da li neko zna kako se mijenja ulje u mjenjacu na frezi mio standard f600

lijep pozdrav
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,701
Ostavi frezu na suncu par sati da se ulje zagrije, tako će ulje brže isteći a i bolje će povući sitne opiljke sa dna mjenjača.
Ispuštanje ulja se vrši odvijanjem vijka na dnu mjenjača.
Kada ulje počme teći onda odviti plastični čep za ulijevanje ulja na gornjoj desnoj strani mjenjača, da ulje lakše izađe.
Kada svo ulje isteče zavrnuti vijak na dnu mjenjača,(nepretezati vijak)paziti i na metalnu brtvu vijka.
Pronači lijevak i crijevo odgovarajuče debljine koje može ući u otvor za ulijevanje ulja.
Uliti 3.5 litre ulja motornog bilo kojeg.
Zavrnuti plastični čep u otvor za ulijevanje ulja, lagano.
Sa ovime bi postupak izmjene ulja bio završen.
 

Nikola90

Novi član
Tu od
21 Svi 2020
Poruka
1
Da li neko zna gde mogu da se nadju delovi za vucnu frezu koja ide na f-600 i f-620? Ili bar neki nacrti sa merama pa da se izrade potrebni delovo?
 

pepapilar

Član
Tu od
12 Stu 2010
Poruka
271
Probaj ovdje:
ja sam kupovao neke stvari kod njih, mislim da je čak bilo plaćanje pouzećem,
sve što sam naručio stiglo je.
Ne očekuj da se baš svaki šaraf može kupiti, ipak je dosta godina od kada se
to sve skupa više ne proizvodi.
 

Alen91

Novi član
Tu od
22 Svi 2020
Poruka
10
Pozdrav,
Pitanje u vezi Honde G200, kupljena nova i koristena svega 10ak puta.Duže vremena stoji pa sam ju odlučio ponovo pokreniti...novo ulje u motoru i mjenjaču,novi filter zraka nova svječica...sve ostalo na njoj original i super stanju...karburator komplet rastavljen i očiščen mada je bio čist...pali iz prve bez problema,radi normalno ali nakon nekog vremena i nakon što se malo ugrije zna nekada raditi nemirno i malo se zna zaljetati...sama si na oprugici karburatora dodaje i oduzima gas i ne znam sto bi mogao biti problem...dali je karburator neispravan ili nešto drugo...što bi mogao biti problem?
 

Alen91

Novi član
Tu od
22 Svi 2020
Poruka
10
Ne...4-5 puta frezala vučnom frezom i 4-5 puta kosila striznom kosom...u 22 godine
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,701
Nema veze koliko je puta radila, ako je bilo vlažno tlo kada je frezala i ako duboko bila podešena da freza mogao je motor stradati.
Imao sam takav slučaj, karburator sređen a ona se zaletava u radu.
Treba provjeriti zazor ventila za početak.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,495
Ne bi bilo ništa od navedenoga!
Za početak nema nikakve potrebe ništa čačkati kod ventila (u smislu zazora)!😵
 

Alen91

Novi član
Tu od
22 Svi 2020
Poruka
10
Ne razumijem se bas oko motora...znam da kad polugicu čoka držim u srednjem položaju na onom malo federu da lijepo radi a kad je polugica skroz unutra onda se zalječe...kad gas skroz smanjim ona crkne...dali možda može biti problem da ne dobiva dovoljno goriva iz spremnika?
 
Na vrh