• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

MIO Honda F600/620

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,393
8ks je tip 186. To je prevelik i pretežak motor.
Gledaj tip 178 iako mi se i on čini velik.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,393
CH270 je prejak motor.
gledaj neki 160...200ccm.
Imaš takvih kineskih za puno manje novce.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
I gledaj da bude dizel, s benzicima nema kruha.
 

Acme

Član
Tu od
9 Srp 2019
Poruka
45
Kako motor može biti prejak ?
Ovaj od 7 ks je prejak, a dizel od 8 nije.
Ili gov*o kinesko od 6 ks je ok, a ovaj od 7 ks nije.
Kohler ima i slabije motore ali ovaj sam odabrao jer je profi i ima garanciju 3 godine, a to sto je malo jaci mu je plus,a ne minus.
Drugo, zasto diesel kad je 99 posto tih motokultivatora na benzin.
Osim toga razliku u cijeni novog motora necu benzina potrositi dok sam živ, a o tezini dizela da ne govorim.
E da i necu kupovati ta kineska govna kad povucem špagu za paljenje isčupam i radilicu.
Niste mi bas dali neki konkretan odgovor.
Neznanje ilo nesto drugo je u pitanju ?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
Drugo, zasto diesel kad je 99 posto tih motokultivatora na benzin.
Osim toga razliku u cijeni novog motora necu benzina potrositi dok sam živ, a o tezini dizela da ne govorim.
Ja se u snage nisam mešal pa o tome ni nebum.

Imal sam takvu frezicu s benzincom i nisam bil zadovoljan. Kad sam ju trebal nisam bil siguran dali bu upalila, a kad je upalila nisam bil siguran jel bu odradila posel do kraja jer ako se ugasi da se malo odmoriš opet idemo ispočetka i sa strahom se primamo špage. Fergazer, štopanje, ishlapelo gorivo..... 100 i 1 problem.

Imam dizla i od kad je kod mene nikakvih problema. Upališ i odradiš posel.
Proznajem, teža je malo za raditi ali se posla ni nikakvog priključka ne boji.

Znači ja ne razmišljam o potrošnji goriva več o potrošnji vremena i živaca, a ti najbolje znaš sam kaj zadovoljava tvoje potrebe.
Moja iskustva su s benzincom loša dok s dizlom nema nikakve brige ni problema u radu.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,493
Još ima onih koji puše "marketinške patke" npr. Motor je profi?

Trebalo bi znati , koji su se motori ugrađivali u izvornoj verziji!
Vizualizirati da li bi recimo navedeni Kohler mogao biti montiran (bez nekih preinaka).
Isto tako koje snage su motori u originalu.
Iluzornom je očekivati od potrošenog motora da će raditi do vječnosti i natrag.
 
Posljednje uređivanje:

Acme

Član
Tu od
9 Srp 2019
Poruka
45
Muha:
Los motor nema nikakve veze bio benzin ili diesel.
Imao IMT 533 koji se palio s litrom start spreja spojen na Hepovu trafostanicu pa ne mogu tvrditi da su dieseli loši.
Imam u garaži i okolo svakakvih strojeva ali svaki pali na prvu, bio nov ili star, benzin ili diesel.
Jednostavno motor je ispravan ili nije.
Ako ne upali otprve nema se tu sto vise paliti, treba kvar rijesiti.
Kad se jednom kvalitetan motor sastavi nema tu više problema.
Izuzetak su kineska govna koje se ne popravljaju, a ja ih ni ne kupujem.
Brgud:
Ugradivalo se ono sto je bilo u ono vrijeme, ne znaci da sad nema boljih , a ni gorih motora.G200 sigurno sastavljati necu, Yanmara novog kupiti isto necu, a kod Kohlera da bi se ugradio "problem" moze biti da se istokari nova remenica i napravi međuploca, a to se riješi s troskovima za mene ravno nula kuna.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
Ja neznam zakaj ti uopče pitaš za savjet jer očito si upučen bolje nego mi koji ti pokušavamo pomoči sa svojim iskustvom.

Moje je takvo kakvo sam ti napisal, a ne boj se, za benzinca znam u kakvom stanju je bil i kaj je sve na njemu zamjenjeno.
Za dizla ne jer je takav kakav je danas kupljen nov.
Imam još jednu manju s benz motorom i problemi su slični kak su bili i s ovom koja je usrečila nekog novog vlasnika.
 

Acme

Član
Tu od
9 Srp 2019
Poruka
45
Zato cu i kupiti novi motor jer kruha od tih koji prodaju polovne nema.
Sve se to moze popraviti ali neisplativo
Dizlo ne dolazi u obzir jer je pretezak motor.
Kohler ili nesto drugo nebitno ali kinez sigurno nece.
Zato i pitam jer siguran sam da ima kandidata koji su mjenjali motor.
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,701
Ja imam Loncina gx 200,četiri godine, oko 200 sati je napravio. Nikakvih problema nisam imao još.
Montira se uz male preinake
 

Acme

Član
Tu od
9 Srp 2019
Poruka
45
Koji Loncin, s reduktorom ili bez ?
Moze koja slika s one strane gdje je remenica na motoru da vidim kolika je remenica.
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,701
Sa reduktorom, originalna remenica sa g-200 ide gore.
Jedino treba praviti međuploču, jer je ovaj motor širi za širinu reduktora (30mm)
 

Acme

Član
Tu od
9 Srp 2019
Poruka
45
Kako sad ovo moze dobro raditi ?
Pogon je na radilici, remenica original, jaci motor sto na kraju daje da na mjenjaču ima duplo vise okretaja.
Kopačica duplo brža od original izvedbe.Za freziranje kopačicama ok, ali vučna freza ne ide li to prebrzo ?
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,701
Nisam vidio poruku.
Nije pogon na radilici, kažem ti da je ugrađen reduktor koji reducira okretaje. Pogonska remenica je na izlazu iz reduktora.

Ja idem sa izradom novog rolera španera pogonskog remena. Ovaj ležaj izdržao godinu.
Dosta je, sad će ići sa dva ležaja.
Tokar će imati posla, a ako bude jako skup onda ću ga ja probati napraviti 🙂
 

Prilozi

  • IMG_20210122_165111.jpg
    IMG_20210122_165111.jpg
    39.5 KB · Pregleda: 17

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,393
Možeš ugraditi dvoredni ležaj, no dva su svakak bolje. Postoji varijanta da ugradiš i nekoliko ležaja jedan do drugog, bez vanjske "remenice", serije 63, ako je ovaj 62.
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,701
Da, ovaj ležaj je 6202.
Razmišljao sam i o tome da stavim samo ležaje, ali sam od toga odustao jer bi mi se možda remen krivio u radu na onom prostoru koji ostane između dva ležaja (rubovi košuljice su obrušeni).
Predano tokaru, cijena 100 kuna. Biće od aluminija.
Ležaji 40 kuna oba SKF. Santini.
 
Na vrh