• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

MIO Honda F600/620

klopa

Novi član
Tu od
26 Svi 2011
Poruka
23
nedavno sam nabavio motokultivator honda f 620,imam problem sa kvacilom,nece da odvoji,skontao sam da je fora do remena,probao sam 2-3 vveca ali opet ista stvar,da li neko zna koji remen ide na taj kultivator fabricki,a mozda ide i zupcasti
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

klopa

Novi član
Tu od
26 Svi 2011
Poruka
23
nedavno sam nabavio motokultivator honda f 620,imam problem sa kvacilom,nece da odvoji,skontao sam da je fora do remena,probao sam 2-3 vveca ali opet ista stvar,da li neko zna koji remen ide na taj kultivator fabricki,a mozda ide i zupcasti

izvinjavam se,moja greska,veliki pozdrav svim forumasima,nisam nikad ni bio nigde registrovan pa nisam odmah ukapira sve sta treba a i zurio sam,jos jednom izvinjavam se i pozdrav
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,714
ja imam problema sa brzim trošenjem pogonskog remena, stavljo sam 17x930 konusni klasični remen, stavljo sam borovo i optibelt, mislim da je tvornički bio savin remen. probo sam sve i svašta ,centriro sam opet remenice i pomico motor, a bio sam nedavno u trgovini rez. djelova mio i pitao prodavača zašto mi se troši remen brzo , i on mi kaže da je original remen 16.7x930 borovo, odmah sam kupio jedan remen i namontiro i sve centriro , pa ću sad vidit kako će bit, napravio sam 10 sati sa tim novim remenom.
 

klopa

Novi član
Tu od
26 Svi 2011
Poruka
23
ja imam problema sa brzim trošenjem pogonskog remena, stavljo sam 17x930 konusni klasični remen, stavljo sam borovo i optibelt, mislim da je tvornički bio savin remen. probo sam sve i svašta ,centriro sam opet remenice i pomico motor, a bio sam nedavno u trgovini rez. djelova mio i pitao prodavača zašto mi se troši remen brzo , i on mi kaže da je original remen 16.7x930 borovo, odmah sam kupio jedan remen i namontiro i sve centriro , pa ću sad vidit kako će bit, napravio sam 10 sati sa tim novim remenom.

pozdrav,nisam ni znao da se motor moze pomicati ako sam dobro shvatio?danas sam probao i zubcasti remen 17x925 i on mi ne odgovara,tj vrti ga u mjestu,nasao sam neku stranicu MIO standarda i skinuo ovaj link,klikni na njega,gdje pise da ide zubcasti remen a nije navedeno koji br,ako mi mozes malo pomoci oko tog pomijeranja motora mozda mi je do toga greska,hvala i pozdrav http://www.mio.hr/images/stories/pdf/motokultivator_F620.pdf
 

klopa

Novi član
Tu od
26 Svi 2011
Poruka
23
Pa gotovo sve isto piše i u ovim mojim uputstvima , svi podatci su isti . Nevidim neku bitnu razliku :scratch


e Zuti bas ti hvala,i ja imam istu f 620 yu,nadam se da cu nasto naci iz ovoga sto si mi poslao,mozda je fora u ovom pomicanju motora,ja to nisam znao ,probati cu,nema nigdje izgleda oznaka remena? hvala i pozzz
 

Žuti

Član
Tu od
29 Lis 2008
Poruka
609
e Zuti bas ti hvala,i ja imam istu f 620 yu,nadam se da cu nasto naci iz ovoga sto si mi poslao,mozda je fora u ovom pomicanju motora,ja to nisam znao ,probati cu,nema nigdje izgleda oznaka remena? hvala i pozzz

Pa ako su ti problem dimenzije remana , mogu ti pogledati ovdije kod nas u Hondinom servisu pa ću ti javiti .
 

klopa

Novi član
Tu od
26 Svi 2011
Poruka
23
Pa ako su ti problem dimenzije remana , mogu ti pogledati ovdije kod nas u Hondinom servisu pa ću ti javiti .

pozdrav,ja sam trenutno nesto napravio sa remenom 950x17 i dobro je,mada sam jedan takav prije petnaestak dana pokidao dok sam kosio,ali mislim da je to moja krivica,o cemu se zapravo radi,pod punim gasom sam u brzini naglo zategao kvacilo u vise navrata i predpostavljam da je do kidanja zbog toga doslo_Objasnio mi je jos jedan tip malo oko tog podesavanja sta da radim,ali on mi govori kako remen ide 17x970,sto mi je neshvatljivo,pa ako ti nije tesko da pogledas to kod vas u Hondinom servisu,Lijep pozdrav.
 

Žuti

Član
Tu od
29 Lis 2008
Poruka
609
pozdrav,ja sam trenutno nesto napravio sa remenom 950x17 i dobro je,mada sam jedan takav prije petnaestak dana pokidao dok sam kosio,ali mislim da je to moja krivica,o cemu se zapravo radi,pod punim gasom sam u brzini naglo zategao kvacilo u vise navrata i predpostavljam da je do kidanja zbog toga doslo_Objasnio mi je jos jedan tip malo oko tog podesavanja sta da radim,ali on mi govori kako remen ide 17x970,sto mi je neshvatljivo,pa ako ti nije tesko da pogledas to kod vas u Hondinom servisu,Lijep pozdrav.

Orginal remen ti je 17 x 996 košta oko 30 kn . U servisu su mi rekli da nije preporučljivo regulirati remen sa pomicanjem motora . Remen ti se pokidao zato što je prekratak. Ja svoj remen nisam mjenjao sigurno 10 godina a stalno radim sa motokultivatorom frezanje , kosidba .....
 

klopa

Novi član
Tu od
26 Svi 2011
Poruka
23
Pa ako su ti problem dimenzije remana , mogu ti pogledati ovdije kod nas u Hondinom servisu pa ću ti javiti .

pozdrav,hvala ti na ulozenom trudu,nekako sam uspio napraviti nesto i za sada je ok,ne bih nista vise pipkao,kostalo me zivaca a i novaca,malo sam pomjerio motor i stavio remen 920x17 i za sada ide dobro,jos jednom hvala za sve.veliki pozdrav
 

danot

Član
Tu od
2 Srp 2009
Poruka
633
Meni je Honda omileni kultivator,posebno ovi veci 600 i 620. neznam zasto ovog foruma fale slike :mad:, nabacite neka...
 

pepapilar

Član
Tu od
12 Stu 2010
Poruka
271
Mozda to nije pravilo, ali evo kakav je slučaj bio kod mene.
Isto kao što je na početku napisano, honda mio standard 620
počeo sam imati problema s remenom.
Vrlo brzo se trošio, ništa nije pomagalo, ni špananje remena,
ni otpuštanje, pomicanje motora i slično.
Stvar je bila u španeru koji našpana remen kad ga spojka uključi.
Ležaj je zacvikavao, ali samo pod opterećenjem,
i to je bio uzrok što se remen povećano trošio.
Provjerite ovaj ležaj prije nekih drugih zahvata.
 

klopa

Novi član
Tu od
26 Svi 2011
Poruka
23
hvala na odgovoru na temu honda,za sada mi je sve u redu a mislim da je i taj lezaj na spaneru ok.u svakom slucaju hvala i pozdrav
 

reCenter

Član
Tu od
2 Srp 2011
Poruka
117
Mio f620y

Pozdrav, ovih dana sam kupio rabljeni motokultivator, mio standard f620y, stroj star 20-ak godina, ocito ne bas odrzavan, pa se skupio citav niz problema i kvarova.
No nemam apsolutno nikakvog iskustva sa motokultivatorima.

Pregledao sam one upute sa foruma za f600, no ipak imam prvo par banalnih pitanja.
Kasnije budem o kvarovima :mad:.

Ulje u motoru; u kom polozaju je stroj kad se provjerava, stoji na onoj prednjoj nozici, u tom polozaju meni curi ulje napolje? Gdje i kako se ispusta ulje kod zamjene?

Ulje u mjenjacu; u uputama pise da ide 3,5 litre i da ga treba biti do ruba cepa? Takodjer gdje se ispusta kod kompletne izmjene i koje ulje koristiti najbolje?
Dolje izmedju kotaca, odakle izlaze osovine, postoji vijak?

Ima u Osijeku ili Vinkovcima dobro opskrbljena trgovina u kojoj se mogu naci rez. djelovi, za pocetak oni najosnovniji tipa mrezica filtera zraka?
 

Žuti

Član
Tu od
29 Lis 2008
Poruka
609
Motokultivator ti mora stajati u vodoravnom položaju , i ulje u motoru ti mora biti napunjeno do vrha , skoro da neiscuri van . Ulje ti se ispušta na isti čep gdije se i puni , znači moraš nagnuti motokultivator skroz naprijed da bi ispustio sve ulje. Ako imaš tegove naprijed moraš ih skinuti. U motor ti ide 0,7 l ulja .
Ulje u mjenjaču ispuštaš na taj vijak ( čep ) dolje što si vidio.
Što se tiče ulja najbolje ti je pitati u trgovini , zato što imaš orginal hondino ulje , i to čak mislim da imaš pakiranje po 0,7 l , a vjerujem da ima i za mjenjač.

Vjerujem da si skužio da sam ti temu spojio sa temom istog naslova.

pozdrav i živio Žuti
 

reCenter

Član
Tu od
2 Srp 2011
Poruka
117
Hvala Zuti. Osnovne stvari su sad jasne.

A sad problemi, pa ako netko zna ...

Kao prvo ne vraca mi se ona spaga kod palenja, tj. ponekad se vrati ali zapinje, spricao sam to malo izvana wd-om, no bez nekog rezultata?

Drugo, sto mislim da bi mogao biti veci problem je da na lijevom kotacu nemam pogon, dakle bez obzira stisnuo ili pustio rucicu blokade (sajla se ipak pomice) nista se ne desava, vrti samo desni?

Takodjer mi spojka ne otpusta ili sta vec. jer nemogu iskljuciti kardan, on stalno vrti. No vidim da se o ovome vec pisalo, pa mi tu mogao biti u pitanju neodgovarajuci remen.
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,714
Hvala Zuti. Osnovne stvari su sad jasne.

A sad problemi, pa ako netko zna ...

Kao prvo ne vraca mi se ona spaga kod palenja, tj. ponekad se vrati ali zapinje, spricao sam to malo izvana wd-om, no bez nekog rezultata?

Drugo, sto mislim da bi mogao biti veci problem je da na lijevom kotacu nemam pogon, dakle bez obzira stisnuo ili pustio rucicu blokade (sajla se ipak pomice) nista se ne desava, vrti samo desni?

Takodjer mi spojka ne otpusta ili sta vec. jer nemogu iskljuciti kardan, on stalno vrti. No vidim da se o ovome vec pisalo, pa mi tu mogao biti u pitanju neodgovarajuci remen.
za ispuštanje ulja iz motora imaš na dnu motora vijak, znači ne odozdo nego sa prednje strane motora dolje -vijak 13mm. imaš i brtvu metalnu pazi da ti nebi ostala u starom ulju, možeš ju ponovo stavit-normalno prebrisat da nebi ostale nečistoče jer onda neče brtvit, a što se tiče pogona ljevog točka, mislim da ti je najvjerovatnije sajla pretegnuta pa je stalno isključen pogon- imaš u uputi kako se šteluje blokada, mislim da treba odvrtat maticu za podešavanje.
 
Na vrh