• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Honda FG 320 R

xghost

Novi član
Tu od
3 Velj 2016
Poruka
1
Imam 2000 m2 zemlje za obradu. Radi se o glinovitom teskom zemljistu te bi molio preporuku u vezi male kopacice koja bi se mogla nositi sa ovakvim zemljistem. Pred dilemom sam da kupim Hondu FG 320 R ali nisam siguran jel se ova masina moze nositi sa teskim tlom te bi molio misljenja ako je netko imao iskustva sa ovakvim uredjajem.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Sve freze koje su lagane nisu za teska zemljista i sabijena. Zato po meni za takve tipove tla je honda F600-620 nezamenljiva. Ona je duplo teza od te i ide gde fakticki nijedna nemoze jer ima uskladjen prenos koji je sporiji i moze i ledinu isfrezovati. Za tu povrsinu dobra polovna F600-620 ce biti pravi pogodak i da te sluzi godinama.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,493
Meni nije poznat taj model Honde FG 320 R (predpostavljam da je to noviji model sa vertikalnom radilicom, snage 3 - 4 KS). Za obradu površine od 2000 m2 i plus da je glineno tlo, minimalno bi bila preporuka kako je sugerirao # vica Honda f600 ili još bolje neki dizel od 8 KS.:icon_sad:
 

kanly

Novi član
Tu od
15 Velj 2016
Poruka
6
Ima li iko, ustvari, iskustva u radu sa ovom Hondinom kopacicom iz naslova teme? Znam, teoretski stoji da joj je nedostatak tezina tj. lagana je, te unatoc jacini motora nece moci davati zeljene rezultate kao starija MIO Standard braca, f400 pa navise. Meni je najbitnije od svega nabaviti stroj koji je lagan i kojim ce moci upravljati i malo stariji covjek, a da pri tome moze da se pristojno obradjuje povrsina od oko 1500 m2 vrta i vocnjaka. Trenutno su vodece u ponudi ova Honda FG 320 R od 4,5 KS i Husqvarna TF 334 od 6 KS. Ova prva iako slabija, ima garanciju od 3 godine sto je veoma privlacno, dok druga iako jaca i na prvi pogled bolja ima samo godinu garancije.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,493
Kao i u mom prethodnom postu gdje je bilo postavljeno isto pitanje (samo za obradu površine od 2000 m2). Površina od 1500 m2 je preveliki zalogaj za navedena dva modela kopačica. Samo za usporedbu Honda F400 ima 4 KS (57 kg), Husqvarna TF 334 ima 6KS (56 kg). Sve je to preslabo za obradu te površine !:rolleyes:
 

bubamarac

Član
Tu od
23 Tra 2012
Poruka
746
Vidija sam danas u peveca takvu "hondu"...
Sprdačina, po mom mišljenju...
Kinez motor, kineska getriba...
Motor još može proć, jer ga je lako i jeftino zaminit, getriba znači da - NEMAŠ FREZU, nego imaš SMEĆE...
Jedan pogled na "ono", mi kaže da si nadjem getribu na njuškalu, pošaljem ju brgudu sa novim kinezom, i nešto novaca, i on mi vrati "nešto pristojno"...
Volija bi da se varam, u ocjeni kvalitete "nacionalnog proizvodjača", ali mi se ne čini tako...
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,493
Npr. P.R.C., ovako nešto ili ?:p:
 

Prilozi

  • DSC00124.jpg
    DSC00124.jpg
    82.5 KB · Pregleda: 422

bubamarac

Član
Tu od
23 Tra 2012
Poruka
746
Ma da je takva bilo bi ok.
Znaš one novokomponovane getribe koje imaju limene polutke, iz kojih izlaze osovine freza...
Možda su bolje takve, od onih od aluminijskim deklima, ali ja bi kupija staru hondu, nove djelove, za obnovit ju, + hondin motor, ako bi ima love, ako nebi baš, onda kineza.
Virujem da bi i ti...
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,493
To je po nazivu Honda 320, ali samo po nazivu. Po boji je Honda crveno - bijelo (odlično su ukomponirane). Samo je motor Honda GP160, ostalo je limeno kućište pogona. Lijepo izgleda sad nova, kako će izgledati nakon 3 - 4 godine korištenja u nekom srednje teškom tlu? :rolleyes: IMG_20220212_101944.jpg
Nema ni "H" od Honde.
 
Posljednje uređivanje:

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,493
Nije se ni pošteno naradila i već neki problemi je snašli. Aktivna već nekih tri godine, jučer se pojavila sa određenim problemom, po riječima vlasnika, kaže jedno i sad išao malo u detekciju i ustanovio drugo? :mad:

Motor Honda GP 160, a i nije nešto, samo za tržište trećih zemalja.

Pubert France.

Lijep natpis na PVC zaštitnom poklopcu, okićen Hondinim perjem.🥴

Spodnji pogled, noževi su super, dok kućište baš i NE.


Ovo je pravi primjer klona, ocjena za opći dojam "DOSTA LOŠE".

Pošto ovo nije Honda i ni ne spada u Mio Standard. Moderatori slobodno možete prebaciti u temu "Ostali motokultivatori".
 
Na vrh