• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Hrvatske prikolice Colono

slafko

Član
Tu od
22 Kol 2008
Poruka
275
Dragi forumaši,

predstavio bih Vam kompletan asortiman prikolica Colono koje su krenule od prošle godine i zasad smo dobili poprilično dobre rezultate (ali i pojedine kritike ako ćemo biti otvoreni).

Sada bih i od forumaša opet htio dobiti mišljenja, kritike, prijedloge...pucajte iz sveg oružja, bez srama... ipak nas to vodi prema boljim proizvodima! Uostalom, zahvaljujući forumašima su i nastale naše prikolice, bez sugestija pojedinih članova bili bismo sigurno korak unatrag!

Evo nekoliko slika, a cijela galerija je dostupna na ovom linku:
http://poljoprivredni-centar.net/?page_id=205









 
B

BAGERISTA

Guest
Mogu reč ovako jako ljepe prikolice,,,naravno uvijek če bit kritika,,,ali one su i dobre,,,nakon njih se još poboljša proizvod........:p
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
Ono na vašoj stranici MPC,VPC,što to znači,dali je to cijena sa porezom ili?
Dali su prikolice široke 220,tako da stanu 2 palete jedna do druge na nju?
Po mojem,možda jedini mali nedostatak,da ima feder naprijed na stranici kada se otvori odozdola i diže da bude lakše,kao što sam to vidio kod tehnostrojevih prikolica.
EDIT: i recimo,još bi bilo dobro da odozada imaju priključke za signalizaciju,kočioni sustav,a možda i kipu,kada bi se vozila druga prikolica odozada,tako sam vidio da imaju skoro sve novije prikolice napravljene...

To su samo dobronamjerne primjedbe. :)
 
Posljednje uređivanje:

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,505
kaj su zračne kočnice dodatna oprema?..:scratch
 

slafko

Član
Tu od
22 Kol 2008
Poruka
275
Ono na vašoj stranici MPC,VPC,što to znači,dali je to cijena sa porezom ili?
MPC je skraćenica od Murski poljoprivredni centar (puni naziv tvrtke). A sve cijene koje su izražene na webu i u dokumentima koji se mogu skinuti su sa PDV-om.

Dali su prikolice široke 220,tako da stanu 2 palete jedna do druge na nju?
Standardna širina prikolica je 200 cm. Na to smo se odlučili zbog dostupnosti limova na HR tržištu jer nam je cilj da pod prikolice bude u jednom komadu. Međutim, ukoliko nekome 220 igra značajnu ulogu spremni smo mu napraviti širinu po zahtjevu.

Po mojem,možda jedini mali nedostatak,da ima feder naprijed na stranici kada se otvori odozdola i diže da bude lakše,kao što sam to vidio kod tehnostrojevih prikolica.
Ovo potpisujem, to bi bilo dobro imati, ali u pravilu nitko ne inzistira na tome. Ali u svakom slučaju se isplati o tome razmišljati, pogotovo kod većih prikolica gdje su i stranice puno teže.

i recimo,još bi bilo dobro da odozada imaju priključke za signalizaciju,kočioni sustav,a možda i kipu,kada bi se vozila druga prikolica odozada,tako sam vidio da imaju skoro sve novije prikolice napravljene...
Priključak odozada za signalizaciju je standardna opcija (osim kod malih 2,5 T). Priključke za kočnice i kipu također stavljamo po zahtjevu jer su vrlo različiti običaji u različitim krajevima Hrvatske. U pravilu Slavonci vuku uvijek dvije prikolice. Bitno je da postoji mogućnost da se to stavi na prikolicu.
 

slafko

Član
Tu od
22 Kol 2008
Poruka
275
kaj su zračne kočnice dodatna oprema?..:scratch

Standardna oprema su hidraulične kočnice (jeftinija varijanta, a i većina novih traktora je sa hidrauličnim kočnicama).

Zračni kočioni sustav je dodatna oprema. Dostupan je jednokružni ili dvokružni zračni sustav.
 
V

Vjerni983

Guest
Djeluju mi dost ok al trebalo bi ih vidjet uživo pa bacit procjenu :D:D
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,505
nisam vidio nigdje podatak da imaju hidraulične kočnice,a kako onda funkcioniraju kod traktora s meh. kočnicama...:scratch
 

pele

Član
Tu od
23 Kol 2010
Poruka
793
Jedno osovinska prikolica manja, nogar, nisko je od zemlje i zapinje po terenu, imam iskustva. Ja sam svoju takvu preuredio taj dio i stavio kotač kao na onoj s duplim kotačima.
 

fendonja

Član
Tu od
11 Pro 2010
Poruka
327
imam jedno pitanje za vas malo iskusnije vozace...sad imam jednoosovinku 6t i fendt 309 se igra s njom kad je puna...imam u planu kupit colono tandemku 10 t pa me zanima kak bi se ta kombinacija ponasala po brdovitom terenu(dolazim iz zagorja)???:scratch
 

kole

Član
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
148
jel nije na dvoosovinskim prikolicama malo slaba šasija (donja), mislim da puca iza okretnice gdje je suženje po visini?
 

slafko

Član
Tu od
22 Kol 2008
Poruka
275
jel nije na dvoosovinskim prikolicama malo slaba šasija (donja), mislim da puca iza okretnice gdje je suženje po visini?


Suženje je potrebno na tom dijelu jer drugačije nije moguće izvesti izradu, ali je zato taj dio pojačan s unutrašnje strane (koji se ne vidi sa slike) kako bi bio dovoljno jak za opterećenja koja su na tom dijelu prikolice.

Statički proračun pokazuje da se na ovom mjestu neće dogoditi nikakav lom upravo zbog tih unutrašnjih ojačanja.

 

pele

Član
Tu od
23 Kol 2010
Poruka
793
Svaka čast prikolici ala je skupa a kvaliteta prikolice i traktora kak je netko prije usporedio nemože nkad prikolica biti ni kvalitetnija ni vrijednija od traktora.
Kad bi se tržište ostalih roba sredilo onda bi i tržište ove prikolice funkcioniralo ovak ja moram dat 5 bikova i još nebu dosta.
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
To je nažalost tome tako. Ove prikolice mi čak izgledaju i jeftinije od nekih drugih. Kvaliteta se treba pokazati u praksi da bi se nešto hvalilo ili kudilo.
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
Svaka čast prikolici ala je skupa a kvaliteta prikolice i traktora kak je netko prije usporedio nemože nkad prikolica biti ni kvalitetnija ni vrijednija od traktora.
Kad bi se tržište ostalih roba sredilo onda bi i tržište ove prikolice funkcioniralo ovak ja moram dat 5 bikova i još nebu dosta.

nije covjek skuzio šalu...
:|
 

Najnoviji postovi

Na vrh