• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Hurlimann

Adis90

Član
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
691
Od cega su ti danasnji sistemi za brizganje goriva,tamam da si jestivo ulje tocio ne bi trebali na 1200 sati crknut,.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,577
Loše gorivo+visoki tlak ubrizgavanja=problemi.
Zanimljivo, a sve komponente su Bosch.
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
Onaj sumpor u gorivu zezne dizne i plus malo vode katastrofa

Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk
 

VuckoH

Član
Tu od
11 Svi 2015
Poruka
620
Uglavnom za sve te nazovimo to potrošnim dijelovima ce ti vjerovatno bit najpovoljniji maxi doo tj bivša trgo gea u nedelišću.

Samo svakako nazovi ih što više jer razlike u cijenama znaju bit 30-40% samo tako.

I tebe maiky su dizne na doradu zezale ? edit vidim da jesu na 400 sati
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
Na nešto više cca 600h mijenjali samo jedan element i prestelovali ostale cca 500€

Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Tu se brkaju izgleda dizne sa pumpama/injektorima.
Sama diza je oko 300 kn za SDF modele, a injektori su skupi.


Pregazili smo mi to pa znam :)
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,577
Šanana, brkaš pojmove. Diza = injektor.
Ono kaj si ti mijenjal su elementi pumpe.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
E jebaj ga onda....ja sam krivo zaključil.

Nismo mi mjenjali elemente, išle su komplet nove pumpe gore, barem sam tak ja zaključil.
 

Pick

Novi član
Tu od
12 Kol 2016
Poruka
3
Poštovani forumaši molio bih Vas za pomoć
Naime novi sam vlasnik hurlimanna h488 t iz 89 godine i kod košnje rotacionom kosilicom koja mi se otkopčala pri kretanju unazad te zabila u zemjlu prestao mi je raditi hidraulik, servo na volanu i kardan
Ukoliko je netko imao slično iskustvo molio bih Vas za savjet glede popravka kvara.
Hvala
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,868
Ko da se ne vrti pumpa, h490 imao je pumpu za servo pumpu za kardan i pumpu za hidraulik....sve posebno
Provjerio si ulje..??
 

Pick

Novi član
Tu od
12 Kol 2016
Poruka
3
Ko da se ne vrti pumpa, h490 imao je pumpu za servo pumpu za kardan i pumpu za hidraulik....sve posebno
Provjerio si ulje..??
Jesam, ima, odjedanput prestala radit sva tri priključka, nisam mehaničar i sve mi ovo novo no po logici pogon pumpi je u kvaru
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,577
Na svima ide Akros Multi 10W-30.
Najbliže ulje mu je Ina Transhidrol JD50.
 

johnnewman

Član
Tu od
27 Velj 2014
Poruka
369
Zar nije bolja 50ina gusce je otkud ide tako rijetko u dif, a koje je najbolje u motor jel trisa servis za sdf.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,577
U sve nove ti ide takvo ulje, niske viskoznosti, radi volana, podmazivanja snopova itd...
 

Najnoviji postovi

Na vrh